L-glutamina w odżywkach Olimp

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
johndunbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 17 sie, 2011 19:20
Lokalizacja: Rzeszów

L-glutamina w odżywkach Olimp

Post autor: johndunbar »

Szukałem dla siebie jakiegoś tańszego odpowiednika Nutridrinków aby trochę przytyć. Zwróciłem wtedy uwagę na odżywki firmy Olimp. Napisałem im maila, bo inaczej nie mogłem się skontaktować i dostałem odpowiedź w której polecano mi odżywkę Profi Mass. Piję ją już 2 tyg. i właśnie się zorientowałem, że zawiera ona L-glutaminę. Czy my to możemy spożywać?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Zależy z czego składa się odżywka. L-glutamina to aminokwas, który występuje w każdym białku.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
johndunbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 17 sie, 2011 19:20
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: johndunbar »

Skład:
56% preparaty białkowe (koncentrat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych, micelarna kazeina, hydrolizat białek serwatkowych), 40% preparaty węglowodanowe (kompleks poli- i oligosacharydów, długołańcuchowa woskowa skrobia kukurydziana, fruktoza, izomaltuloza*), aromaty, olej MCT, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy – regulatory kwasowości, tauryna, L-glutamina, guma ksantanowa, karboksymetyloceluloza - zagęstniki, sukraloza, acesulfam K - substancje słodzące, witaminy (kwas L-askorbinowy - wit.C, octan dl-?-tokoferylu - wit.E, nikotynamid - niacyna, D-biotyna, octan retinylu - wit.A, D-pantotenian wapnia - kwas pantotenowy, chlorowodorek pirydoksyny - wit.B6, cholekalcyferol - wit.D, kwas pteroilomonoglutaminowy - folian, monoazotan tiaminy - wit.B1, ryboflawina -wit.B2, cyjanokobalamina - wit.B12), barwniki: koszenila (dla smaków: truskawkowy, truskawka-kiwi, wiśnia, wiśnia-banan), E 150c (dla smaków: toffi, czekoladowy, ice coffe, kawowy, cappuccino, orzech laskowy).

Tyle wiem
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

johndunbar pisze:Skład:
56% preparaty białkowe (koncentrat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych, micelarna kazeina, hydrolizat białek serwatkowych), 40% preparaty węglowodanowe (kompleks poli- i oligosacharydów, długołańcuchowa woskowa skrobia kukurydziana, fruktoza, izomaltuloza*), aromaty, olej MCT, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy – regulatory kwasowości, tauryna, L-glutamina, guma ksantanowa, karboksymetyloceluloza - zagęstniki, sukraloza, acesulfam K - substancje słodzące, witaminy (kwas L-askorbinowy - wit.C, octan dl-?-tokoferylu - wit.E, nikotynamid - niacyna, D-biotyna, octan retinylu - wit.A, D-pantotenian wapnia - kwas pantotenowy, chlorowodorek pirydoksyny - wit.B6, cholekalcyferol - wit.D, kwas pteroilomonoglutaminowy - folian, monoazotan tiaminy - wit.B1, ryboflawina -wit.B2, cyjanokobalamina - wit.B12), barwniki: koszenila (dla smaków: truskawkowy, truskawka-kiwi, wiśnia, wiśnia-banan), E 150c (dla smaków: toffi, czekoladowy, ice coffe, kawowy, cappuccino, orzech laskowy).
Hehe, przecież tu jest rozmaitych rzeczy więcej jak śmiecia :P. Dlaczego Twoje podejrzenia wzbudziła akurat niczemu niewinna glutamina? Mi wątpliwości najpierw nasunęłyby się przy preparatach węglowodanowych (kompleks oligosacharydów i izomaltuloza są pewnie zrobione ze skrobi; a jeśli ze skrobi pszennej, może w nich być resztka glutenu. I po drugie aromaty: w tych może ukrywać się niekoniecznie opisany gluten. Najlepiej zapytaj o bezglutenowość preparatu bezpośrednio producenta, bo tylko on może znać takie szczegóły.
Ostatnio zmieniony pn 05 wrz, 2011 23:13 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
johndunbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 17 sie, 2011 19:20
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: johndunbar »

A wie ktoś może o bezglutenowej odżywce węglowodanowo - białkowej? Pewnie ktoś już w temacie przecierał szlaki.
Magnoliah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 22 gru, 2010 01:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: L-glutamina w odżywkach Olimp

Post autor: Magnoliah »

http://olimp-supplements.com/13/0/gluta ... /#nav_anch
Czy ktos to zażywa?
Przedstawiciel sklepu internetowego napisal mi ze glutenu nie ma. Olimp milczy. A mnie boli głowa, mam mdłości i jestem juz przeziębiona (błyskawicznie, choc brało mnie juz długo i nie mogli wziąć). Biorę juz 3 dni. 2 dni 2*2 tabl i 1 dzien 2*4 tabl. Chyba nic innego nie jadłam co by mi moglo zaszkodzić. Po przeziębieniu poznaje ze mogłam zjeść śladowe ilości glutenu. :zly:

Składniki: 89,5% L-glutamina, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych; kapsułka (składniki otoczki – żelatyna, barwnik: E 171)
Czy cos tu wygląda podejrzanie?
ODPOWIEDZ