Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: Agata23 »

kupilam wczoraj ten syrop na opakowaniu nic nie pisało że może zawierać jakieś niedozwolone składniki,jednak gdy zapoznalam się z ulotką to zawiera on syrop glukozowy:( nie wiem czy moge go podawać dziecku?CZY KTOŚ WIE COŚ NA TEMAT TEGO SYROPU?
A jakie podajecie dzieciom syropki tego typu?i takie co by byly odpowiednie i BEZPIECZNE dla 4 latka?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: titrant »

Agata23 pisze:kupilam wczoraj ten syrop na opakowaniu nic nie pisało że może zawierać jakieś niedozwolone składniki,jednak gdy zapoznalam się z ulotką to zawiera on syrop glukozowy:( nie wiem czy moge go podawać dziecku?CZY KTOŚ WIE COŚ NA TEMAT TEGO SYROPU?
A jakie podajecie dzieciom syropki tego typu?i takie co by byly odpowiednie i BEZPIECZNE dla 4 latka?
Farmaceutyki nie są chyba objęte obowiązkiem znakowania alergenów. Dlatego ze składnikami należy się zapoznać przed zakupem (na ogół są wypisane na ulotce, jeśli nie na opakowaniu).

Poza tym syrop glukozowy na mocy zarządzenia jest wolny od glutenu :). Na własne ryzyko w każdym razie ;).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Kurcze i teraz sama nie wiem czy mu podawać te witaminy? :
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Trzeba zadzwonić do producenta lub wysłać mail z zapytaniem z czego jest ten syrop. Bo może być z kukurydzy.
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Dzisjaj zadzwoniłam do nich i okazalo się że ekstrat slodowy jest z jęczmienia a więc odpada ten syrop:(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Syrop glukozowy czy słód jęczmienny, bo to są dwie różne rzeczy. Czyli zawiera jeszcze słód jęczmienny? Wtedy odpada, aczkolwiek zależy jeszcze ile go jest... ale w pierwszym sorcie odpada.
mir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22 lut, 2015 08:33

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: mir »

Witam. Czy Sanostol zawiera gluten lub laktozę? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam. Joanna




Odpiwiedz znaleziona na:

http://www.sanostol.pl/expert,faq,38.html

"Szanowna Pani!

Tabletki Sanostol nie zawierają laktozy. Nie można natomiast jednoznacznie wykluczyć, że aromat cytrynowy i pomarańczowy nie będą zawierały śladowych ilości glutenu.
Jeśli chodzi o MultiSanostol w syropie, również nie zawiera laktozy, a śladowe ilości glutenu mogą być ewentualnie obecne w ekstrakcie słodowym, olejku pomarańczowym bądź koncentratach soku grejpfrutowego/pomarańczowego, przy czym prawdopodobieństwo obecności glutenu w aromacie cytrynowym/pomarańczowym i koncentracie soku grejpfrutowego/pomarańczowego jest znikome. Ewentualnej obecności śladowych ilości glutenu w ekstrakcie słodowym nie da się uniknąć ze względu na proces technologiczny jego otrzymywania. Należy pamiętać, że możliwa ilość glutenu przyjmowana z tego ekstraktu jest bardzo niewielka, znacznie mniejsza, niż w produktach spożywczych, nawet oznakowanych jako bezglutenowe, biorąc pod uwagę także dawkowanie MultiSanostolu.

Pozdrawiam
mgr farm. Barbara Bielska"

Po mojemu to multisanostol nie ma glutenu. Trafiłam na ten wątek bo babcia zakupiała taki syropek żeby moja mala po dlugim okresie chorowania nabrala szybciej sil i apetytu. Też na ulotce znalazłam niepokojący skład.
Mogę jedynie dodać tyle, że będąc w szpitalu, na diecie bezglutenowej dostałyśmy jogurt, który w składzie mial "syrop glukozowo-fruktozowy z przenicy". Tak bylo napisane. Zadzwoniłam do producenta, ten sprawdzil i się okazalo, że proces technologiczny wygląda tak, że glutenu w syropie nie ma i moge śmialo podawac go dziecku, ktore nie może spozywac glutenu.
pozdrawiam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: Anula80 »

Ja nie podaję. Są inne bezpieczne.
A swoją drogą jest wątek o lekach, gdzie pytamy, odpowiadamy, dzielimy się informacjami od producentów. Nie ma potrzeby zakładania osobnego wątku, lepiej jak wszystko jest w jednym miejscu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
mir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22 lut, 2015 08:33

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: mir »

Witaj Anula 80 :)
Jestem tu nowa a trafilam tu przez google i wpis jak w tym wątku. Poszukalam i nie znalazlam innych watkow dot. tego syropu na tym forum . Może źle szukam. Jakie syropy dawać wzamian? I dlaczego się boicie tego multisanostolu ? My już mamy kupiony więc żyby nie marnować wole poszukać informacji ;)
pozdrawiam serdecznie
ps nie ja ten wątek, w tym miejscu zaczęlam :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: Anula80 »

O to przepraszam, nie zauważyłam wcześniejszych wpisów :oops:
Musiałabym poszukać, bo chciałam kiedyś ten syrop kupić, ale nie pamiętam, dlaczego zrezygnowałam. Mam nadzieję, że sobie przypomnę.
A jeśli chodzi o zapewnienia o bezpieczeństwie produktów, które nie mają badań, to też nie do końca wierzę takim, jeżeli faktycznie coś glutenowego zawierają
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
mir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 22 lut, 2015 08:33

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: mir »

Wybaczam ;)
Jeszcze planuję zadzwonić do producenta i powiedzieć o co chodzi(do tej pory jak się powiedziało, że chodzi o dziecko, które nie może w ogóle spożywać glutenu to była uruchamiana swoista "procedura" i oddzwaniano później z pewną i sprawdzoną informacją), bo może ten, kto zakładał ten wątek zapytał nie od tej strony co trzeba. Nie wiem, wątek stary a witaminy nadal na rynku więc jeżeli pozwolicie to pociągnę ten wątek i dam odpowiedź czego się dowiedziałam u źródła ;)

pozdrawiam serdecznie ;)
ps to jakie witaminy nadadzą się dla dziewiętnasto miesięcznej kruszynki? :)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: basiag »

Co do tego preparatu pisalam ostatnio do producenta i dostalam identyczna odpowiedz co kilka postow wyzej, takim zagmatwanym jezykiem napisane ze wywnioskowalam ze sladowe ilosci zawiera, zreszta po zazyciu dziwnie piecze mnie w zoladku wiec odpuscilam go sobie,teraz nie jestem w stanie skopiowac tej odpowiedzi ktora otrzymalam postaram sie wieczorkiem to zrobic ;) nie mam pojecia jakie witaminy dla takich malych dzieciaczkow a moze vibovit, w sumie ja mojej malej nic nie podawalam jak byla taka mala bo wlasnie przewaznie te witaminy od 3 lat sie dopiero nadaja
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: Leeloo »

ps to jakie witaminy nadadzą się dla dziewiętnasto miesięcznej kruszynki? :)

Pytanie o zasadność suplementacji jak i wybór środka do pediatry prowadzącego dziecko.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: basiag »

Szanowna Pani,

W produkcie leczniczym MultiSanostol śladowe ilości glutenu mogą być ewentualnie obecne w ekstrakcie słodowym, olejku pomarańczowym bądź koncentratach soku gejpfrutowego/pomarańczowego, przy czym prawdopodobieństwo obecności glutenu w aromacie cytrynowym/pomarańczowym i koncentracie soku grejpfrutowego/pomarańczowego jest znikome. Ewentualnej obecności śladowych ilości glutenu nie da się uniknąć ze względu na proces technologiczny otrzymywania wymienionych wyżej składników. Należy pamiętać, że ewentualna ilość glutenu przyjmowana wraz z produktem jest bardzo niewielka, jest ona znacznie mniejsza, niż w produktach spożywczych, nawet oznakowanych jako bezglutenowe, biorąc pod uwagę także dawkowanie MultiSanostolu.

Z wyrazami szacunku
Takeda Polska

Prosze obiecana odpowiedź ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Syrop multi-sanostol(czy go podajecie dzieciom?)

Post autor: Anula80 »

Zastanawia mnie, skąd oni mogą wiedzieć, czy jest mniejsza ta ilość, a nawet znikoma bez badań?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ