Winiary - uwaga!

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Entropia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 26 mar, 2012 14:06
Lokalizacja: Warszawa

Winiary - uwaga!

Post autor: Entropia »

Wysłałam mail z zapytaniem o gluten do producenta Winiary. Napisali, ze na chwile obecna nie prowadza badan na zawartosc glutenu. Wiele produktow Winiary jest na bazie maki pszennej itp, wiec lepiej zrezygnowac ze wszystkich produktow tej firmy.
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Ja używałam żelatynę z Winiary z chwilowego braku innej.. Nie czułam się z tym dobrze, na opakowaniu nie było żadnej informacji. Teraz mam z Dr Oetker :)
Obrazek
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: LIDL

Post autor: ewach »

Ja kupuje winiary , mam nadzieję, że tu się nic nie zmieni.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: LIDL

Post autor: uniaczek »

Winiar nie kupuję i Tobie nie polecam żadnego z ich produktów - zawsze deklarowali,że produkcja budyni itp. odbywa się na tych samych liniach produkcyjnych co produktów glutenowych :/
Poczytaj viewtopic.php?f=20&t=31
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: LIDL

Post autor: ewach »

Te posty mają już parę lat, mi Winiary poleciła dietetyczka, a poza tym teraz muszą być wymienione alergeny,a tam nie ma wymienionego glutenu, niewiem być może się myle, ale skoro nasze zakupy mają się opierać na czytaniu składów to wychodzi na to że powinno być ok.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: LIDL

Post autor: Magda79 »

na dietetyczce tak do końca bym nie polegała, chyba że sama wie co w tych budyniach siedzi :P
z Winiarami też zawsze mam problem, bo alergenów nie wypisują, i nie wiadomo czy je można czy nie, szczególnie że w ostatnich badaniach ich produkty nie były zanieczyszczone . Ale generalnie ich ni e kupuję
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Ja też nie kupuję Winiar
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: LIDL

Post autor: ewach »

To mnie zmartwiliscie. Czyli, że oni nie respektują prawa o wpisaniu alergenów? To mozna ich sądem postraszyć.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LIDL

Post autor: Anula80 »

Możesz do nich napisać w tej sprawie. Kiedyś pisałam odnośnie majonezu, na którym też nie ma info o choćby śladowych ilościach i okazało się, że nie jest dla nas bezpieczny, bo nie mają żadnych badań na zawartość lub nie glutenu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: LIDL

Post autor: ewach »

Napisałam, jak odpiszą to dam znać.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Winiary - uwaga!

Post autor: ewach »

Mój mail do Winiar:
Temat: Zapytanie o budyń
Witam Państwa, piszę w związku z tym, że mam syna chorego na celiakie, co jest związane z tym, ze musi być na ścisłej diecie bezglutenowej oraz w imieniu innych osób na tej diecie. Mam pytanie dotyczące budyniów Waszej firmy: czy jeżeli w składzie nie ma wymienionego glutenu ani śladowych jego ilości oraz nie ma informacji, że w zakładzie używany jest gluten, to zgodnie z obowiązującym prawem o obowiązku umieszczania alergenów na produkcie, można uznać ten produkt za bezglutenowy?
Pozdrawiam, Ewa Ch

I oczywiście standardowa odpowiedź:
Szanowna Pani,
Dziękujemy za nadesłaną wiadomość,
W odpowiedzi na Pani pytanie pragniemy poinformować, ze budyń w składzie nie zawiera glutenu, mimo to w produktach tych mogą znajdować się jego śladowe ilości.
Ewentualna obecność śladowych ilości glutenu może być spowodowana użyciem w naszym zakładzie produkcyjnym surowców glutenowych na liniach produkcyjnych innych produktów, zatem nie możemy zapewnić o całkowitej bezglutenowości produktów.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Beata Król
Winiary Serwis Konsumenta

W związku z taką odpowiedzią wysłałam drugiego maila:
Witam ponownie. W związku z treścią Państwa odpowiedzi muszę zadać jeszcze jedno pytanie: skoro w zakładzie produkcyjnym są używane surowce glutenowe, to dlaczego informacja ta nie jest umieszczana na produktach zgodnie z prawem o obowiązku producenta umieszczania takich informacji?
Pozdrawiam, Ewa Ch

No i oczywiście to drugie pytanie jest niewygodne i -> cisza, odpowiedzi brak.
Zastanawiam się czy nie napisać do rzecznika konsumenta, ale nie wiem czy jest sens, już miałam z nimi do czynienia, tak samo jak z rzecznikiem praw pacjenta i niestety okazuje się, że to wszystko pic na wodę, mimo ewidentnej mojej racji nie otrzymałam żadnej pomocy.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Winiary - uwaga!

Post autor: pleomorfa »

Ewach według aktualnego prawa (była o tym dyskusja, że ostatnia zmiana przepisów miała swoje plusy i minusy) nie trzeba umieszczać informacji o możliwym zanieczyszczeniu (krzyżowym) wynikającym z używania alergenów na innych liniach produkcyjnych.

Mimo wszystko zanim powołałabym się na jakieś prawo to bym sprawdziła, co w nim jest.
A tutaj link do dyskusji:
viewtopic.php?f=9&t=6799

Produkty Winiary i tak poza bazę danych :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Winiary - uwaga!

Post autor: ewach »

No tak, to faktycznie nie wesoło.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Winiary - uwaga!

Post autor: Anula80 »

To mnie tylko utwierdza w tym, że robię dobrze nie kupując ani jednego produktu Winiary
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Winiary - uwaga!

Post autor: ewach »

No ok ja też juz nie będę. Tylko ciekawe ile takich firm jeszcze jest...
ODPOWIEDZ