bakalie/ suszone owoce/ pestki

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: bakalie/ suszone owoce/ pestki

Post autor: Anula80 »

Mam wątpliwość. Jakiś czas temu kupiłam w Biedronce wiórki kokosowe pakowane przez Bakalland i na opakowaniu nie ma wzmianki o glutenie. Od niedawna na wszystkich bakaliach zarówno pod marką Bakalland, jak i na tych pakowanych dla innych sklepów (w tym Biedronki) już ta informacja jest. Używać czy nie? Obudzili się, że powinni o tym pisać, czy wcześniej tego glutenu u nich w zakładzie w ogóle nie było?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Nykola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 04 cze, 2017 12:21

Re: bakalie/ suszone owoce/ pestki

Post autor: Nykola »

Ja nie kupuje innych bakalii niż firmy kresto, każde inne niestety informacje o glutenie zawierały... jestem mega objawiona a po żurawinie z kresto (która jem w ogromnych ilościach) czuje się dobrze :053: A jeśli chodzi o bakalie z biedronki, użyłam ich na początku przygody z celiakia i w momencie gdy spuchł mi brzuszek po zjedzeniu babeczki czekoladowej, w której ilość wiórek była naprawdę znikoma, nawet nie musiałam spoglądać na odwrót etykiety żeby wiedzieć gdzie popełniłam gafę w doborze składników do wypieku :/
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: bakalie/ suszone owoce/ pestki

Post autor: marta_g »

Zgodnie z informacjami od producentów, z którymi się dotychczas kontaktowałam, tam gdzie jest wzmianka o ryzyku zanieczyszczenia glutenem, na pewno w zakładzie gluten jest stosowany. Jak nie ma wzmianki o tym, wg nich są to bakalie wolne od glutenu.

Bezpieczne są HELIO (nie odpowiedzieli mi, ale nie ma wzmianki o zanieczyszczeniu, a poza tym od dawna je jem) i Kresto ("W naszym zakładzie produkcyjnym nie mam możliwości skażenia krzyżowego glutenem, gdyż na liniach produkcyjnych nie konfekcjonujemy żadnych surowców zawierających gluten."). Jadłam też orzechy z Piotra i Pawła, na których nie było ostrzeżenia, a jest to również firma, która ma własne produkty bezglutenowe, więc zaufałam im skoro nie poinformowali o możliwości zanieczyszczenia.

Z kolei RYZYKO zanieczyszczenia jest w przypadku bakalii Bakalland, Bio Planet (owoce suszone bezpieczne, ale orzechy już nie).
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: bakalie/ suszone owoce/ pestki

Post autor: MartaKD »

Kupiłam migdały firmy "Bakaliowa Kraina" (Kart Pak s.c.), wsród alergenów wymienionych na opakowaniu nie ma glutenu.
Poniżej tez odpowiedź z zakładu:

---------- Forwarded message ---------
From: KartPak <kartpak@kartpak.pl>
Date: śr., 22 sie 2018, 12:10
Subject: Re: Gluten
To:

Szanowna Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie pragniemy poinformować:

1. W Naszym zakładzie nie konfekcjonujemy produktów zawierających gluten a w procesie produkcji nie stosujemy mąki

( nie posypujemy owoców suszonych mąką).

2. Alergeny które mogą wystąpić w produkcie są wypisane pod składem.

Z Wyrazami Szacunku.

Robert Drągowski

W dniu 2018-08-22 o 08:40, Martaz pisze:
Witam! Czy w Państwa bakaliach mogą być śladowe ilości glutenu?Czy są bezpieczne dla dziecka z celiakia? Pozdrawiam. Marta

--
Robert Drągowski
KartPak s.c.
bakaliowakraina.pl
ODPOWIEDZ