Lato więc LODY

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Lato więc LODY

Post autor: BeataS »

Bardzo proszę o informację, które lody "nadają" się dla nas do spożycia. Wiem, że Grycan, ale są trudno dostępne i nie mają wersji "na patyku".
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

mój syn je algidę mleczną bez bajerów i jest ok :P
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Ja też podaje lody algidy glównie big milki pisałam do nich i odp że nie zawierają glutenu,a co do grycana to szkoda że nie mają wersji na patyku:(
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

BeataS pisze:Grycan, ale są trudno dostępne i nie mają wersji "na patyku".
Ale mają już wersję "mini" -120 ml (czyli jak Magnum i im podobne) w wygodnym pojemniczku z łyżeczką, który zresztą potem można nie raz wykorzystać.
Zgadza się, że nie są łatwo dostępne :/
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Patrishiap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 22:42
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Patrishiap »

Tylko czy wszystkie lody Grycana można jeśc bez obaw?? Nawet te ze stoisk "na gałki"?
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little_angel »

wtedy trzeba uważać na dodatki dekoracyjne na lodach ;)
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Patrishiap pisze:Tylko czy wszystkie lody Grycana można jeśc bez obaw?? Nawet te ze stoisk "na gałki"?
Tu może być kłopot, bo często pojemniki z lodami są "ozdabiane" rozmaitymi wafelkami, rurkami itp. Więc na to należy uważać.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

wczoraj nie dałam rady się powstrzymać i kupiłam Magnum Almond. melduję iż nic mi nie jest ;-) a dziś pochłonęłam Magnum białego. jakbym miała odchorowywać to na 99,9% już bym zdychała
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

hej, jestem z Wrocławia. Mogę więc podac namiary, gdzie kupicie lody Grycan we Wrocku.
Markety: Leclerc przy ul. Trzebnickiej ( Śródmieście, koło Dworca Nadodrze), na Bielanach Wrocł. w Auchan (Krzyki), Carrefour Borek (Fabryczna, ul. Hallera), Galeria Handlowa Magnolia (Fabryczna, ul. Legnicka), Galeria "Czarnieckiego" (Krzyki, ul. Powst. Śl).
Tyle mi się przypomniało. :P Ale z moich obserwacji i... degustacji wynika, że oferta Grycana zatacza coraz szersze kręgi i ich lody są wprowadzane do zwykłych spozywczaków posiadających lady chłodnicze.
A lody cudowne i dla nas nieszkodliwe! :sylwester:
Niestety, kulkowe np. u Czarnieckiego są "pięknie" ozdobione waflami. Fe! Nie polecam bo wafelek ma to do siebie, że lubi namoknąc i nieco się rozciapciac w masie lodowej "zakażając" glutenem cały pojemnik z lodową zawartoscia. Jakimś wyjsciem (dla tych co mogą/lubią zjeśc więcej) to kupic pojemnik 500 ml. Też, jak te 1000 ml ,hermetycznie zamknięty/zabezpieczony przed dostępem glutenu.
Wszystkie smaki są dla nas dozwolone. Ale ja na wszelki wypadek czytam na dnie skład i na przykład na moim ulubionym smaku śmietankowym stoi jak byk napisane: produkt bezglutenowy.
A więc do dzieła!
pingwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 17 sty, 2012 15:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pingwin »

Przecież Grycan ostatnio wprowadził do oferty "małe porcyjki z łyżeczką" czy jakoś tak. Generalnie są to kubeczki 150 ml, z łyżeczką. Smaki klasyczne - bakaliowy, czekoladowy czy kawowy - są bez glutenu (jak wiadomo), ale pojemność (równowartość 2 kulek) to duże ułatwienie:)
Celiakia, zdiagnozowana 9. stycznia 2012. Na diecie od 11. stycznia 2012.
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

Nic o tych małych porcyjkach nie wiedziałam! To super informacja. Mam nadzieję, że we Wrocławiu też się pojawiły/pojawią. Grycanki poszły po rozum do głowy. Wreszcie ktoś stanął frontem do klienta a nie .... czymś innym. Tak trzymac! :>
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

w Warszawie w Piotrze i Pawle są te małe porcyjki. Bakaliowe, śmietankowe, caffe latte, czekoladowe. :)
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

dzięki za podpowiedź z tym Piotrem i Pawłem. We Wrocławiu jest kilka sklepów tej sieci. Dla Wrocławian: ul. Świeradowska, na Klecinie k/Decatlon, ul. Krakowska k/Practikera. Trzebaby to sprawdzic czy u nas też są te małe porcyjki. :043:
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

pisałam dzisiaj do: koral, zielona budka i algida - jak odpiszą to zamieszczę odpowiedz. Też mam problem z lodami, bo u mnie grycan-ków nie dostanie. Ostatnio w Lidlu jakieś kupiłam bo nie znalazłam tam niczego "podejrzanego" i było ok.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

anikam pisze:w Lidlu jakieś kupiłam
a pamiętasz, jakie to były?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ