Lato więc LODY

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

już sprawdzam w lodówce: noblisima - nie wiem czy dobrze napisałam
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

odpowiedz od firmy Koral:
Informujemy, że lody – bez dodatków, wyprodukowane w naszej firmie nie zawierają glutenu (np. wodne, sorbety, śmietankowe).

Natomiast mogą zawierać gluten dodatki do lodów typu: biszkopty, wafelki, rożki waflowe, a także lody kawowe {zawierające w swym składzie kawę zbożową lub ekstrakt kawy zbożowej [skład: jęczmień, żyto}], dlatego tych lodów nie należy spożywać.

Jednak uwzględniając problem zakażeń krzyżowych, informujemy że bez glutenu są lody: Świderek, Smykuś, Jocker. Są to lody produkowane na oddzielnej hali produkcyjnej.



Z poważaniem

Dział Technologii
Obrazek
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Przeważnie na stoiskach Grycana nie dekorują sorbetów, a ze względu na ich niskokaloryczność, poważam je bardzo! Bardzo dobra wiadomość, że są lody w porcyjkach, świetny pomysł! Ja w lodach boję się syropu glukozowo-fruktozowego, Ja w zeszłym roku na wakacjach nie mogłam spotkać Grycana, zadzwoniłam do Algidy i tam powiedzieli mi, że dostawca syropu g-f nie informuje ich o jego pochodzeniu, załamałam się potwornie i tak wakacje spędziłąm bez lodów :)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Uwaga Uwaga!! Nie wiem dlaczego ale porcyjki u Grycana nie mają informacji o bezglutenowośći! http://www.grycan.pl/lodowy_swiat/lody_tradycyjne/ Może to z ich strony jakieś niedopatrzenie? Strach się bać.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

przeglądałam stronę i myślę, że to są te same lody jak wszystkie inne tylko mniejsza porcja ale fakt powinni opisać. Ja mam ochotę na taki super wypasiony deser lodowy po za domem. Mam nadzieję, że na ich stoiskach nie będzie problemu. A jak tam inne produkty jak kawa czy soki, bo też mają. ?
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Jak nie napotkasz kelnerki z fochem to jest OK. Kawa na różne sposoby pycha, soki też - dziecko chwaliło! Zdarzyło mi się co prawda, że do kawy dostałam herbatniczka, a wspomniałam o celiakii, z wyłuszczeniem co to za przypadłość, nie zmarnowało się, mąż zjadł :) I co najważniejsze, jak pisałam wcześniej, ponoś mają zakaz odgórny strojenia sorbetów czymś innym niż owoce z których jest wykonany dany sorbet!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Na kubeczku małych lodów jest opis, że są bezglutenowe :P
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
leaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 02 cze, 2012 14:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: leaster »

skoro to temat lodowy to napiszę co dziś mi się przydarzyło: poszłam z córką (2 lata) na wafelka z miejscowej lodziarni - córka jest zdrowa, ja loda nie jadłam bo nie wiem co to za lody a jeszcze nie mam odwagi zapytać (od miesiąca wiem, że mam celiakię i uczę się z tym żyć). Pani uszczęśliwiła nas uciapaniem wafelka lodem śmietankowym. Dziecko nie chciało już jeść wafelka a ja nie mogłam zlizać jej tego. Muszę któregoś dnia wybrać się do szefostwa i zapytać o skład, bo trudno mi przejść obok nie kupując loda a całe życie jadłam właśnie w tej lodziarni.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

leaster ale nawet gdyby lody były bg to oblizanie wafelka nie jest dobrym pomysłem.
Ja robiłam eksperyment na Tymciu niestety algida go przeczyściła i to równo. Winowajca big milk (na sto procent nic innego nie jadł podejrzanego). qurcze a tak nam są potrzebne lody na patyku do ćwiczeń logopedycznych języka :( Poważnie :) Lizaki Tym wkłada całe do buzi a jedynie przy tym lodzie ładnie wysuwał jęzorek. Chyba będę eksperymentować z tym Koralem za jakiś czas
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Ja ostatnio raczyłam się Grycanami na gałki :) Sorbety pyszne :) :) Miałam ochotę na miętowo-śmietankowego, ale były z czekoladą, więc za bardzo nie wiedziałam jak się do tego odnieść.. Zostałam przy sorbetach :D
Obrazek
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

Lody z Lidla na patyku z orzechami albo migdałami są pyszne. W składzie nie widziałam nic podejrzanego, warto żeby ktoś przy okazji sprawdził czy na pewno są dobre.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Justyna 1982-nie polecam eksperymentować z bik milk z korala.U nas w ubiegłym roku też sie nie sprawdziły,córka dostała bóli brzucha a potem biegunka.Myślę że coś w tych lodach jednak jest.
Jemy grycana i te są na pewno ok.tylko trochę słodkie ale mają jeszcze sorbety więc jest w czym wybierać.Ostatnio lody grycana widziałam również w biedronce w kubkach 500ml,pewnie to tylko jakaś promocja ale były jeszcze w ubiegłym tygodniu.My z reguły kupujemy w tesco ale tych w małych kubeczkach jeszcze nie spotkałam.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

ech Grycana znam i lubię (Tym jest w 7 niebie jak może wybrać sobie desery w lodziarni :)) Zawsze poproszę o wypłukanie gałkownicy co by resztek nie było i mówię o diecie. Nawet kiedyś pani mi tłumaczyła jak robią polewy:) U nas problem bo potrzebuję lody na patyku :) Już mi się w nocy śniło, że kupuję patyki do lodów ;)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little_angel »

Są świetne foremki do lodów na patyku w Ikei i nie kosztują dużo - można robić samemu sorbety i inne prawdziwe, naturalne lody ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Może mi poradzicie?:
viewtopic.php?p=56117#56117
ODPOWIEDZ