Felix - masło orzechowe.

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
niedobry2004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz 16 sty, 2011 19:19
Lokalizacja: kraków

Felix - masło orzechowe.

Post autor: niedobry2004 »

Witam

Po konsultacji z naszą siostrzaną firmą w Holandii informuję, że masło orzechowe nie zawiera glutenu.



Pozdrawiam


Jolanta Kościelniak
Koordynator ds. Jakości

Intersnack Poland Sp. z o.o.
Niedźwiedź 64

32-090 Słomniki
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: Adrian »

Odświeżam temat, czy ktoś je te masło orzechowe :?: i czy one nadal jest bezglutenowe :?:
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: uniaczek »

Tak Adrianie. Kupiłam masło orzechowe Felixa w wersji 30% mniej tłuszczu , ponieważ Primaviki już się boję........
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: Adrian »

uniaczek pisze:Tak Adrianie. Kupiłam masło orzechowe Felixa w wersji 30% mniej tłuszczu , ponieważ Primaviki już się boję........
Jesz tylko ten rodzaj masła i jest ok :?: Inne też są bezglutenowe :?: z tego co wiem to są 3 rodzaje tego masła orzechowego felixa.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: uniaczek »

Wybrałam ten rodzaj masła, chociaż inne też w składzie nie miały nic podejrzanego. Podam składniki tego co posiadam:
orzeszki ziemne (70%), syrop glukozowy w proszku, olej słonecznikowy, olej palmowy, sól. Produkt może zawierać inne orzechy.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: Adrian »

uniaczek pisze:Wybrałam ten rodzaj masła, chociaż inne też w składzie nie miały nic podejrzanego. Podam składniki tego co posiadam:
orzeszki ziemne (70%), syrop glukozowy w proszku, olej słonecznikowy, olej palmowy, sól. Produkt może zawierać inne orzechy.
Dzięki za odpowiedź :) dostałem jeszcze e-maile od producenta firmy Felix:

"Dzień dobry,



Zgłoszenie zostało przekazane do producenta wyrobu, którym jest nasza siostrzana firma zlokalizowana w Holandii. Otrzymaliśmy odpowiedź, że masła orzechowe są 100% bezglutenowe.



Pozdrawiam

Elżbieta Wrona
Asystentka w Dziale Zarządzania Jakością"
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: uniaczek »

Dzięki Adrianie za Twoją dociekliwosć g:)
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: sekunda »

Czy jecie to masło orzechowe i nic wam po nim nie jest? Ja odchorowałam zjedzenie kilku wafli posmarowanych lekko słonym felixem:( Przypuszczam, że to on mnie tak wymęczył, nic innego nowego albo podejrzanego akurat nie jadłam. Aż się boję sprawdzać czy to rzeczywiście to masło mnie tak załatwiło...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: Adrian »

sekunda pisze:Czy jecie to masło orzechowe i nic wam po nim nie jest? Ja odchorowałam zjedzenie kilku wafli posmarowanych lekko słonym felixem:( Przypuszczam, że to on mnie tak wymęczył, nic innego nowego albo podejrzanego akurat nie jadłam. Aż się boję sprawdzać czy to rzeczywiście to masło mnie tak załatwiło...
To masło orzechowe wszystkie jego rodzaje jest bezglutenowe, producent to gwarantuję, nie warto robić zamieszania i psucia opinii, bo może coś innego ci zaszkodziło.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: uniaczek »

Syn je masło orzechowe Felix - a ma celiakię pełnoobjawową i zawsze go czysciło po glutenie
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: sekunda »

Nie chcę psuć opinii, specjalnie kupiłam Felixa, bo wyszukałam wcześniej na forum inf., że jest bezpieczne. NA razie je odstawiłam i myślę żeby za jakiś czas, jak się podleczę spróbować je jeszcze raz. Może trafiła mi się jakaś trefna partia produkcji? Albo zareagowałam tak na masło orzechowe w ogóle, nie ze względu na gluten, tylko na tłuszcz, orzechy, czy sama już nie wiem na co... Dlatego chciałam zapytać, czy ktoś go używa i czy dla innych jest OK?
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Felix - masło orzechowe.

Post autor: Adrian »

Ja jem wszystkie rodzaje tego masła i jest wszystko w porządku, a jestem bardzo wrażliwy nawet na śladowe ilości glutenu, także gdyby był gluten w tym maśle orzechowym to by na pewno to poczuł. Może coś ci innego zaszkodziło... :?:
ODPOWIEDZ