Odżywki (sport, sporty siłowe)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ze strony skład:
Składniki: mikrofiltrowany izolat białka serwatki, ultrafiltrowany koncentrat białka serwatki (dostarczający di-peptydy, tri-peptydy, oligo-peptydy i poli-peptydy), peptydy serwatkowe, Aminogen, aromaty naturalne i sztuczne, substancja słodząca: acesulfam-K

Oprócz aromatów to większość na oko wygląda ok - tylko nie mam pojęcia, co to jest Aminogen i z czego może się składać. Najlepiej i najszybciej będzie napisać do producenta z pytaniem.
Ostatnio zmieniony wt 21 kwie, 2009 12:17 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

O Aminogenie jest tutaj: http://www.bodyexpert.pl/?iProduct=1533 ... iteprotein
Aminogen® jest opatentowanym systemem enzymatycznym, który usprawnia system trawienny człowieka w kierunku lepszego przyswajania białka. Białko składa się z 22 aminokwasów. Aminogen pomaga w rozbiciu białka na wolne aminokwasy, co znacznie przyspiesza ich wchłanianie i trawienie oraz hamuje procesy kataboliczne.
Wynika z tego, że to mieszanina enzymów, czyli raczej bezpieczne. Ale jak jest naprawdę, wie tylko producent. Tak jak radzi Sheep - należy do niego napisać.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

...poza tym te aromaty i polska rzeczywistość: kto by tam szukał glutenu w odżywkach ;)
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Witam sportowców.
Czytam o odżywkach...i mam pytanie odnośnie spalaczy. Wiem, był temat, ale znalazłam tylko o bio cla, a to na mnie nie działa. Czy ktoś zna jakiś dobry bg spalacz tłuszczu. Zaczęłam jakiś czas temu cutting edge, delikatny ale na mnie działał rewelacyjnie. Skład jest jednak tak enigmatyczny, że nie wiem. Jest po angielsku, może wstawię i dzięki Waszym komentarzom czegoś się nowego nauczę :) angielski znam very well ale nie wiem gdzie się tu może coś czaić.

CUTTING EDGE

no sugar,salt,preservatives,artificial dyes,colors or flavors

vitamin B
Potassium
L-Carnitine Complex
Lecithin
Choline Complex
Inositol Complex
Methionine
Flax Speed Powder (len)
Natural Herbal Blend:
UVA URSI
BUCHU
DOGGRASS
CORNSILK
HYDRANGEA ROOT
JUNIPER BERRIES

Parsley
Chlorophyll
Green Tea Concentrate Powder
Dicalcium Phosphate
cellulose
staric acid
magnesium stearate

kursywą zaznaczyłam te składniki, które mi wydają się podejrzane. Dziękuję bardzo serdecznie, jeśli komuś będzie się chciało przez to przebrnąć. Zrozumiem jeśli nie ;)
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

elite whey protein

Post autor: adin82 »

witam
zastanawiam sie nad wzieciem odzywki ELITE WHEY PROTEIN.czy ktos moze juz sie tym interesowal?ciezko mi ocenic sklad.
http://www.dso.pl/dymatize-nutrition-el ... -1726.html

przepraszam za ponowne zapytanie-dziekuje za wczesniejsza odpowiedz.niestety firma DYMATIZE milczy-nie odpisuje i nie odbiera telefonow.

Wlasnie dostalem informacje od producenta
"Witam

Prawdopodobnie Elite Whey Protein zawiera gluten, ponieważ w jej składzie
jest pszenica.Dodatkowo w opisie profilu aminokwasowego jest mowa o
glutaminie i prekursorach, także na 99% to białko bedzie zawierało gluten."

Tak wiec niestety:-(
Ostatnio zmieniony śr 29 kwie, 2009 12:15 przez adin82, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

witam:)

Otoz chcialbym przytyc, chociaz kilka kilogramow. Moj brat stosuje odżywki i z ciekawosci spojrzałem na sklad. Mialbym ogromnma prosbe, zebyscie powiedzieli mi co moze byc w tym skladzie glutenowego, bo na wszystkim sie nie znam,m a nie chcialbym popelnic bledu.

GAIN DOLIC 6000 (Waniliowy) skład:
*80% kompleks węglowodanowy ( maltodekstryny, dekstroza), 15,5% kompleks białkowy ( koncentrat białek serwatkowych, kazeina micelarna, ultrafiltrowane białko jaja), 1,85% kakao (dla smaków:czekoladowy, toffi), aromaty, kawa naturalna instant, kawa zbozowa instant ( dla smakow: kawowy,cappuccino), monohydrat kreatyny, kwas jabłkowy - regulator kwasowości, tauryna, guma ksantanowa - zagęstnik i witaminy.

I jeszcze mam pytanie o taki preparat o nazwie WPC 80, czyli koncentrat białek serwatkowych. W skladzie nie ma nic oprocz: aromatu, barwnika syntetycznego El22. Jest napisane tylko ze Białko syntetyczne.

Do tego pierwszego preparatu mam watpliwosci, bo cos mi maltrodekstryna nie pasuje, no i ta kawa zbozowa, ale to tylko dla 2 smakow, waniliowy jest wiec ok. A ten drugi wydaje mi sie bezpieczny. Co sadzicie na temat tych produktow?
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

kawa zbożowa odpada, co do tych aromatów miałbym wątpliwości-pytanie co one zawierają,najlepsze rozwiązanie to zgłośić pytanie do producenta,raczej odpisują.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Dekstroza to też pochodna skrobi. Trzeba pytać producenta. A białko syntetyczne też chyba z czegoś jest zrobione i pewnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było ze zboża :(. Chociaż białka zwierzęce są bardziej wartościowe dla człowieka.
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

witam!
tez mam problem ze znalezieniem "bezpiecznych" odżywek napisałem zapytanie do kilku producentów jak się określą to zamieszczę na forum.
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

jest pierwsza odpowiedź a już zaczynałem się zastanawiać czy moje maile nie poszły w kosmos ;)

RE: Widomość ze strony Trec Nutr ition

Witam,
przepraszam, że tak długo Pan czekał na odpowiedź z naszej strony ale musiałem posprawdzać wiele dokumentów żeby udzielić Panu 100% pewnej odpowiedzi.
U nas gluten jako element peptydu glutaminy występuje w produktach: Hard Mass, Peptide Glutamine i Nitroprogen
Mam nadziej że ta informacje będzie Pana satysfakcjonowała. Jeśli nie to jestem do dyspozycji
Pozdrawiam


--
Z poważaniem

MB

TREC NUTRITION
ul. inż. J. Śmidowicza 48
81-127 Gdynia
http://www.trec.com.pl

-----Original Message-----
From: Formularz Trec Nutrition [mailto:mailer@trec.com.pl]
Sent: Thursday, October 08, 2009 10:54 AM
To: Trec Nutrition
Subject: Widomość ze strony Trec Nutrition

Treść listu:
Dzień dobry! Jestem uczulony na gluten i muszę stosować dietę bezglutenową a ponieważ uprawiam sporty siłowe poszukuję bezpiecznych dla mnie produktów. Zatem kieruję do Państwa zapytanie, które z oferowanych produktów (chodzi mi o kreatynę, białko, aminokwasy, carbo, i preparaty na stawy) nie zawierają glutenu. W podobnej sytuacji znajduje się sporo innych osób, dlatego uzyskane informacje mógłbym umieścić (za Państwa zgodą) na forum - forum.celiakia.pl
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


no i czekam na pozostałych a swoją drogą TREC zawsze wydawał mi się porządną firmą

//Edit: usunięcie danych osobowych.
Ostatnio zmieniony czw 29 paź, 2009 22:22 przez odiss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Mam zamroczenie (co możliw c, albo coś w powyższym poście terminologicznie nie sztymuje.

Pytałem o zawartość glutenu i innych substancji, które mi nie pasują. I dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,

w odpowiedzi na Pana zapytanie skierowane drogą telefoniczną podaję poniżej skład chemiczny poszczególnych z omawianych produktów.

Skład chemiczny suplementu diety ArthroStop RAPID: siarczan glukozaminy *2KCl (ze skorupiaków), siarczan chondroityny, celuloza mikrokrystaliczna – subst. wypełniająca, Boswellia serrata extract, karboksymetyloceluloza - nośnik, askorbinian manganu, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu - subst. przeciwzbrylające, coating: hydroksypropylometyloceluloza, polidekstroza, guma arabska, talk, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza - barwniki.

Skład chemiczny suplementu diety ArthroStop PLUS: chlorowodorek glukozaminy (ze skorupiaków), celuloza mikrokrystaliczna (subst. wypełniająca), Metylosulfonylometan, fosforan diwapniowy, karboksymetyloceluloza (nośniki), Boswellia serrata extract, stearynian magnezu (subst. przeciwzbrylająca), lecytyna (nośnik), amorficzny dwutlenek krzemu (subst. przeciwzbrylająca), sulfan manganu, coating: hydroksypropylometyloceluloza, polidekstroza, guma arabska, talk, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza (barwniki).

Skład chemiczny suplementu diety ArthroStop Classic: siarczan glukozaminy *2KCl (ze skorupiaków), celuloza mikrokrystaliczna – subst. wypełniająca, karboksymetyloceluloza – nośnik, hydroksypropylometyloceluloza – subst. do stos. na powierzchnię, dwutlenek tytanu – barwnik, stearynian magnezu – subst. przeciwzbrylająca, kwas stearynowy – nośnik.

Glukozamina pochodzi z owoców morza co może zwiększać prawdopodobieństwo uczuleń u osób uczulonych na ryby.

W przypadku ArthroStop RAPID chondroityna jest pozyskiwana z rekina.

W przypadku ArthroStop PLUS – lecytyna jest sojowa

Wieprzowina nie występuje w produkcie mogą natomiast znajdować się śladowe ilości glutenu.

DK
Centrum Obsługi Klienta

Walmark Sp. z o.o.
ul. Teatralna 9
41-200 Sosnowiec

tel. +48 32 2949458
faks +48 32 2934574
Sąd Rejonowy w Katowicach: KRS 0000055428
Kapitał zakładowy: 1 054 000 PLN
NIP 644-29-02-240"

//Edit: usunięcie danych osobowych.
Ostatnio zmieniony czw 29 paź, 2009 22:22 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

A co Ci nie gra?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

odiss pisze: U nas gluten jako element peptydu glutaminy występuje w produktach
Jakoś zrozumiałem słowa "peptyd glutaminy" jako tajemniczy peptyd, który jest doprecyzowany przez "glutaminy". Coś jak: "białka mleka"... Kiedy się przyjrzałem, zorientowałem się, że nie mam pojęcia co to znaczy. Glutamina to nie peptyd ani coś, w czego składzie są peptydy. Zresztą gluten, białko, więc coś większego od peptydu, nie jest chyba elementem żadnego peptydu. <sciana>

Mniejsza o to; zrozumiałem, że dalej wypisane są produkty, w których gluten strukturalnie występuje. I to się liczy.

Mam ten problem, że fragmenty wypowiedzi, których nie rozumiem, bądź rozumiem po dłuższym rozważaniu, utrudniają mi wykorzystanie dalszych partii tekstu (mówię oczywiście o bardziej złożonych tekstach).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Nakręcacie się, kolego:)
Glutamina nie ma wiele wspólnego z glutenem, jeśli chodzi o naszą dietę przynajmniej


"Mam ten problem, że fragmenty wypowiedzi, których nie rozumiem, bądź rozumiem po dłuższym rozważaniu, utrudniają mi wykorzystanie dalszych partii tekstu (mówię oczywiście o bardziej złożonych tekstach)." - większość ludzi ma, jeśli Cię to pocieszy, spotykam się z tym codziennie niemal, zresztą mnie samą to czasem dotyka, jak mnie jakiś przekaz napisany nie daj Boże ciężkim językiem zafrapuje:) Trza filtrować informacje.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Pytanie o skład preparatu glukozaminy, chondroityny, niacyny i selenu bodaj, produkcji Hasco-Lek.

"Witam,

Jakie są składniki dodatkowe preparatu Recalcin Complex?

Jestem celiakiem i alergikiem, w związku z czym nie mogę przyjmować
preparatów zawierających pochodne zbóż (pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa),
pochodne soi i wieprzowiny oraz ryby. Czy mogę bezpiecznie przyjmować
preparat?

z poważaniem"

"Dzień dobry,

W suplemencie diety pn. Recalcin Complex nie ma żelatyny.

Produkt zawiera substancje dodatkowe: celuloza mikrokrystaliczna,
dwuzasadowy fosforan wapnia dwuwodny, sól sodowa karboksymetylocelulozy
usieciowana, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, dwutlenek
tytanu, polidekstroza, talk, maltodekstryna, średniołańcuchowe
trójglicerydy.

Z poważaniem, MH"

"Dziękuję za informację. Chciałbym wiedzieć, czy preparat może zawierać
śladowe ilości glutenu (którego również nie mogę spożywać) z racji
zawierania polidekstrozy i maltodekstryny.

z poważaniem"

"Witam,
Uprzejmie informuję, że maltodekstryna i polidekstroza otrzymywane są z
kukurydzy, która nie zawiera glutenu.
Z poważaniem, MH"


W preparacie glukozamina pochodzi z owoców morza, a chondroityna ze świń.

//Edit: usunięcie danych osobowych.
Ostatnio zmieniony czw 29 paź, 2009 22:23 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ