Odżywki (sport, sporty siłowe)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

Pewnie dlatego Sojaprotein niewiele Ci dal, że bialko roślinne generalnie ma malą wartość dla organizmu.. :/
To zdradź mi ten sekretny przepis na gainera. A w ogóle to jestem ciekawa, co jesz przed i po treningu ? Ja przed michę platków - 2/3 kukurydziane, 1/3 ryżowe i do tego wrzucam jakieś owoce, np winogrona albo mix owoców leśnych z mrożonki Hortexu. Polewam wszystko kefirkiem. Jak wyliczylam, calość ma 280 Kcal i - co najważniejsze - dlugo trzyma sytość.
Po silowni różnie - czasem jajka z pomidorkiem, czasem ryż z tuńczykiem, czasem tylko batonik sojowy (niezbyt to mądre, ale co zrobić jak się jest "w terenie") ;)
Chętnie poznam i Twoje zwyczaje :)
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

oto sekretny przepis ;) :D

bialko (system protein 80) (dla przykladu smak waniliowy ) -> dwie czubate łyżki stołowe + carbo ( dla przykladu smak pomarańczowy)-> 4 płaskie łyżki stołowe wszystko mieszamy z najlepiej z mlekiem bo duzo smaczniejsze ale można tez wodą w ilości okolo 1,5 sklanki pozmieszaniu wyjdzie nieco ponad dwie szklanki jednej porcji .Z podanych smaków wychodzi całkiem dobry samk pomarańczowy

Ważne :!: : : nie należy przesadzac z iloscią białka , bo organizm i tak wiecej nie przyswoi niz 30 g na jeden raz , najlepiej dwie czubate łyżki tj.okolo 25 gram.

a ilosc porcji oczywiscie zależy od intensywnosci treningów i ilosci funduszy :D

najlepiej zaraz po przebudzeniu, po sniadaniu , zaraz po treningu,i po obiedzie , kolacji i tuz przed snem.

jezel chodzi o jadlospis w czasie treningow, przede wszystkim ryż do znudzenia :039:
a tak pozatym od nabiału przez owoce , mieso wszelakie...duzo i zdorwo jednymsłowem:D
pozdrawiam
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
fatima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 04 paź, 2006 21:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fatima »

glutamina nie musi zawierać glutenu(nie jest tez z założenia produktem bezglutenowym)...
kiedyś brałam L-glutaminę firmy NOW-polecam.Na opakowaniu znajduje sie informacja o braku zawartości szkodliwych dla nas składników,podobnie z L-karnityną i HMB tej firmy
bilbao2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 21 lis, 2006 19:25
Lokalizacja: fffeaf

Post autor: bilbao2 »

W zadnym wypadku nie kupujcie tego carbo!!!Zawiera gluten.Jak byk pisze to na opakowaniu...Dziwne jest to ze sklad na opakowaniu rozni sie od tego ktory widnieje w internecie.Stracilem 20 zl,dobrze ze tylko tyle. :/
Awatar użytkownika
przemek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 mar, 2008 14:34
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: przemek »

Witam,mam pytanie do Bilbao2.W którym miejscu na opakowaniu jest napisane że zawiera gluten?Przejrzałem dokładnie i nie znalazłem.Pozdrawiam
bilbao2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 21 lis, 2006 19:25
Lokalizacja: fffeaf

Post autor: bilbao2 »

Przepraszam.Masz calkowita racje Przemku.Moja pomylka wynikala z tego ze zamowilem w pewnym internetowym sklepie Carbo Olimp lecz bez mojej wiedzy ta odzywka zostala zamieniona na inna(Carb bx firmy Biogenix).To chyba jakis odpowiednik tamtej odzywki,niestety zawiera gluten :/ Nikt nie powiadomil mnie o tej zamianie i caly czas myslalem ze mam w rekach Carbo Olimp...Swoja droga to fatalnie ze sklepy pozwalaja sobie na takie podmiany. :036:

[ Dodano: Nie 23 Mar, 2008 16:55 ]
A pije ktos Yerba Mate?To chyba swietna alternatywa dla kawy ktorej nie mozemy :564:
Darekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 17:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Darekk »

Witam wszystkich :) a czy ktos wie moze czy aminokwasy firmy Olimp zawieraja gluten :?:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Niestety, najprościej i najszybciej będzie zapytać pod tym adresem:
http://www.olimp-supplements.com/pl/ind ... ge=kontakt
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

co do sportu to może tutaj (http://www.sfd.pl/) ktoś znajdzie ciekawe informacja, jest to dość solidne forum o różnych sportach więc może się przydać, a tak zupełeni prywatnie to uważam że lepiej więcej czasu poświęcić na dietę niż brać odżywki, zdrowiej się na tym wyjdzie, chyba że ktoś zawodowo/ wyczynowo (czyli więcej niż 4 razy w tygodniu) się sportem zajmuję ale w takim wypadku to nie ma nic wspólnego ze zdrowiem :D z doświadczenia wiem że jak ktoś jest uzależniony od sportu jak ja to czasem rozsądek schodzi na drugi plan :P
Darekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 17:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Darekk »

Drifter jak jestes sportowcem to podziel sie z innymi czym sie wspomagasz na treningach, chodzi mi jakich suplementow uzywasz :D z gory dziekuje... ;)
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

a więc ze sportem to już od dłuższego czasu mam niewiele wspólnego ze względu na urazy/kontuzje (jak kto woli) które jakoś nie chcą się odczepić, to chyba przez brak rozsądku o którym pisałem a co do odżywek i supelmentów to ja jechałem na "sucho" czyli bez suplementów, i jak dla mnie to najelpiej znaleść dobrą kombinacje miedzy dietą, ćwiczniami a regeneracją (bo to też ważna cześć treningu), na efekty oczywiście trzeba poczekać trochę dłużej, warto też pamiętać że w ćwiczeniach ważna jest jakość ich wykonywania kończąc ten przydługi wywód jeszcze raz kieruje na forum bo diety która składa się na jakieś 60% sukcesu jak i rodzaje ćwiczeń zależy od tego co kto ćwiczy (potrzebuje więcej weglowodanów czy też białka) jeśli chodzi o sporty siłowe na przykład to ważny jest typ budowy ciała, więc myśle że warto się najpierw skupić na dobraniu odpowiedniego zestawu ćwiczeń i diety a spuplementy są dla mnie ostatnie w tej kolejce
Ostatnio zmieniony czw 27 mar, 2008 17:45 przez Drifter, łącznie zmieniany 1 raz.
odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

Jestem nowy na forum więc serdecznie wszystkich WITAM! :D

Zanim zadam pytanie dodam jeszcze coś o sobie. Właśnie niedawno dowiedziałem się że niestety mam celiakie :/ Pomimo jasnych i długo trwałych objawów lekarze do tej pory totalnie to olali heh szkoda gadać. Ale do rzeczy mam 176cm wzrostu i teraz ważę 73 kg od roku trenuję na siłowni cztery razy w tygodniu. Z wagą u mnie jest niezła huśtawka ale teraz już wiem, że to wpływ dotychczasowych nawyków żywieniowych. Trudno przybieram na wadze ale szybko z niej spadam :(
Darekk pisze:Drifter jak jestes sportowcem to podziel sie z innymi czym sie wspomagasz na treningach, chodzi mi jakich suplementow uzywasz :D z gory dziekuje... ;)
mam taką prośbę abyście się podzielili tą ezoteryczną wiedzą w jaki sposób najlepiej się odżywiać, bo jak juz wspomniano;
Drifter pisze:wywód jeszcze raz kieruje na forum bo diety która składa się na jakieś 60% sukcesu jak i rodzaje ćwiczeń
moim skromnym zdaniem 80% :D więc teraz mam problem z ułożeniem diety (co i jak jeść, no i przydałyby się jakieś przepisy kulinarne)
Kolejna nurtująca mnie sprawa dotyczy suplementów. Z suplami tez eksperymentowałem ale zanim dowiedziałem sie o chorobie i żeby ponad wszelką wątpliwość raz na zawsze wyjaśnić pytam;

czy kreatyna jest dozwolona? /u sienie nie zauważyłem jakiś problemów/
jak to jest z BCAA? /stosowałem BCAA Trec tu w składzie nie doszukałem się czegoś niepożądanego/
i jakie białko? /ostatnie jakie stosowałem było perfekt whey protein TREC'a/

Z białkiem jest spory problem bo trudno w normalnej diecie dostarczyć odpowiednią ilość białka a taka szklanka koktajlu załatwia sprawę. Co do gainerów wszystkie jakie miałem/testowałem zbyt wielkiego pożytku nie przysposobiły, więc chyba czas zacząć komponować własne :D
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

mnie chyba najbardziej interesuje L-karnityna.. czy jest bezglutenowa?
Matina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 01:03
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Matina »

l-karnityna firmy NOW.
na etykiecie jest informacja o tym.
jest tez mniej klasyczna l-karnityna tej firmy w postaci płynnej (też bezglutenowa)
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

chciałbym spróbowa białka ELITE WHEY PROTEINE firmy DYMATIZE
http://www.wspomaganie.pl/odzywka-elite ... t-446.html

czy ktos moze mi odpowiedziec czy mozna to sosawac przy celiaki?
ODPOWIEDZ