Odżywki (sport, sporty siłowe)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

odiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 04 cze, 2008 22:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: odiss »

ja mam problem głównie z czytaniem ustaw a czasem umów np. kwity bankowe i pochodne itp itd
tak to jest pokręcone i zawiłym językiem pisane, że ginę w tym, muszę czytać wielokrotnie zanim zatrybie o co kaman
a wracając do tematu niestety więcej odpowiedzi nie otrzymałem jeśli znajdę na to czas i nie zabraknie mi zapału to postaram się wykonać tym razem kilka telefonów

pozdrawiam M
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

odiss pisze:ja mam problem głównie z czytaniem ustaw a czasem umów np. kwity bankowe i pochodne itp itd
tak to jest pokręcone i zawiłym językiem pisane, że ginę w tym, muszę czytać wielokrotnie zanim zatrybie o co kaman
mały OT: one nie są pisane zawiłym i pokręconym językiem (no może trochę ;) ), one są pisane językiem prawniczym tak, żeby były zrozumiałe i jasne dla fachowców.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Maaaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 05 kwie, 2010 19:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maaaniek »

Witam! Chciałbym zapytać czy w podanym składzie może występować gluten? Producent jako dodatkową informację podał, że zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny.
Wartość odżywcza Vitargo CRX (Scitec Nutrition)
Porcja: 1 miarka (40g)
Ilość porcji w opakowaniu: 40
Kalorie 120
Węglowodany (zero cukru)
100% Vitargo 30g
Witamina B2 10mg
Mieszanka CRX 8,3g
Mieszanka Kreatynowa
Jabłczan Tri-Kreatyny
Jabłczan Di-Kreatyny
Monohydrat Kreatyny
Ester Etylowy Kreatyny
Orotan Kreatyny
Mieszanka Glutaminowa
L-Glutamina
N-Acetyl-L-Glutamina (NAG)
L-Alanyl-L-Glutamina
Mieszanka Tauryny
Tauryna
Ester Etylowy Tauryny
Boostery Pompy i Tlenku Azotu NO
L-Arginina
Alfa-Ketoglutaran Argininy (A-AKG)
Jabłczan Di-Argininy
Wzmacniacz insulinowy
4-hydroksyizoleucyna
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Najlepiej napisz do producenta i poproś o informację.
Maaaniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 05 kwie, 2010 19:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maaaniek »

Niestety producent nie odpisuje na maile a telefonu też nikt nie odbiera - dlatego napisałem tutaj.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Myślę, że nikt z nas nie zna tych substancji.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Maaaniek pisze:Niestety producent nie odpisuje na maile a telefonu też nikt nie odbiera - dlatego napisałem tutaj.
Jeśli po tych zabiegach się nie wyjaśniło, to może trzeba szukać innego producenta odżywek... hmm...?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

tomaszswiatek pisze:Jeśli po tych zabiegach się nie wyjaśniło, to może trzeba szukać innego producenta odżywek... hmm...?
Ja bym się przerzuciła na coś z Olimpu albo innej firmy, która ma swoje forum na www.sfd.pl - bo tam zawsze można o coś zapytać, jest kontakt ze specjalistami i jaki jest suplement każdy widzi.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
karolpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 lip, 2010 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: karolpolak »

Witam, chodzę na siłownię i generalnie staram się utrzymać dobrze zbilansowaną dietę. Uważam, że najważniejszy jest trening, odpoczynek itd. jednak co jakiś czas(co jakieś pół roku) zarzucam na wątrobę suplementy, w celu "podrośnięcia" i zmobilizowania się.
Stosuję kreatynę (która moim zdaniem daje najlepsze rezultaty), jednak wiadomo, po odstawieniu jej efekty dość szybko znikają, pamiętajcie przy jej stosowaniu pijcie dużo wody i możecie coś na przeczyszczenie nerek dorzucić, ponieważ może powodować kamienie w nerkach. Biorę HMB "profilaktycznie":), nie wiem czy coś daję, biorę aminokwasy BCAA, również nie wiem czy działają, jednak wierzę w zapewnienia producentów:) i odżywki białkowe, z którymi jest największy problem, ze względu na gluten.
Polscy producenci nie przejmują się raczej tematem, stąd na etykietach nie znajdziemy zazwyczaj wszystkich informacji. Pierwszą moją odżywką (jeszcze jak miałem naście lat) był Olimp, nazwy nie pamiętam, ale jakiś gainer, zawierał maltodekstrynę i dekstrozę:) po dwóch szejkach byłem zmuszony wyrzucić ją do kosza gdyż zbierało mi się na wymioty:)

Następnie zakupiłem OLIMP Whey Pro Isolate, na stronce nic nie napisali, że zawiera gluten, sprzedawcy również nie piszą na aukcjach, ze zawiera gluten, jednak na opakowaniu jest napisane, zwróciłem produkt:) dlatego przestrzegam przed zakupami w internecie:)

następnie Ostrowia WPC 80, przeczytałem skład wydał mi się zaufany, asekuracyjnie napisałem maila do nich z zapytaniem o gluten itd. Oto odpowiedź: Witam serdecznie,
w skład produktu WPC 80 nie wchodzi dekstroza, maltodekstryna ani gluten.

Jednocześnie zapraszam do odwiedzania naszej strony internetowej www.ostrowia.pl, na której już niedługo znajdzie się informacja o wprowadzeniu do oferty handlowej środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego wzbogacającego dietę w białko, o naturalnie wysokiej zawartości białka i błonnika pokarmowego pod nazwą GAINER50. W składzie GAINER50 będzie koncentrat białek serwatkowych WPC 80 -63%, maltodekstryna, fruktoza, olej MCT- 2%, premiks witaminowy i ewentualnie aromaty i barwniki dla poszczególnych smaków.

Pozdrawiam
imię nazwisko
Główny Technolog

i tutaj daje plusa Ostrowi ponieważ odpisała mi pani główny technolog, w innych firmach zazwyczaj ktoś z działu sprzedaży.
Zjadłem jedno dwa opakowania Ostrowi WPC 80 i całkiem spoko, brzuch nic nie boli, samopoczucie ok, efekty przeciętne, ale zawsze (pomijając, że to WPC)

Po lekkim wkurzeniu na Olimp skierowałem się na rynek amerykański, gdzie jest większa wrażliwość na kwestie alergii, a sklepy internetowe z suplami często tworzą oddzielną kategorię dla naszego targetu.
Podam kilka linków:

http://www.glutenfreefitness.com/gluten ... nutrition/ - stronka jakiejś pani związanej z fitnesem i celiakią, która mejluje z producentami odżywek na temat glutenu. Jest tu odpowiedź np. firm gaspari, allmax czy cytosport

www.allmaxnutrition.com - stronka producenta odżywki Isoflex, która moim zdaniem jest bardzo ciekawa, białko to zawiera "glutamine complex" co wzbudziło moje podejrzenie, w odpowiedzi mejlowej otrzymałem stwierdzenie:Thank you for your email. Isoflex is gluten-free. The protein found in Isoflex is derived from dairy sources not wheat.
Więc wydaje się być dobra, do nabycia w: www.suple.us (polska stronka, przesyłka z usa)

www.cytosport.com - ja obecnie spożywam Whey Isolate tej firmy, do nabycia w http://sklep.kfd.pl/cytosport-whey-isol ... -1570.html polecam
http://www.cytosport.com/products/speci ... ey-isolate niektóre ich produkty również są bz

http://www26.netrition.com/cgi/product_ ... s=GLFR,PRO przykład sklepu z USA, gdzie jest kategoria bezgluten, przykłady odżywek Dymatize, dostępne w Polsce.


a jeśli chodzi o kreatyne itd to biorę:
http://www.olimp-supplements.com/pl/ind ... str=2&sh=1

http://www.olimp-supplements.com/pl/ind ... str=2&sh=1

http://www.olimp-supplements.com/pl/ind ... str=2&sh=1


Podsumowując: czytajcie etykiety, mejlujcie do producentów, a najlepiej w ogóle nie bierzcie suplementów tylko trenujcie, jeśli starczy wam samozaparcia :)
Pozdrawiam
karolpolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 lip, 2010 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: karolpolak »

Kolejne białko, które polecam to Gaspari Myofusion, a konkretnie smak mleczna czekolada. Rewelacja!!! Mogę polecić również batony Olimp Twister, szczególnie smak Red Berries i baton Trec Hummer. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xPrzybyLx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 06:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: xPrzybyLx »

Zapytałem parę dni temu o Glutaminę i zawartość glutenu w niej.

Otrzymałem odpowiedź od TREC:
Witam,
produkty bezglutenowe to : l-glutamine powder oraz l-glutamine xtreme.
Jedynie peptyd glutaminy zawiera gluten.

Pozdrawiam
Ekspert
Trec Nutrition
ps: dodam od siebie, że zamówiłem L-Glutamine Powder - zobaczymy jak to się sprawdzi w praniu...
--
Michał Przybyłowicz
xPrzybyLx
Awatar użytkownika
xPrzybyLx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 06:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: xPrzybyLx »

Szukając suplementów witamin natrafiłem znów na Trec. Więc zapytałem ich o produkt bezglutenowy.
Witam serdecznie
Produkt MULTIPACK nie zawiera glutenu.
Pozdrawiam
Kacper Zastawniak
Link:
http://www.trec.pl/review/product/list/ ... tegory/31/
--
Michał Przybyłowicz
xPrzybyLx
cukier11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 26 paź, 2011 14:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: cukier11 »

WItam:) prosiłbym o informację jaka odżywka zastąpi mi kreatyne z activlaba:) bo niestety zawiera info że może zawierać śl ilości pszenicy:) wiec wole zmienic odzywke:) pozdrawiam:)
cynga73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 14:43

Re: Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: cynga73 »

Ostatnio używałem Creakong firmy PVL. W połączeniu z "naszą" dietą dało to bardzo dobre efekty. Sądzę, że warto też zaufać firmie KFD, deklarują że ich produkty są wolne od zbędnych dodatków.Wciąż jednak waham się jakiego białka używać, które będzie bezpieczne. A Wy które obecnie wybieracie? Może ktoś poleci jakiś sklep internetowy (polski bądż zagraniczny)?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: Anula80 »

Na targach w Warszawie była firma, która ma bezglutenowe energetyki.
Nie wiem, czy mają wszystko, co Was interesuje, ale możecie sprawdzić na stronie: www.aloexpro.com
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ