BARWNIKI SPOZYWCZE

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MAŁA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 14:21
Lokalizacja: GRUDZIADZ

BARWNIKI SPOZYWCZE

Post autor: MAŁA »

Czy ktoś moze używa barwników spożywczych do ciast???Chciałabym zrobić synkowi tort w kształcie Spangboba:) ,ale nie jestem pewna co do tych barwników:( Proszę o pomoc <prosze> <prosze>
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Szkoda że nikt nie odpowiedział w tym wątku bo też jestem ciekawa opinii na temat barwników sztucznych.
Ostatnio zakupiłam takowe i pisze na nich że nie zawierają alergenów.W składzie wymieniony jest jakiś E z odpowiednim numerkiem do każdego koloru i to wszystko.
Czytałam trochę o tych barwnikach i wiem że są bardzo niezdrowe ale ilości jakie dodaje się np.do masy marcepanowej nie są szkodliwe.
Ostatnio udało mi się opanować przepis na masę plastyczną która bardzo smakowała mojej celiaczce, zrobiłam ja białą ale myślę że wypróbuję i z barwnikiem.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gronkowiec »

Ja używam barwników Wiltona. Jest tam syrop kukurydziany i skrobia modyfikowana oraz modyfikowana kukurydziana. Nie ma natomiast wypisanych alergenów, więc wierzę, że są ok. Poza tym barwię przede wszystkim ozdoby na tort. Ilość dodanego barwnika jest znikoma - wystarczy kropla, dwie. Ja zanurzam wykałaczkę w barwniku i w ten sposób przenoszę barwnik na masę. Nam po barwnikach Wiltona nic się nie dzieje, a reagujemy na śladowe ilości.
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: BARWNIKI SPOZYWCZE

Post autor: mama czworga »

Wątek już stary ale może się przyda ... natknelam się w domu na stare z przed diety już przeterminowane barwniki w żelu . Z ciekawości zerknelam na skład a tam dużymi literami napis - Produkt bezglutenowy ! JUPIIIIII postanowiłam się podzielić z wami ta wiadomoscia bo pewnie malym Celiaczkom marza się kolorowe torty albo pierniki na świeta ...

Podam pierwszy lepszy link do tych barwnikow ( to nie jest reklama ) i tego jak wygladja i gdzie można je kupic ...spytałam na fejsie jeszcze raz o potwierdzenie ze obecne również maja napis ze bez glutenu i dostałam odp ze tak - nie zawierają glutenu także ciesze się bardzo :-)

http://foremkowanie.pl/k/65/barwniki-w-zelu
ODPOWIEDZ