draże bezglutenowe

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: draże bezglutenowe

Post autor: pawelski »

niestety draze pomaranczowe ("apacz" z firmy Skawa), jeden z ulubionych smaków z dziecinstwa maja w skladzie make pszenna... :/
natomiast draze smietankowe tej samej firmy - moga posiadac sladowe ilosci. Osobiscie nic mi po nich nie bylo, ale nikogo nie namawiam ;)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: draże bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

oprócz tych drażetek z Biedry, które opisałam wcześniej, nie spotkałam się jeszcze z innymi BEZ mąki pszennej :/
MsSznur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 07 kwie, 2014 19:32

Re: draże bezglutenowe

Post autor: MsSznur »

Czy kamyki z biedronki naprawdę są bezglutenowe?
Wiem że nie mają notki że mogą zawierać glutenu, ale dla mnie logiczne jest, że nie muszą jej zawierać, bo jeżeli syrop glukozowo-fruktozowy został wymieniony w składzie to niejako konsument został ostrzeżony.
Informacja 'może zawierać' wg mnie dotyczy tylko rzeczy które mogły znaleźć się w produkcie a nie są domyślnym składnikiem np. zanieczyszczenie sezamków innymi orzechami wykorzystywanymi w zakładzie produkcyjnym.
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: draże bezglutenowe

Post autor: sekunda »

Jadam te kamyki, nigdy mi po nich nic nie było. a mój during jest dość czułym testerem. Ale pochodzenia syropu g-f niestety nie znam i nie miałam czasu, żeby drążyć temat u producenta. Podobnym zaufaniem obdarzyłam białą i gorzką czekoladę: brak informacji na opakowaniu o śladowych ilościach glutenu lub podejrzanych składników
ODPOWIEDZ