Kebab

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kebab

Post autor: Anula80 »

W sumie to dobrze wiedzieć. Do tej pory myślałam, że jest szansa, że w tym mięsie glutenu nie będzie. Jak znajomy tak powiedział, to ja uważam, że wszyscy mogą tak robić
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kebab

Post autor: Leeloo »

prawdziwy kebab nie ma gluta jeśli przyprawy są niezanieczyszczone. Ja wierzę, że gdzieś - przynajmniej w stolicy- takowy istnieje :) nawet ktoś mi kiedyś mówił, że jada w jednym miejscu, po prostu nie dostaje buły. ale za chiny nie wiem gdzie to jest, jak złapię człowieka, to dopytam.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Kebab

Post autor: mamadwójki »

mc - miesiącu
kebabu nie robi się na miejscu tylko kupuje w tych wielkich kolbach, które wkłada się na ruszt. W drobiowych nie znalazłam nic glutenowego. Zawsze podchodzę i proszę, żeby podali mi nalepkę ze składem - jest bezglutenowa np Izmir, pozostałych firm produkujących bg kebaby drobiowe nie pamiętam, w domu mam zapisane.
syn regularnie jada i nic mu nie jest a jest b. wrażliwy od razu ma wysypkę na całym ciele, biegunkę. Przeciwciała ma zerowe, biopsja kosmki idealne.
Każdy z Was zrobi jak chce, ja wiem że nie szkodzę mojemu synowi.
Za każdym razem tłumaczę co i jak a w lokalu koło naszego domu już go dobrze znają.... nigdy mu nic nie było.
nie mówię tutaj oczywiście o kebabach robionych gdzieś tam za ladą , w bułce tylko o tych gotowych kebabach.
Asia
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kebab

Post autor: Adrian »

Skoro można już zjeść w Warszawie bezglutenowego hamburgera to pewnie kebaba w najbliższej przyszłości pewnie też..
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kebab

Post autor: Anula80 »

mamadwójki pisze:Zawsze podchodzę i proszę, żeby podali mi nalepkę ze składem - jest bezglutenowa np Izmir, pozostałych firm produkujących bg kebaby drobiowe nie pamiętam, w domu mam zapisane
U mnie też jest Izmir, ale nie wiem, czy to ta sama sieć, czy nazwa własna. Muszę się dowiedzieć. Byłoby super, jakby można było jeść to mięso
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Kebab

Post autor: lomuri »

A jak się czujecie po kebabie bez bułki? i gdzie jecie - jakaś restauracja czy szybki bar u Turka?
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Re: Kebab

Post autor: antigluten »

Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kebab

Post autor: Adrian »

antigluten pisze:http://www.kebabking.com.pl/pl/Menu/alergeny/

Co o tym myślicie?
Ja bym nie ryzykował, ale tak swoją drogą przydałaby się jakaś bezglutenowa "budka z kebabem" :)
bezobjawowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 13:43

Re: Kebab

Post autor: bezobjawowa »

super, że mają wykaz alergenów, tylko... trochę podejrzenia budzi fakt, że przy piwie nie ma znaczka, że zawiera gluten...
Awatar użytkownika
tutiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 21 wrz, 2017 13:41

Re: Kebab

Post autor: tutiki »

Nie wiedziałam, że bezglutenowcy tak lubią fast food :D Moi znajomi na diecie bezglutenowej to akurat wegetarianie, więc w takim temacie nawet nie mam kogo podpytać.
ODPOWIEDZ