do mam 5 latków chorych na celiakię

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

My ostatnio trafiliśmy na jakąś serię limited z haribo z jakimś piłkarzem czy coś takiego skojarzyłam z mistrzostwami jakiś siódmy zmysł pchnął mnie do przeczytania składu a tam jak nic mąka pszenne w składzie. Sekundę później i Tym by je zajadała a tak dostała się cała paczka Oli a dla Tyma biegłam do sklepu po bg zamiennik
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

O kurde, czyli potwierdza się, że ZAWSZE trzeba czytać etykiety
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

wysłałam zapytanie do KFC w sprawie frytek i filtrowania oleju tą samą maszyną po wszystkich produktach i wlaśnie dziisaj uzyskałam odpowiedź:
Witam Pani Agnieszko,

Większość naszych restauracji posiada frytownice z wbudowanym systemem filtracji, nie ma więc możliwości, aby wykorzystany został filtr używany wcześniej do oleju po kurczaku.
Może zdarzyć się sytuacja, że w restauracji znajdują się smażalnice starego typu z zewnętrznym systemem filtracji.
Jednakże według naszej najlepszej wiedzy poziom glutenu jaki może dostać się do filtrowanego oleju jest bliski zeru z związku z tym, że filtr jest przystosowany do zatrzymywania cząstek.
Nie możemy zagwarantować na 100%, że w produkcie nie będzie nawet śladowych ilości glutenu (chociażby ze względu na unoszące się w powietrzu cząsteczki mąki, czego nie można uniknąć nawet przy najwydajniejszej wentylacji). Zgodnie z Rozp. Nr 41/2009 z dn. 20 stycznia 2009 dotyczącego składu i etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu PRODUKT BEZGLUTENOWY zawiera nie więcej niż 20mg glutenu na 1 kg produktu.


Pozdrawiamy,
Dział Customer Care AmRest


co wy na to??
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Jak dla mnie za duże ryzyko. Skąd pewność, że poziom glutenu jest bliski zeru? To tylko czyjeś zdanie.
Kiedyś w młynie usłyszałam, że zanieczyszczenie na opakowaniu jest mikroskopijne :galy: Gdzie w młynie mąka dosłownie jest wszędzie i fruwa :/
Niestety, ludzie nie mają większego pojęcia
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Magda79 »

te żelki to Picco Balla , takie jakby małe piłeczki - jedyne żelki które lubię :039: , tez się mocno zdziwiłam ich składem, one są od liku lat w sprzedaży.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Witam:) Czy wiecie gdzie w Gdańsku można zjeść potrawy bezglutenowe? Znalazłam tylko w Gdyni restaurację Trio, ale tam tylko niektóre potrawy można zamówić w wersji bg. A i czy ktoś z was wie może czy galaretki mella z biedronki też są bezglutenowe?? Wczoraj zakupiliśmy żelki złote miśki haribo w biedronce w takich małych paczuszkach, mała jadła je pierwszy raz od czasu przejścia na dietę, bo raczej z rezerwą podchodzę do kupowania produktów nie oznaczonych znakiem:(
Życzę miłego dnia:)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Jedynie Trio jest w Menu bez Glutenu. Przejrzyj sobie te informacje, może Ci się przydadzą:
http://goglutenfree.pl/lokale-z-menu-be ... okolicach/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Magda79 »

Agnisia właśnie opisałam swoje wrażenia z pobytu w Triu - świetne jedzenie tak jest, polecam !
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

a gdzie to opisałaś??
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Czy kefiry i jogurty do picia kupujecie swoim pociechom bez względu na firmę? Ja czasami kupuję małej jogurty do picia z lidla lub actimel biedronkowy i nie wiem czy jej ei szkodzą.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Magda79 »

wpisz w wyszukiwarkę Gdańsk - będziesz miała cały wątek o jedzeniu w Trójmieście
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

już właśnie znalazłam i czytałam:) restauracja jest w fajnym miejscu bo mamy zamiar iść na plażę w Gdyni a to jest całkiem niedaleko:)
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Magda79 »

my też zwiedzaliśmy plażę i okręty przy promenadzie, a potem pędem do restauracji ;). Tylko plaży nie polecam pełno ludzi i brudno :039: ,
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

agnisia7 pisze:Czy kefiry i jogurty do picia kupujecie swoim pociechom bez względu na firmę? Ja czasami kupuję małej jogurty do picia z lidla lub actimel biedronkowy i nie wiem czy jej ei szkodzą.
Kefiry raczej powinny być bezpieczne, ale na jogurty do picia trzeba uważać. Na przykład Activia ma napis o śladowych ilościach. Zresztą ostatnio szukałam na forum informacji dot. Bakomy i jak przeczytałam, że nawet na jogurcie naturalnym ktoś znalazł ostrzeżenie, to mnie normalnie ścięło z nóg. Kolejna firma nie do przyjęcia dla mnie :( Swojemu kupuję Actimelki i Danonki do picia
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

no ja kupiłam jej actimel biedronkowy, jak na razie w żadnych jogurtach do picia nie spotkałam się nawet ze śladowymi ilościami glutenu, a jak była skrobia to kukurydziana, dobrze że nie wzięłam jej tego jogurtu Bakomy:)
ODPOWIEDZ