do mam 5 latków chorych na celiakię

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Dziś kolezanka mi powiedziała,ze otworzyli nowy sklep w Grudziadzu ze zdrowa żywnościa..Czy ktos moze sie orientuje na jakiej ulicy? :/ Szukałam w internecie,ale nic nie znalazłam :/
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Monika ja o nowym sklepie nic nie wiem,a warto byłoby wiedzieć:(
Czy ma ktoś z was jakiś sprawdzony przepis na krem do tortów bg???
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Moje dziecko uwielbia krem z bitej śmietany z mascarpone. Jest banalny, ale naprawdę pyszny :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

Albo mascarpone plus odpowiednio albo mleczna albo biała czekolada (bg ale dobrej jakości). Czekoladę najpierw należy roztopić i lekko ostudzić potem zmiksować z mascarpone a proporcje tyle czekolady ile serka :) Szybki, prosty i smaczny. Aha można dodać jeszcze np posiekaną czekoladę lub przyprażone wiórki kokosowe (te smakują najlepiej do tej wersji z białą czekoladą) :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Justyna1982 pisze:Aha można dodać jeszcze np posiekaną czekoladę lub przyprażone wiórki kokosowe (te smakują najlepiej do tej wersji z białą czekoladą) :)
A te wiórki to na suchej patelni prażysz? Przypomina chyba rafaello :) muszę spróbować
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

Tak na suchej. Ten krem fajnie smakuje m.in z biszkoptami lub mozna przyłożyć herbatniki i mamy cos w rodzju domowej markizy
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Witam, byliśmy dzisiaj w Bydgoszczy i tam w Galerii mają stoisku z lodami Grycan. Postanowiłam udać się tam z moją małą na lody, a tu ku mojemu zaskoczeniu Pani owszem potwierdziła, że są bezglutenowe, ale prawie wszystkie były przystrojone wafelkami lub biszkopcikami. Jednak zakupiliśmy jedną porcję, Pani wyparzyła nam łyżkę do lodów i nabrała z wewnątrz pojemnika. Jest to dla mnie co najmniej dziwne, ja wiem, że oni chcą mieć ładnie przystrojone te lody, żeby przyciągały wzrok klientów, ale po co słyną z bg lodów jak je zanieczyszczają:(
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: basiag »

agnisia7 pisze:Witam, byliśmy dzisiaj w Bydgoszczy i tam w Galerii mają stoisku z lodami Grycan. Postanowiłam udać się tam z moją małą na lody, a tu ku mojemu zaskoczeniu Pani owszem potwierdziła, że są bezglutenowe, ale prawie wszystkie były przystrojone wafelkami lub biszkopcikami. Jednak zakupiliśmy jedną porcję, Pani wyparzyła nam łyżkę do lodów i nabrała z wewnątrz pojemnika. Jest to dla mnie co najmniej dziwne, ja wiem, że oni chcą mieć ładnie przystrojone te lody, żeby przyciągały wzrok klientów, ale po co słyną z bg lodów jak je zanieczyszczają:(
hehehe mialam te same mysli gdy tez bylam ostatnio u mnie w galerii i bylo stoisko z lodami grycan i tez pytalam i tak samo jak u Ciebie ze bezglutenowe a wafelki powbijane prawie w kazdym ale ja sie nie skusilam zakupilam w opakowaniu w markecie i zabralam do domu.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

U mnie było to samo. Tylko popatrzyłam, że prawie wszystkie smaki są ozdobione wafelkami, rurkami. Nie zaryzykowałabym zjedzenia tego. Nawet jakby jakiś smak był ozdobiony np. owocami, to skąd wiadomo, czy wcześniej nie było tam wafelka, itp. Jedyne wyjście, to poprosić o przyniesienie nowego pudełka z zaplecza, ale nie wiadomo, czy każdy byłby chętny. Poza tym obawiam się też tego, że skoro mają "normalne" wafelki, to one też się kruszą do tych lodów podczas nakładania.
My kupujemy albo lody w pudełkach do domu, albo na patyku: Big Milk, kaktus. Tylko wtedy jestem pewna, że nie były zanieczyszczone
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

no tak macie rację...my przeważnie kupujemy Magnum, ale też chodzimy do lodziarni gdzie mają lody bezglutenowe wyrabiane na miejscu i niczym nie ozdabiane;) https://www.facebook.com/LodziarniaTori ... =1&theater
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

http://www.zdrowie.com.pl/bezglutenowe- ... alergikow/ ten artykuł przekonuje mnie o bezglutenowości gum maoam, ale czy gumy mamba są tak samo bezpieczne? Gumy maoam można kupić ostatnio na wagę w biedronce, są tam też żelki haribo na wagę w takich małych paczuszkach, czy one też są bezglutenowe?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: basiag »

nie wiem jak z zelkami haribo ,z artykulu wynika ,ze tylko pianki dwa rodzaje sa bezglutenowe. Jesli chodzi o gumy mamba ostatnio pisalam do storck i otrzymalam wiadomosc ze gumy mamba sa bezglutenowe.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Leeloo »

Haribo są w większości bezglutenowe, aczkolwiek nie wiem jak z tymi o smaku Coli
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: kaczmi »

Ze smakiem coli to lizaki chupa chups się nie nadają do spożywania dla celiaków, haribo są ok

Produkty całoroczne wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Goldbären(Złote Misie Haribo)
- Berries (Jeżyny)
- Weinland(Żelki winne)
- Happy-Cola(Żelki o smaku coli)
- Tropi Frutti (Owoce Tropikalne)
- Bären Schule (Misiowe ABC)
- Roulette FG Rollen (owocowe Dropsy Roulette)
- Roulette FG Rollen (Dropsy Roulette o smaku coli)
- Fruity Bussi (Żelko-pianki z owocowym nadzieniem)
- Pfirsiche (Brzoskwinie)
- Saft-Goldbären (Złote Misie wzbogacone o naturalny sok z owoców)

Produkty wielkanocne wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Osterkorb (Koszyczek Wielkanocny – owocowe żelki w kształcie świątecznych motywów)
- Jelly Eggs (słodkie galaretki w posypce w kształcie jajek wielkanocnych)
- Eiertanz (Tańczące pisanki Haribo – mieszanka żelków w kształcie jajek wielkanocnych)
- Goldhäschen (Złoty Zajączek – żelki w kształcie zajączków)

Produkty bożonarodzeniowe wytwarzane bez dodatku glutenu:

- Weihnachtsbären (świąteczne Złote Misie)
- Merry Christmas (Wesołych Świąt – Smakowite owocowe żelki w kształcie symboli Bożego Narodzenia)
- Christmas (Święta – Owocowe żelki w wygodnych miniopakowaniach)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Leeloo »

właśnie dlatego że Chupa Chupsy colowe są z glutem, wolałam się powstrzymać od zapewnień co do czegokolwiek o tym smaku ;) dzięki za info, kaczmi!
ODPOWIEDZ