mąka owsiana

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MiA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 12 mar, 2014 13:09
Lokalizacja: Poznań - Września

mąka owsiana

Post autor: MiA »

Razem z Mężem jestesmy na diecie bezglutenowej. A. choruje na łuszczycę i mamy nadzieję zwalczyć objawy choroby poprzez dietę (ograniczamy też laktozę).

Czytam o owsie i mące owsianej. Zdania w internecie i książkach są podzielone.

Mam pytanie - jak osoby z celiakią faktycznie reagują na owies? Zarówno ten z Proveny jak i ten polski, np. mąka owsiana Melvit?

Na razie chcemy utrzymać w miarę restrykcyjną dietę, ale nie ukrywam, ze w przyszłości chciałabym wrócić do "normalniejszego" życia.

dodam, że na dzień dzisiejszy spozywamy wszelkie produkty, gdzie mogą znajdowac się śladowe ilości itp.
Młode i szczęśliwe małżeństwo, na diecie od marca 2014
MiA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 12 mar, 2014 13:09
Lokalizacja: Poznań - Września

Re: mąka owsiana

Post autor: MiA »

nikt?
Młode i szczęśliwe małżeństwo, na diecie od marca 2014
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: mąka owsiana

Post autor: basiag »

MiA pisze:Razem z Mężem jestesmy na diecie bezglutenowej. A. choruje na łuszczycę i mamy nadzieję zwalczyć objawy choroby poprzez dietę (ograniczamy też laktozę).

Czytam o owsie i mące owsianej. Zdania w internecie i książkach są podzielone.

Mam pytanie - jak osoby z celiakią faktycznie reagują na owies? Zarówno ten z Proveny jak i ten polski, np. mąka owsiana Melvit?

Na razie chcemy utrzymać w miarę restrykcyjną dietę, ale nie ukrywam, ze w przyszłości chciałabym wrócić do "normalniejszego" życia.

dodam, że na dzień dzisiejszy spozywamy wszelkie produkty, gdzie mogą znajdowac się śladowe ilości itp.
sladowe ilości ...to nie jest juz dieta restrykcyjna.
Co do maki owsianej z firmy Melvit to nie zalicza sie do produktow bezglutenowych, owies jak i maka to jedyne te ze znakiem przekreslonego klosa, dlatego ze maja odpowiednie badania i sa wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczen glutenem.
Osoby ktore dopiero zaczely zycie z dieta bezglutenowa powinny unikac produktow z owsem, nawet tych ze znakiem, ze wzgledu na zniszczone, schorowane jelita, w miare poprawy stanu zdrowia mozna zaczac wprowadzac. Niektore osoby moga reagowac na produkty owsiane ale to juz jest kazdego indywidualna sprawa, zalezy od organizmu i progu tolerancji na takowe produkty.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: mąka owsiana

Post autor: alva_alva »

Żadne mąki Melvit nie są bezglutenowe. Wystarczy popatrzeć na to jak wyglądają te mąki na półkach w hipermarketach. Opakowania są podziurawione często, nie są szczelnie pakowane, posypane mąką pszenną, która obok stoi rozwalona. Także otręby gryczane wyczytałam, że nie są pewne. Gdzieś czytałam oświadczenie firmy, że nie mogą zapewnić czystości tym otrębom.
Kupujcie mąki Schar, Bezglutenu albo Glutenexu. Glutenexu dostępne są w Realu.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: mąka owsiana

Post autor: Leeloo »

Provena to jedyna firma, ktora oferuje bezglutenowy owies i jego przetworzone formy
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: mąka owsiana

Post autor: basiag »

Otręby gryczane tej firmy całkowicie wolne od glutenu nie są, jedynie jego poziom jest ponizej 20ppm, a wiec oznaczaja napisem gluten free, taka informację od nich otrzymalam.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
MiA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 12 mar, 2014 13:09
Lokalizacja: Poznań - Września

Re: mąka owsiana

Post autor: MiA »

ok, dzięki za odpowiedzi. Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Czy czysty owies jest bezglutenowym zbożem? Czy może zawiera jakiś "inny" gluten?
Młode i szczęśliwe małżeństwo, na diecie od marca 2014
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: mąka owsiana

Post autor: Anula80 »

Owies jest tak zanieczyszczony glutenem z innych zbóż, że również jest zabroniony w diecie bezglutenowej. Można używać jedynie takiego z certyfikatem, który oferuje Provena
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

PROVENA - mieszanka do chleba

Post autor: herbatnick »

Hej! Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego ;)

Powiedzcie mi, proszę, czy też macie problem z dostaniem mieszanki chlebowej z Proveny? Chodzi mi o tą mąkę "Oat Bread Mix" w pomarańczowej okładce. Ja już od dobrych 3 miesięcy nie mogę jej znaleźć w żadnym sklepie stacjonarnym, a nawet w internetowych są braki.
Chciałem ją kupić niedawno ze "StraganZdrowia.pl" - zamówiłem, zapłaciłem i.... przyszła "niebieska" mieszanka z płatkami (Baking Flour Oats) :/ Oczywiście reklamacja - zupełnie bezproblemowa, żeby nie było ;) Ale miła pani ze Straganu Zdrowia powiedziała mi, że Provena zrezygnowała z produkcji tej mieszanki! Prawda li to, czy jakaś pomyłka?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: mąka owsiana

Post autor: Anula80 »

Jakby ktoś poszukiwał tej mieszanki :
http://www.sklepbezglutenowy.com.pl/bez ... d1568.html
Znalazłam na Fb
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ