jaka mąka?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: jaka mąka?

Post autor: Leeloo »

do kawy możesz spróbować mleka kokosowego z puszki, śmietanki sojowej, lub właśnie mleka roślinnego- np. w Biedronce masz napój sojowy w 3 smakach. Mleka sojowe Alpro są też bardzo smaczne.

To mleko ryżowe, które wysłałaś jest ok. podobne można dostać w mniejszych kartonikach- jak soczki dla dzieci, wtedy kosztują ok. 3,5zł. Ja kupuję właśnie takie małe- Alpro i Rice Dream.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: jaka mąka?

Post autor: Anja »

Mleko sojowe do kawy - nie polecam. Waży się natychmiast! Nie wiem jak z kokosowym.
rusałka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt 11 kwie, 2014 21:10

Re: jaka mąka?

Post autor: rusałka »

Dziękuję, takie konkretne rady dla laików są bardzo ważne. Już wiem, że po tym mleku ryżowym nic mi nie jest i świetne do kawy. Jest trochę słodkawe, więc nie muszę sięgać po cukier. Ale dzięki waszym radom zobaczyłam, że lepiej kupować małe pudełeczka. Dużych nie zużyje się szybko do kawy i po 3 dniach się ważą. Jeśli mleko sojowe się waży do kawy, to nie kupuję. Zostaję na sprawdzonym ryżowym. Zobaczę też inne firmy, jak radzicie. <kwiaty>
glutenfreeladynl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 05 maja, 2014 11:46

Re: jaka mąka?

Post autor: glutenfreeladynl »

Witam i polecam moj post o pieczeniu bez glutenu i rodzajach bezglutenowej maki (http://glutenfreelady.nl/first-step-tow ... ee-baking/). Na blogu bede zamieszczac posty o tym jak krok po kroku ucze sie piec bez glutenu. Poza tym, znajdziecie tam rozne inne przepisy, porady i informacje. Pozdrawiam!
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: jaka mąka?

Post autor: Anula80 »

rusałka pisze:Dziękuję, takie konkretne rady dla laików są bardzo ważne. Już wiem, że po tym mleku ryżowym nic mi nie jest i świetne do kawy. Jest trochę słodkawe, więc nie muszę sięgać po cukier. Ale dzięki waszym radom zobaczyłam, że lepiej kupować małe pudełeczka. Dużych nie zużyje się szybko do kawy i po 3 dniach się ważą. Jeśli mleko sojowe się waży do kawy, to nie kupuję. Zostaję na sprawdzonym ryżowym. Zobaczę też inne firmy, jak radzicie. <kwiaty>
Kupuję w Rossmanie mleko ryżowe (Ener Bio chyba) i spokojnie ponad tydzień stoi w lodówce i nic się z nim nie dzieje
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ