Płatki kukurydziane

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dg007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 21:37
Lokalizacja: Bochnia

Płatki kukurydziane

Post autor: dg007 »

Szukając jakiegoś pomysłu na danie wygrzebałam starą, poniszczoną książeczkę przeznaczoną dla osób z celiakią.
Nie ma ona już okładki i nie wiem co to za książka, z którego roku (przypuszczalnie 1990-92). Wypisane są produkty bezglutenowe, i między innymi pojawiły się płatki kukurydziane a w nawiasie: "nawet płatki zawierające słód są bezglutenowe wg badań metodą "Lisa" w Centrum Zdrowia Dziecka" no i zastanawiam się czy ta metoda "Lisa" mogła być miarodajna? Co to w ogóle znaczy? Marzy mi się, że to prawda i będę mogła kupować płatki kukurydziane, jakieś takie zwykłe, w których jest ten słód...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Płatki kukurydziane

Post autor: Leeloo »

słód jęczmienny zawiera gluten i tego nie zmienimy. dlatego też celiacy nie mogą np. zwykłego piwa i innych ogólnodostępnych dobroci.
Wątpię, aby ktoś stąd był wstanie ocenić wiarygodność badań sprzed ponad 20 lat i udzielić Ci odpowiedzi.

Dieta bezglutenowa wyklucza słód jęczmienny i przez to zwykłe płatki kukurydziane. Pomijając tu nawet ten nieszczęsny słód- zakłady produkujące płatki mają obok kukurydzianych wszystkie inne- glutenowe. ryzyko zanieczyszczenia jest delikatnie mówiąc duże.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Płatki kukurydziane

Post autor: pawelski »

ALLELUJA!
HIP HIP HURA!
i inne peany...

Sobie kupuje zawsze platki kukurydziane firmy bezgluten za 6-8zl w zaleznosci od sklepu.
Zonie i córce platki kukurydziane Nestle - wszystkim na pewno znane

Wczoraj w krakowski Auchan nie moglem uwierzyc.
Te platki Nestle z wielkim napisem z przodu BEZ GLUTENU i przekreslony klos wraz z ® - czyli certyfikowany
W skladzie zamiast slodu jeczmiennego glukoza.
Wzialem od razu 4 opakowania. Ceny ani wagi przez ten szok nie zapamietalem. Bodajze 500gram za niecale 4zl.

http://www.nestle.pl/pl/brands/platki/nestlecornflakes
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Płatki kukurydziane

Post autor: AndziaMamusia »

A my już wiemy. U mnie już 4 paczki zniknęły . I zapas mam. 250 gram za 3.50,-. I jak piszą na forum, będą jeszcze płatki z miodem.

Poprosiłam własciciela "mojego" sklepiku i już Corn Flakes są w sprzedaży :P Bedzie czujny i będzie szukał tych miodowych jak się tylko pokażą :P
ODPOWIEDZ