Jogurty

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Jogurty

Post autor: KLAW »

Zakładam nowy wątek, aby w jednym miejscu zgromadzić informacje o jogurtach bezglutenowych. Mój synek bardzo lubi jogurty, dlatego bardzo proszę o wpisywanie Waszych informacji na ten temat, co wiecie, co sami wypróbowaliście.
Ja w tej chwili kupuję jogurty Olma (owocowe i do picia), jednak ostatnio w Realu w Gdańsku jest bardzo mały wybór. W Carrefour nie ma ich w ogóle.
Może macie też informacje na temat gdzie można kupić jogurty Olma w Gdańsku.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jogurty

Post autor: Justyna1982 »

Poszukaj w sieci Kaufland my tam kupujemy. Niestety od jakiegoś czasu nie ma tego z "drażami" a synek go lubił (mama mniej ze względu ilość cukru). Jogurty Magda też w tym samy sklepie dostępne. DO tego w Lidlu jogurty z napisem produkt bezglutenowy.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Jogurty

Post autor: kaczmi »

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jogurty

Post autor: Anula80 »

Mój syn, niestety, lubi tylko Gratkę Danona. Skład kiepski, ale glutenu nie zawiera. Danone dobrze oznacza swoje produkty
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogurty

Post autor: Adrian »

Polecam Danona.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Jogurty

Post autor: Justyna1982 »

Mój syn też niestety nie raz sięga po gratkę wrr bo taki mają też w przedszkolu a skład kiepski ale co zrobić czasem pozwolę kupić co by za zdrowo w lodówce nie mieć ;)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jogurty

Post autor: KLAW »

Witam,
A jaką macie pewność że te jogurty Danona są bezpieczne. Jest taka możliwość że jedna partia będzie ok a już kolejna może być zanieczyszczona. Ja na razie nie odważyłam się dać Danona mojemu synowi. Nie wiem może przesadzam.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jogurty

Post autor: Anula80 »

Pisałam do Danona i odpisali, że zawsze umieszczają info na opakowaniach. Dużo jest firm, wymienionych też na forum, które deklarują brak glutenu w produktach, a nie mają ani certyfikatu, ani żadnych badań. W każdym razie mój syn po tych jogurtach nigdy nie narzekał na ból brzucha.
Zott podobnie deklaruje bezglutenowość, a też mają w ofercie produkty z glutenem
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Jogurty

Post autor: April »

A jakie znacie jogurty ze znakiem przekreślonego kłosa lub napisem, iż są bezglutenowe?
Obrazek
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: Jogurty

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

W Biedronce są deserki Macchiolina (senza glutine)Bondi z przekreślonym kłosem :)
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Jogurty

Post autor: Magda79 »

MONIKA SZYMAJDA pisze:W Biedronce są deserki Macchiolina (senza glutine)Bondi z przekreślonym kłosem :)
no właśnie to deserki :039: śmietana z owocami w Biedronce tez jest bez glutenu, monte też ale to nie to samo co jogurt,
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jogurty

Post autor: basiag »

Magda79 pisze:
MONIKA SZYMAJDA pisze:W Biedronce są deserki Macchiolina (senza glutine)Bondi z przekreślonym kłosem :)
no właśnie to deserki :039: śmietana z owocami w Biedronce tez jest bez glutenu, monte też ale to nie to samo co jogurt,
mozesz kupic jogurt naturalny a owoce dowolne mozesz sama dodac do niego i masz zdrowsze od tych kupnych owocowych jogurtow, ja ostatnio uwielbiam koktajle kefir + mleko + zmiksowane owoce, pychaaaaa :053: na upalne dni ,najlepiej smakuje mi bananowy, polecam!
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Jogurty

Post autor: Magda79 »

ja wiem że można samemu sobie zmiksować to i owo, tylko ja nie do końca ufam tym mleczarzom co robią wszystko - i jogurty naturalne i owocowe i z musli, serki deserki itd, dlatego też nie jadam danona, bakomy itp, im więcej rzeczy one produkują tym bardziej są dla mnie mało wiarygodni. Może niepotrzebnie ;) bo czasem mam wrażenie że popadam w jakąś bezglutenową paranoję :053:

A w ogóle to ja nie lubię jogurtów :oops:

Należy tylko uświadamiać ludzi że nie wszystko co wyprodukuje mleczarnia jest jogurtem, a niestety zauważyłam już dawno że słowem jogurt ludzie określają wszystko co jest w małym pudełeczku z krową :/ .
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jogurty

Post autor: basiag »

Magda79 pisze:ja wiem że można samemu sobie zmiksować to i owo, tylko ja nie do końca ufam tym mleczarzom co robią wszystko - i jogurty naturalne i owocowe i z musli, serki deserki itd, dlatego też nie jadam danona, bakomy itp, im więcej rzeczy one produkują tym bardziej są dla mnie mało wiarygodni. Może niepotrzebnie ;) bo czasem mam wrażenie że popadam w jakąś bezglutenową paranoję :053:

A w ogóle to ja nie lubię jogurtów :oops:

Należy tylko uświadamiać ludzi że nie wszystko co wyprodukuje mleczarnia jest jogurtem, a niestety zauważyłam już dawno że słowem jogurt ludzie określają wszystko co jest w małym pudełeczku z krową :/ .
nie lubisz jogurtow a pytasz sie o jogurty :okulary2:
Zdrowszy jest kefir, maslanka ja kupuje z mlekovity info od producenta ,ze nie zawieraja glutenu ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Jogurty

Post autor: kaczmi »

Napis "bezglutenowy" na pewno mają niektóre jogurty firmy OLMA (zdaje się, że Florian, oraz Bio), natomiast znak przekreślonego kłosa posiadają jogurty PROBIOTIC
ODPOWIEDZ