płatki owsiane bezglutenowe

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
danzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 paź, 2014 13:09

płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: danzel »

cześć !:)

Szukam płatków owsianych bezglutenowych, znalazłem firmy PROVENA, jednak są dosyć drogie (15zł/500g).
Zastanawiam się czy któryś z forumowiczów nie znalazł tańszych godnych polecenia płatków.

Znalazłem jeszcze takie płatki na aukcjach:
PŁATKI OWSIANE BEZGLUTENOWE ZWYKŁE 500g-PIĘĆ PRZEMIAN (10zł/500g)
PŁATKI OWSIANE BEZGLUTENOWE JUMBO 500g-PIĘĆ PRZEMIAN (10zł/500g)
które są tańsze, jednak nie wiem co to oznacza JUMBO, ktoś się orientuje? i czy warto w ogóle się nimi interesować?

Jeszcze coś takiego widzę, że jest:
http://www.balviten.com/produkt,22,1095 ... enowy.html
BAUCKHOF Płatki owsiane pełnoziarniste 475g. Produkt bezglutenowy
tylko to znów nie wiem czy warto je jeść?

Jestem nowy w tej tematyce i nie wiem czy jeżeli produkt nie ma symbolu przekreślonego kłosa, to jest wiarygodny?, bo jedynie płatki z PROVENy go mają.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

Jeśli chodzi o podejście ogólne- zawsze czytamy etykiety, ZAWSZE. jeśli producent deklaruje, że na terenie jego zakładu jest mąka lub gluten, lub jeśli produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, to wtedy taki produkt zostaje na sklepowej półce.

co do płatków owsianych zaufane, bezpieczne są na dzień dzisiejszy tylko firmy PROVENA, Big OZ, *Incola i te które sam znalazłeś na stronie Balvitenu firmy BAUCKHOF.

pozostałe płatki owsiane są podejrzane, bez certyfikowanego znaku przekreślonego kłosa na opakowaniu takich płatków nie kupujemy.

JUMBO oznacza rozmiar płatków, a więc te będą duże, niepocięte tzw. górskie.
danzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 paź, 2014 13:09

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: danzel »

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź Leeloo :)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Anula80 »

Incola też ma płatki bg, chyba są tańsze niż Proveny. W sklepie internetowym gfree24 płatki Proveny kosztują 11,99 za 500g, a Incola 7,89 za 400g. Poza tym Glutenex wypuścił też płatki owsiane, ale nie wiem, jaka jest cena.
W Stokrotce w Pruszczu Gdańskim widziałam płatki Proveny za ok. 12zł, aż się zdziwiłam, że tak tanio w sklepie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

racja! nie pamiętam już wszystkich :P
danzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 paź, 2014 13:09

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: danzel »

Rano zjadłem płatki BAUCKHOF i muszę przyznać, że coś jest nie tak z nimi, zaraz po posiłku zaczął mnie boleć brzuch i w środku w nim coś "zabulgotało". Jestem pewien, że to przez płatki, ponieważ moja dieta jest codziennie taka sama i od długiego czasu nic mi nie było, pomału i stopniowo wprowadzam dopiero nowe produkty taki jak ten. W dodatku konsystencja płatków też jest inna niż od Big OZ, które jadłem przez ostatnie 2 tygodnie i po których nic mi nie było. Te płatki z BAUCKHOF po zalaniu wrzącą wodą i odczekaniu kilku minut zrobiły się bardzo kleiste i maziste, już wtedy mi się to nie spodobało. Czy można gluten rozpoznać po konsystencji produktu? zastanawiam się czy aby na pewno są bezglutenowe, znaku przekreślonego kłosa nie ma na nich, jest tylko "<20 ppm gluten" więc w sumie jest w nich, ale nie wiem czy to jest dużo czy mało, czy te z przekreślonym kłosem mają podobną zawartość glutenu w produkcie? czy wcale nie mają go?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

nie każdy dobrze toleruje owies, nawet jeśli jest bezglutenowy. skoro poprzednie płatki nie wywołały dolegliwości, może to kwestia odmiany owsa (być może dlatego dlatego wykazały inną kleistość).

Firma BAUCKHOF jest zaufanym producentem żywności BG.
Produkt może zostać oznaczony jako bezglutenowy jeśli jego producent gwarantuje, że dany produkt zawiera poniżej 20 ppm glutenu.
danzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 paź, 2014 13:09

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: danzel »

Muszę zwrócić honor płatkom, zjadłem jeszcze za kilka dni dwa razy płatki i nic mi po nich nie było, ale tym razem bez kefiru.
Teraz tak na prawdę nic już nie rozumiem, bo wcześniej jadłem płatki BIG OZ z kefirem 200ml i mi nic nie było.
Obstawiam, jednak że to wina kefiru była, jednak po samym kefirze też nie zanotowałem żadnych objawów o jakich wspomniałem.
Czy jest to możliwe, że jakimś cudem kefir mógł tak na mnie zadziałać? mimo iż wydaje mi się, że toleruję mleko i laktozę, bo na przykład jem ser twarogowy i nic mi po nim nie ma, no chyba że 125g sera na dzień to mała ilość aby mogła zaszkodzić.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

Oczywiście, że jest taka możliwość. Może był nieświeży, za długo poza lodówką, cokolwiek. Z nabiałem nie trudno i nie dziwne.

A jak z mlekiem surowym?
danzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05 paź, 2014 13:09

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: danzel »

mleka surowego nigdy nie piłem

kefir właśnie prosto z lodówki był z dobrą datą przydatności, skład kefiru to mleko i żywe kultury bakterii
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

ale nigdy nie wiesz co z nim robili zanim trafił do Twojego domu, wszystko jest możliwe od początku łańcucha .
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: uniaczek »

Do tej pory gotowałam tylko płatki owsiane Glutenexu. Niestety za samą przesyłkę płaciłam bodajże 17 zł.
Dzisiaj udało mi się kupić "płatki owsiane bezglutenowe" Pięciu Przemian opakowanie 500g z ichniejszym przekreślonym, kłosem.
opis
Składniki: płatki owsiane 100%.Produkt bgezglutenowyKraj pochodzenia Anglia. Produkt może zawierać alergeny: migdały (konfekcjonowane w zakładzie)
Co myślicie? nie chcę ciągle być podejrzliwa. Mam je w sklepie zielarskim pod nosem...... :okulary2:
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: płatki owsiane bezglutenowe

Post autor: Anja »

Hmmm, jak rosło na czystym polu, to są bg. Ja bym wolała provenę. Zamawiam je w warzywniaku :) Te są sprowadzane ze Skandynawii.
ODPOWIEDZ