Ostrzeżenie - chleb z piekarni Dobrze Wypieczone z Kowal

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Ostrzeżenie - chleb z piekarni Dobrze Wypieczone z Kowal

Post autor: Anula80 »

Ostatnio na hali w Gdańsku znalazłam "chleb bezglutenowy" z piekarni Dobrze Wypieczone z Kowal. Zadałam sprzedawczyni kilka pytań, m.in. czy jest on wyrabiany w osobnym pomieszczeniu, czy pieczony oddzielnie, itd.. itp. Odpowiedzi sugerowały, że wszystko z nim jest w najlepszym porządku, ale mimo to nie za bardzo wierzyłam w jego bezglutenowość. Nie kupiłam go i postanowiłam potwierdzić informacje u źródła.
Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła. Zadzwoniłam do w/w piekarni i okazało się, że:
1. Jest to zwykła piekarnia, bez wydzielonego nawet osobnego pomieszczenia do wyrabiania rzekomego chleba bg.
2. Chleb jest pieczony w jednym piecu z glutenowymi.
3. Mąka gryczana pochodzi z młyna gospodarczego z Pruszcza Gdańskiego.
Aż mi się ręce trzęsą z oburzenia jak to piszę. Ja już mam doświadczenie z dietą i wiem, że w takich sytuacjach trzeba szczególnie uważać, ale osoby nowe bardzo łatwo mogą się naciąć.
Zadzwoniłam drugi raz do właścicielki tej piekarni i powiedziałam, że nie ma pojęcia o diecie bg i jeśli nadal będzie napis, że to jest chleb bezglutenowy, to zgłaszam to do sanepidu. Powinno być, że jest to chleb gryczany, ale z bezglutenowym to on nie ma nic wspólnego.
Właścicielka sama miała do mnie zadzwonić i pytała, czy przekazano mi informacje, że jest to zwykła piekarnia, że pieką i wyrabiają razem ze zwykłym pieczywem. Tak jak pisałam na wstępie, wszystko na odwrót. Powiedziała, że od razu tam dzwoni, bo podobno mieli o tym informować.
W każdym razie moje przypuszczenia się potwierdziły i nie jest to chleb bezglutenowy!!!
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Ostrzeżenie - chleb z piekarni Dobrze Wypieczone z Kowal

Post autor: sandyy »

Szoook.
Jakis czas temu to samo widzialam w Gdyni na Swietojanskiej. Jakas mala piekarnia z eko produktami -> ciasto gryczane, napis, ze bezglutenowe. A obok piekne glutenowe wypieki. Podejrzewam, ze to tworczosc podobnego typu ;)
fruzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 19 lis, 2014 23:35

Re: Ostrzeżenie - chleb z piekarni Dobrze Wypieczone z Kowal

Post autor: fruzia »

No tak,ja też miałam taka sytuacje pytając o bułeczki kukurydziane,pani twierdziła ze spokojnie można je zjeść na BG,okazało się totalnym brakiem wiedzy pani e sklepie,kocha taka:-)
ODPOWIEDZ