`ILOŚCI ŚLADOWE`: TO EAT OR NOT TO EAT?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdalenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 09 sty, 2005 23:01
Lokalizacja: Tczew

`ILOŚCI ŚLADOWE`: TO EAT OR NOT TO EAT?

Post autor: Magdalenka »

Moje pytanie pojawiło się już w kategoriach `Celiakia i prawo` i `Hyde Park` ale ten dział jest chyba najczęściej odwiedzany więc mam nadzieję, że tym razem ktoś mi odpowie. :cheesy:

Napiszcie czy eliminujecie produkty, które zawierają śladowe ilości glutenu /laktozy itp./ Jeść czy nie jeść :?:

Pozdrawiam,

m
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Odpowiem w swoim imienu i producentów produktów z naszego sklepu:
Informacja o ilościach śladowych wystepujących (lub mogących wystąpić) w danym produkcie określa, że w żadnym ze składników użytych do wytworzenia tego produktu nie występuje określony alergen, ale w wyniku procesów technologicznych i produkcyjnych mogło (nie musiało!) dojść do zanieczyszczenia tym alergenem. Najczęściej takie oznaczenie dotyczy produktów, których składniki lub sam produkt zostały dostarczone (wykonane) przez podwykonawcę. W większości przypadków taka informacja to ostrzeżenie trochę na wyrost, a określenie "ilości śladowe" mówi nam, że jeżeli nawet dana substancja występuje, to i tak dużo poniżej wszelkich norm i dopuszczalnych oraz mierzalnych ilości.
Dlatego w większości przypadków nie powinno byc objawów alergicznych, a reakcja organizmu może wystąpić tylko w wyjątkowych przypadkach lub po spożyciu dużo większych (niż normalnie) ilości produktu zawierającego owe "ilości śladowe"
Awatar użytkownika
Magdalenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 09 sty, 2005 23:01
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Magdalenka »

Dziękuję Ci Adminie,
mam nadzieję, że nie należy się za mocno przejmować,
smacznego,
m
ODPOWIEDZ