Kawa mielona

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Re-Nata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 11:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Kawa mielona

Post autor: Re-Nata »

Witam!Dowiedziałam się niedawno,że wszystkie tanie,mielone kawy zawierają dodatek palonego zboża-stąd taka niska ich cena-dużo niższa niż kawy ziarnistej.Oczywiście chodzi tutaj o oszukiwanie,więc nie ma informacji o alergenach.Ja rzeczywiście źle się czuję po wypiciu takiej parzonej kawy-zawsze mam nudności.Od kilku dni piję kawę,którą samodzielnie mielę i faktycznie-jest dużo lepiej.Czy ktoś ma jakieś własne obserwacje?Myślę,że to może być ważne
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawa mielona

Post autor: kaczmi »

Na stronie głównej Stowarzyszenia masz ostatnie wyniki badań, w których były również ujęte najtańsze kawy rozpuszczalne i mielone kupione w najpopularniejszych sieciach (Biedronka, Lidl, Auchan). I nie potwierdziło się to, o czym piszesz. "Natomiast cieszy nas, że badania nasze nie potwierdziły pogłosek o dodawaniu do tanich kaw mielonych kawy zbożowej. Nie znaleziono także glutenu w kakao, herbatach, deserach, budyniach i kisielach (ze skrobiami – modyfikowaną i kukurydzianą). W tych przypadkach opis na etykiecie był zgodny z rzeczywistością." http://www.celiakia.pl/viii-tura-badan- ... #more-7403
ODPOWIEDZ