nie kupujcie produktów firmy JANEX

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lut, 2015 13:40

nie kupujcie produktów firmy JANEX

Post autor: mietka »

nie kupujcie produktów firmy JANEX,firma sprzedaje produkty zbożowe,kasze,groch itp.na opakowaniach nie ma oznaczeń o zanieczyszczeniu glutenem.Po rozmowie telefonicznej z osobą kompetentną dowidziałam się że ich produkty mogą być zanieczyszczone glutenem.Może ktoś z Was wie jakie firmy produkują/pakują/produkty typu:groch ,fasola,cietrzewica,soja bez glutenu?pozdrawiam
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: nie kupujcie produktów firmy JANEX

Post autor: Derwid »

Podbijam, szukam ostatnio soczewicy bg i wszędzie są wzmianki o śladowych ilościach. Wygląda na to, że najczęściej spotykane marki (Sante, Lestello - np. Biedronka, Auchan) mogą zawierać gluten. Zatem jaka marka jest aktualnie bezpieczna?

PS. Teoretycznie groch, ciecierzycę, soczewicę można wypłukać i powinno być ok, ale zawsze bezpieczniej jest znaleźć markę bez śladowych ilości...
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: nie kupujcie produktów firmy JANEX

Post autor: sekunda »

Zieloną soczewicę kupuję w Lidlu firmy cornfarm . Na opakowaniu nie ma informacji o zawartości śladowych ilości glutenu (lub większych niż śladowe). Produkt pochodzi z Kanady, pakowany na Węgrzech. Przed ugotowaniem i tak opłukuję ziarenka na sitku...
Mart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 03 wrz, 2016 12:47

Uwaga na mąkę gryczaną JANEX!

Post autor: Mart »

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu widziałam w sklepach mąkę gryczaną z Janexu i jako że kukurydziana z tej firmy nie robiła mi krzywdy postanowiłam ją kupić.
O ile mogę zjeść górę placków z jabłkami z mąki kukurydzianej Janex i nic mi nie jest, to po kilku naleśnikach z gryczanej miałam bardzo ostre objawy i do tej pory się drapię :/ .
Nie jestem specjalnie wrażliwa, co znaczy że mąka musi być naprawdę zanieczyszczona. Przestrzegam więc przed kupnem gryczanej z Janexu, nawet jeśli inne mąki z tej firmy was nie ruszają.
ODPOWIEDZ