makaron z Glutenexu

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

makaron z Glutenexu

Post autor: jomate »

Ostatnio nie umiem go ugotować, co bym nie zrobiła to wychodzi mi breja. Wcześniej było wszystko ok. I teraz nie wiem ,czy zmienili recepturę,? czy ja coś knocę?
A jak u was?
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Mnie się dwukrotnie rozgotowały gwiazdki na taka breje i trochę się zdenerwowałem. Dodałem przy drugim razie nieco oleju i krócej gotowałem i nic z tego.
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Makaron z glutenexu

Post autor: Asia S. »

Ja ostatnio kupiłam wstążki z glutenexu, gotowałam krótko (ok. 7 min), następnie zalałam dużą iością zimnej wody i były pycha :D , w porównaniu z makaronem kukurydzianym z bezglutenu, który mi nigdy wychodzi, :cry:, zawsze jako papka ogóle nie do jedzenia!
Beata B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 02 maja, 2005 21:45
Lokalizacja: Lubin

makaron z Glutenexu

Post autor: Beata B. »

Ja też zauwazyłam, że makaron z Glutenexu (nitki) się rozgotowuje, pierwsza paczka (kupiona na przełomie marca i kwietnia była ok.), a teraz też myślałam że to ja coś skopałam. :lol:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A ja potwierdzam sposób Asi S. - tak gotujemy i wszystko jest OK :)
Beata B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 02 maja, 2005 21:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Beata B. »

Ostatnio "ugotowałam" nitki z Glutenexu tak jak makaron ryżowy, tzn. wrzuciłam do wrzątku na 3 min.(odstawiłam garnek z ognia), zalałam zimną wodą i odcedziłam i niby wszystko było w porządku, ale po zalaniu gorącym rosołem zrobiła się niezbyt apetyczna ciapka- makaron się rozlazł. Ja na razie zrezygnuję z Glutenexowych nitek, wolę już makaron ryżowy TaoTao. Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

a ja dzisiaj gotowalam kolanka z Glutenexu,było ok. Jeśli chodzi o nitki, to też zdarzyło mi się zalać rosołem i uzyskać zawisistą zupę, wydaje mi się, że jak się gotuje w większej ilości wody, to wychodzi lepszy.
Marzena Szott

Post autor: Marzena Szott »

Dzisiaj po raz pierwszy gotowalam makaron glutenexu- swiderki, za Waszymi radami gotowalam krotko i nie przykrywalam garnka, potem dolalam zimnej wody jak producent zaleca. Wyszedl calkiem niezly, tylko dla mnie jakis "dziwny jest ten smak".Wazne , ze dziecko zjadlo i nie narzekalo:-)
Marzena
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

nielubię

Post autor: vixi »

Ja przyznam się szczerze nielubię bezglutenowych makaronów a szczególnie z glutenexu - sama papka a co więcej nie za smaczna papka - już wolę zastąpić to ryżem lub zrobić własny makaron albo jeszcze bardziej lane kluseczki - mniami - polecam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

trochę to nie na temat :D
vixi jak robisz lane kluski? jakiej maki używasz?
Obrazek
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

kluski lane

Post autor: olcia13-61 »

Najlepsze wychodzą z gotowej mąki na pierogi i tym podobne.Jednak jak mamy w domu tylko ziemiaczaną i kukurydzianą to łączymy je w równych proporcjach dodając trochę wody i jajko i też są dobre.Czasami robię dla całej rodziny mimo że oni nie muszą być na diecie to im też smakuje. :wink:
Aleksandra
ODPOWIEDZ