VITASIA w Lidlu

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Midori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 sie, 2015 12:04

VITASIA w Lidlu

Post autor: Midori »

pytałam o gluten w produktach VITASIA, które dostępne są w Lidlu, dostałam taką odpowiedź:

Szanowny Kliencie,

uprzejmie dziękujemy za kontakt z naszą firmą.

W odniesieniu do Pani zgłoszenia chcielibyśmy poinformować, iż zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych / Dz.U. 2007 nr 137 poz. 966) zboża zawierające gluten są zaliczane do składników alergennych. Jeżeli zatem jakikolwiek składnik wchodzący w skład środka spożywczego zawiera gluten, należy go koniecznie we właściwy sposób podać w liście składników, podając za każdym razem odniesienie do nazwy składnika alergennego – np. „skrobia pszenna” czy „syrop glukozowy (z pszenicy)” lub „płatki jęczmienne”. Od dnia 13.12.2014 r. składniki alergenne zgodnie z wymogami Rozporządzenia (UE) nr 1169/2011 muszą być dodatkowo wyróżnione na liście składników.

W przypadku, gdy produkt może potencjalnie zawierać składnik alergenny w wyniki nieuniknionego, minimalizowanego zanieczyszczenia krzyżowego (np. pochodzącego z linii produkcyjnej), wówczas w oznakowaniu tego produktu pojawia się informacja „Może zawierać... / Może zawierać śladowe ilości…”.

W celu stwierdzenia i dokonania właściwego wyboru produktu zawierającego lub niezawierającego gluten, prosimy zatem o dokładne zapoznanie się z etykietą danego artykułu.

Z poważaniem

Magdalena Saracen

Lidl Polska


VITASIA to produkty w stylu azjatyckiej kuchni, przyprawy sosy itd. ja np. kupiłam przyprawę indyjską i pyszne chrupki krewetkowe, gdzie na opakowaniu nie było ostrzeżenia o glutenie
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: VITASIA w Lidlu

Post autor: Celiak w podróży »

A to super informacja, dzięki za zamieszczenie jej, sama miałam pisać do Lidla, bo dostałam ostatnio od mamy dwie puszki mleka kokosowego i nie wiedziałam, czy mogę je ruszać.

A tak z ciekawości, nic ci nie było po tych chrupkach??
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: VITASIA w Lidlu

Post autor: Leeloo »

kiedyś gadaliśmy o tym tutaj:
viewtopic.php?f=10&t=4281&p=67564&hilit ... owe#p67564

mi generalnie nic nie było, ale za detektor gluta absolutnie się nie uważam.
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: VITASIA w Lidlu

Post autor: Skiper »

Na samym początku diety jadłam makaron GLASS NUDLE firmy VITASIA z Lidla praktycznie codziennie - w składzie nie miał glutenu i w przeciwieństwie do innych (i drogich) makaronów bezglutenowych - był naprawdę smaczny. Początkowo podchodziłam trochę nieufnie, bo bardzo ostro reaguje nawet na "śladowe ilości" w przyprawach czy herbatkach, a na opakowaniu słowa o glutenie nie było. Na szczęście jest dobrze i z czystym sumieniem mogę polecić innym jako bezpieczny.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
ODPOWIEDZ