Odżywki KFD

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sandrace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 23 lut, 2016 00:04

Odżywki KFD

Post autor: sandrace »

Witam!
Szukałam już trochę informacji odnośnie wszelkiego rodzaju odżywek dla osób chodzących na siłownię. Nie znalazłam jednak nic o odżywkach firmy KFD. Ktoś stosuje?
Jeżeli chodzi o białko to w większości przypadków WPC napisane jest, że produkt nie zawiera glutenu. Chciałabym jednak aby osoba, która taką zakupiła, podzieliła się wrażeniami :) I druga kwestia, jak to jest w końcu z tym BCAA? Można stosować/nie można? Na ten temat też forum przeszukałam, jednak nigdzie jasno nie jest napisane.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Odżywki KFD

Post autor: pleomorfa »

Osobiście, bym nie miała problemu z braniem BCAA, jeżeli producent zapewniłby czystość samego preparatu. Dlatego, że aminokwasy występują tam w stanie wolnym, a gluten sam w sobie jest kompleksem białek (prolamin i glutenin), nie mówiąc o tym, że przeglądnęłam kilka BCAA i nawet tam nie występuje prolina, która razem z kw. glutaminowym są głównymi składnikami białek glutenowych.
Serio na większości WPC jest napisane, że nie zawierają glutenu :zdziw: ? Szok.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pablos3744
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21 lut, 2016 19:28

Re: Odżywki KFD

Post autor: pablos3744 »

Ja stosuje BCCA Olimpu 1100 kaps lub Bcca ostrofit i sobie chwale;)
Awatar użytkownika
sandrace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 23 lut, 2016 00:04

Re: Odżywki KFD

Post autor: sandrace »

Super, dzięki ! :)
Przeglądam sobie BCAA z KFD i skład wygląda następująco : Składniki: L-Leucyna, L-Walina, L-Izoleucyna, proszek lecytynowy rzepakowy, regulator kwasowości - kwas cytrynowy, aromat, substancje słodzące - sukraloza oraz glikozydy stewiolowe.

Nie widzę tu nic podejrzanego, chyba jest ok :>
ODPOWIEDZ