Płatki Owsiane

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Płatki Owsiane

Post autor: pawel879 »

Witajcie

Czy jecie takie płatki? no bo wg mnie nie powinno się jeść. A takie musli http://intenson.pl/musli-detox-bezglutenowe/
ma certyfikat, ale czy napewno da się wyeliminować gluten podczas produkcji ?
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Płatki Owsiane

Post autor: pawel879 »

A tak jeszcze żeby nie zakładać osobnego tematu, czy jecie płatki jaglane, bo na każdym opakowaniu pisze ze może zawierać gluten, są jakieś pewne.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Płatki Owsiane

Post autor: pleomorfa »

Paweł owies sam w sobie nie zawiera glutenu. Tyle, że normalny owies jest zanieczyszczony glutenem, pochodzącym z innych zbóż. Płatki, które mają certyfikat są badane i dokładnie kontrolowane.

Są płatki jaglane np. Bauckhoffa, Big Oz, które mają certyfikat.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Płatki Owsiane

Post autor: Leeloo »

o płatkach tej firmy pisałam tutaj:
viewtopic.php?f=22&p=102611#p102611

jeśli nie przekonuje Cię certyfikat, licencja naszego Stowarzyszenia, którą producent dostaje tylko po pozytywnym zaliczeniu wszelkich testów i audytów, to nie mam więcej argumentów, nie kupuj.

wątek nazwałeś "Płatki owsiane". mała dyskusja o płatkach jaglanych jest tutaj:
viewtopic.php?f=3&t=6905
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Płatki Owsiane

Post autor: pawel879 »

No co do płatków owsianych to się zgodzę, ale płatki jaglane to maja taki trochę podrabiany znak nie jest to znak z licencją.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Płatki Owsiane

Post autor: pleomorfa »

Może mi się nie oberwie za off top.
Literka c w kółeczku potwierdza, że jest to certyfikat.
http://superfood-market.com/products/bi ... s-5-x-500g
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Mama Natusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 20 maja, 2017 23:28

Re: Płatki Owsiane

Post autor: Mama Natusia »

W książeczce o celiakli pisze żeby jeść płatki owsiane w małych ilościach . Tu pisze że są bezglutenowe. Dlaczego zatem jest ograniczenie. Mój syn zanim został zdiagnozowany bardzo lubił owsiankę. Nie wiem czy mam mu je ograniczać czy mogę je dawać? Wyliczać ile to jest 25g? Będzie to jedna miseczka owsianki? Dodam że jesteśmy pierwszy miesiąc na diecie i nie wiem czy owies w małych ilościach ( jedna owsianka raz na dwa trzy dni ) może być przyczyną utrzymujących się u mojego 6 latka bólów brzucha?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Płatki Owsiane

Post autor: pleomorfa »

Zaleca się aby bezglutenowy owies (płatki z certyfikatem) wprowadzać po 6 miesiącach od przejścia na dietę lub po zregenerowaniu kosmków. Wprowadza się je w małych ilościach na początku, aby zaobserwować jak się reaguje, ponieważ ~5% osób z celiakią reaguje na owies.

Natomiast jeśli utrzymują się bóle brzucha na początku diety można również wziąć pod lupę laktozę i pszenicę bezglutenową.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ