Makaron Riso Scotti

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Makaron Riso Scotti

Post autor: Skiper »

Odkryłam wreszcie normalny makaron bezglutenowy. :galy:
Makaronu, który byłby jednocześnie bezglutenowy i jadalny brakowało mi najbardziej. Niestety makarony bezglutenowe są delikatnie rzecz ujmując odrzucające i podobne w smaku do wszystkiego, tylko nie makaronu. A tymczasem odkryłam to cudo - świderki Riso Scotti z Carrefoura za 5 złotych. CUDO! Po roku poczułam wreszcie smak makaronu. Tak byłam zachwycona, że jadłam suchy bez sosu ani niczego. Dałam nawet spróbować rodzinie by powiedzieli mi czy to mi się tylko wydaje czy makaron naprawdę smakuje normalnie... I TAK! Zupełnie normalny, a o dziwo zrobiony z miksu mąki ryżowej i kukurydzianej. PYSZNY! I niedrogi, więc podwójnie polecam wszystkim stęsknionym za makaronem.
Jedyny mankament to fakt, że nie można sobie ugotować większej porcji i zostawić na potem, bo jak trochę postoi robi się dziwnie ciapowaty i się rozpada. Ale to nie ważne. Mogę chodzić i gotować co chwila nową porcję byle tylko móc się cieszyć NORMALNYM smakiem. :D
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Makaron Riso Scotti

Post autor: uniaczek »

Skiper jak się cieszę,że czytam taką nowinę!!! Dla mnie makaron jest b. ważny. Zapisałam i pociągnę chyba nawet dzisiaj do Carrefoura, jeżeli tak ma być dobry.
Kiedyś na warsztatach bg. jadłam jakiś makaron włoski, nawet nie pamiętam nazwy. Był jak zwyczajny makaron - rewelacja, ale pakowany po 250g i cena z kosmosu.....
Mój Małż zgadza się ostatnio, by gotować wspólny makaron bg w przypadku zapiekanek czy potraw typu carbonara, gdzie miesza się sos z makaronem przed podaniem w jednym garnku. Kochany jest, miło byłoby podać wszystkim smaczny makaron :D
Sprawdziłam w necie - nie tylko świderki są Riso Scotti, są różne formy
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Makaron Riso Scotti

Post autor: uniaczek »

W naszym Carrefourze niet Riso Scotti :cry: . Jest owszem ryż tej marki, nie ma makaronu......
ODPOWIEDZ