Biały Jeleń

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Biały Jeleń

Post autor: Derwid »

Uwaga na szampon i żel pod prysznic Biały Jeleń.
NIE JEST wcale taki "HIPOALERGICZNY" jak można wyczytać na etykiecie.
Zawiera proteiny pszeniczne.
W składzie można znaleźć m.in.:
- Laurdimonioum Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein
- Laurdimonioum Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch
...czyli białka i skrobię pochodzące z pszenicy. Czyli największe zagrożenie dla osób z celiakią, nietolerancją lub alergią na pszenicę/gluten.

Skład produktu:
Obrazek


Od dłuższego czasu mam problemy ze skórą i wydaje mi się, że to może być jedna z głównych przyczyn...

Chodzi mi dokładnie o ten szampon i żel 2w1:
http://www.bialyjelen.pl/class/lib/foto ... =1&water=0

Ciekawe, czy problem dotyczy również ich innych produktów...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały Jeleń

Post autor: Adrian »

Ja zawsze czytam skład, nigdy nie kupuję żadnego kosmetyku w ciemno.
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Biały Jeleń

Post autor: Derwid »

Adrian pisze:Ja zawsze czytam skład, nigdy nie kupuję żadnego kosmetyku w ciemno.
Ja zazwyczaj też, ale... w tym przypadku to był wyjątek, bo tego bym się nie spodziewał.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały Jeleń

Post autor: monisiak81 »

Ja pół życia kupowałam białego jelenia, a jak doszłam że to po kąpieli swędzi mnie skóra to przestałam go używać i było ok,
myślałam że to efekt "koziego mleka" ale skoro w składzie jest pszenica,.. to wszystko się wyjaśniło.
dziękuję za "przetłumaczenie" - ja akurat na składach kosmetyków nie znam się wcale. :(
t-malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 21 cze, 2017 13:59
Lokalizacja: St. Wola

Re: Biały Jeleń

Post autor: t-malgorzata »

To kosmetyki które stosuje się zewnętrznie też mogą szkodzić celiakowi?
Na to w życiu bym nie wpadła, myślałam że tylko to co zjada, bo to jest trawione i uszkadza jelita.
Obrazek
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Biały Jeleń

Post autor: marta_g »

"To kosmetyki które stosuje się zewnętrznie też mogą szkodzić celiakowi? "
Niektórzy na forum pisali, że dostali wysypkę po kosmetykach z glutenem w składzie. Kojarzy mi się, że o dolegliwościach żołądkowych też ktoś pisał, ale nie znajdę teraz źródła.

U mnie z kolei dolegliwości skórne powoli ustępowały, jak zaczęłam stosować żel do mycia rąk Białego Jelenia, ale wtedy nie wiedziałam jeszcze o chorobie. Ostatnio z kolei po kilku kąpielach w innym, mocno owocowym żelu, momentalnie skóra na rękach zrobiła się sucha.

Jeśli chodzi o mydełko, to na http://www.pollena.com.pl/mydla-w-plyni ... elen1.html jest podany następujący skład:
"Aqua, Cocamide DEA, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Glycerin, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone"
więc wygląda dla mnie na bezpieczny.

W żelu stosowanym przez Ciebie jest napis "Hipoalergiczny żel&szampon Biały Jeleń 2w1 for Men z łopianem i proteinami pszenicznymi" i dodatkowo w opisie "Proteiny pszeniczne chronią, odżywiają i nawilżają skórę.", więc to nie kwestia całej serii produktów, tylko tego konkretnego rodzaju. Ja tak samo źle reagowałam na niektóre produkty z dodatkiem laktozy.
ODPOWIEDZ