Jaki Erytrytol bg ?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Majkel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 lip, 2015 11:25

Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: Majkel88 »

Witam,
Czytałem wiele o Erytrytolu i uważam, że jest to jeden z najlepszych zamienników białego cukry jaki spotkałem na rynku. Mam tylko jeden problem.
Nie spotkałem się jeszcze z opakowaniem tego cukru , który by posiadał przekreślony kłos lub informacje "produkt bg"
Znalazłem jedną firmę, gdzie na opakowaniu było napisane "naturalnie bezglutenowy" - jednak gdy się skonsultowałem z producentem ten powiedział, że glutenu nie ma ale jest produkowany na hali z innymi produktami zawierającymi gluten/pszenicę. - stąd może nastąpić reakcja krzyżowa.
Stąd moje pytanie czy ktoś używa Erytrytolu może z kłosem lub informacją o bg? Ewentualnie jest po konsultacji z producentem, który zapewnia bezglutenowość i brak reakcji krzyżowych ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc -ewentualnie jakie cukry sprawdzone bg polecacie (może poza ksylitolem bo ten podobno dopiero potrafi przeczyścić )
Dzięki i pozdr
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: Leeloo »

Majkel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 lip, 2015 11:25

Re: Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: Majkel88 »

A próbowałaś któregoś z podanych ?
Ten firmy wygląda wydajnie 0,5kg za 18 zł ale producentem jest Fit Food i nigdzie w necie nie mogę wyszukać tej firmy by móc napisać i spytać o bezglutenowość produktu. Samo zdj jest tak małe, że przekreślonego kłosa czy inf o bg nie widać....
Ale dzięki za szybkie zainteresowanie ;]
Majkel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 lip, 2015 11:25

Re: Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: Majkel88 »

To jest ktoś kto z czystym sumieniem może polecić bo testował lub ma sprawdzone u źródła (producenta), że jest bezpieczny?
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: mama czworga »

Ja używam erytrolu Intenson ale uwaga!!!!!!!!!!!!!! Sa dwa opakowania w opakowaniach 1kg producent ma inne miejsce pakowania i podaje ze produkt może zawierac gluten i inne , natomiast w opakowaniach 500gr erytrol jest pakowany w innym miejscu i tam prawdopodobnie nie dochodzi do zanieczyszczenia i taki używamy , Producent podaje ze może jedynie zawierac orzechy i chyba sezam jeśli dobrze pamiętam
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Jaki Erytrytol bg ?

Post autor: mama czworga »

ZNALAZŁAM TAKI : http://ekoidea.sklep.pl/pl/p/Erytrytol% ... emian/1693

Firma pięć przemian - może się komus taka informacja przyda
ODPOWIEDZ