kiełbaski Sokolik

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika włodarczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 16:01
Lokalizacja: józefów

kiełbaski Sokolik

Post autor: monika włodarczyk »

W Geancie w Warszawie przy ul.Jubilerskiej pojawiły się Sokoliki w trzypaku kiełbaski, paróweczki i szyneczka w cenie promocyjnej 5.99, u nich jest to nowość;
marivvi
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

We Wrocławiu w TESCO też można kupić te kiełbaski. Moje dziecko je uwielbia.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Po paróweczkach Sokolik dostałam wysypki na łapach. Na opakowaniu piszą, że nie zawierają one glutenu, ale na przekreślony kłosek nie natrafiłam mimo starannych oględzin. Dlatego pretensje mam do siebie - nie należało się na nie rzucać :)
Czytałam w prasie dla mamusiek (Twoje Dziecko czy coś podobnego) że Morlinki - szyneczki, parówki i kiełbaski są reklamowane jako produkt bezglutenowy. Obejrzałam je dokładnie i dopatrzyłam się w składzie skrobii pszennej. Namawiam do rozsądnie pojętej ostrożności przy włączaniu do diety produktów tak bardzo przerobionych jak parówki czy wędliny.
Pozdrawiam, Aśka P.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Pani, która prowadzi moje dziecko, twierdzi, że napis na sokolikach firma sama sobie "dała", natomiast podobno jedyne pewne paróweczki, to maluszki z konspolu, przebadane niezależnie, mają znak przekreślonego kłosa
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Jeśli to prawda, to należałoby podać firmę do sądu za rozpowszechnianie fałszywych informacji handlowych. Tylko komu by się chciało... Dlatego apeluję: ludzie, nie jedzcie takiego śmieciojedzenia! Na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie te parówki są z najgorszej jakości resztek. Naprawdę, szkoda zdrowia...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lars
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: pt 21 kwie, 2006 14:39
Lokalizacja: Piotrków

Post autor: Lars »

szkoda,ze nie przeczytalem tego wczesniej. wlasnie w moim sklepie napis bezglutenowe na sokolikach zaslonili nalepka "pyszne dla dzieci". mi to sie w glowie nie miesci ! normalnie jak to zobaczylem rece mi opadly. jakbym juz mial lamac diete to bym sobie piwo strzelil a nie jakies gown.... parowki. ten kraj to jeden wielki przekret. ale maja zakazac wierszy brzechwy, wiec idzie ku lepszemu....
Always Look On the Bright Side of Life :-)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Brakuje mi emotki - walącej głowy w mur... Moje dziecko na szczęście nie jada już tych parówek, bo do Tesco trzeba od nas kawałek jechać... no dosłownie brak mi słów! Przecież tak nie można!
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

A więc nalepka na napisie "produkt bezglutenowy" spowodowana była tylko brakiem odpowiednich badań? Widziałam te parówki dziś w sklepie i napis o bezglutenowości produktu zaklejony nalepką............?
Na stronie podanej przez asiar data aktualizacji informacji to styczeń, a mamy juz kwiecień, więc czegoś tu nie rozumiem :<
Ostatnio zmieniony pn 02 kwie, 2007 20:33 przez lucka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

nawet szyneczki sokolik...

Post autor: glutato »

Jak pisza na stronie maja/zamierzaja miec cala game produktow bezglutenowych. Ale na szyneczce sokolik tez bezglutenowej jest tak samo nakejka na napisie produkt bezglutenowy... co sie dzieje ??? Moze boja sie pisac produkt bezglutenowy a w rzeczywistosci zawieraja jednak sladowe-dozwolone ilosci ? Wtedy napis mijalby sie z prawda i ktos moglby sie przyczepic..
ODPOWIEDZ