LODY - wolno spożywać???

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ula2345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt 09 cze, 2015 13:49

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: ula2345 »

Hej, na diecie jestem od niedawna ,dlatego jeszcze nieco "po omacku" błądzę poprzez listę produktów - co wolno, co niewolno :) Przewertowałam wpis o lodach - piszecie ze lody Grycan są bezglutenowe, czyli na prawdę każdy z cierpiących na problemy z glutenem, może ze spokojem je jeść? Spożywacie je na codzień i nie spotykacie sie z żadnymi nie przyjemnościami? Dziwi mnie to, bo myślałam, że już prawie wszystkie produkty, które spożywałam "przed dietą " na codzień, są zanieczyszczone :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: Leeloo »

wiele lodów jest bezglutenowych, trzeba tylko uważnie czytać etykiety i w razie wątpliwości napisać do producenta lub przeczesać forum. kupne lody Grycan są ok, trzeba uważać na te sprzedawane w restauracjach (dekoracje z ciastek, wafelków itp.) oraz oczywiście na te o smakach "glutenowych" czyli np. pierniczkowe, wafelkowe...
ula2345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt 09 cze, 2015 13:49

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: ula2345 »

Aha no to super, ale czy na etykietach mam szukać napisu " bezglutenowe" czy poprostu czytać skład i jeśli nie ma, zadnej wzmianki o glutenie to jest okej?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: Anula80 »

Grycan ma napis: produkt bezglutenowy, innych firm trzeba prześwietlić skład
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Joasia :)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 03 gru, 2015 12:26

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: Joasia :) »

Lody Grycan są bezglutenowe. Ale tylko te w fabrycznych opakowaniach! Lody gałkowe w kawiarni już nie, ponieważ do ich dekoracji używa się różnych ciateczek, wafelkow itd. Jedynie w sorbetach nie ma nawet śladowych ilości glutenu.
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: ryska »

jeśli taki wafelek z ozdoby nie dotknął porcji lodów, która została nam nałożona, to ten gluten chyba nie wędruje aż tak, żeby zanieczyścić cały pojemnik.
Jadłam Grycana w gałkach wiele razy i nic mi nie było.
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: LODY - wolno spożywać???

Post autor: ryska »

Widziałam na forum, że lody Grycan są chwalone, polecane, określane jako bezglutenowe. I sama nie miałam do nich żadnych zastrzeżeń, zamawiałam i jadłam je wielokrotnie, gdy byłam na mieście, oczywiście zawsze z kubeczka a nie wafelka. Aż do ostatniego razu. I teraz będę bardzo przestrzegać przed nimi.

Zamówiłam jak zawsze lody w kubeczku. A pani "nie zarejestrowała" tego i nałożyła mi lody do wafelka. Zwróciłam jej uwagę, że zamawiałam do kubeczka, na co ona zrobiła mi awanturę, że trzeba było mówić (jakbym tego nie robiła), na co ja ją upomniałam, że przecież informowałam. Ale mniejsza o naszą wymianę zdań. Pani nie wiedziała co ma zrobić z tamtymi lodami. Ostatecznie gałki zrzuciła z wafelka z powrotem do pojemników, po czym te same lody nałożyła mi do kubeczka.
Pomijam fakt, że te moje gałki były zanieczyszczone glutenem. Ale zrzucając je wcześniej do pojemnika, pani zanieczyściła lody w pojemniku.
Ja wiedziałam, że zostały zanieczyszczone, ale jaką mam mieć pewność, że w tym czy innym lokalu, ta czy inna pani nie postąpiła tak wcześniej z innymi smakami, że ktoś się nie rozmyślił i nie chciał zmienić smaku albo dostał nie taki jak trzeba. Skoro producenci sami piszą o swoich lodach, że są bezglutenowe, to personel powinien zostać przeszkolony na tyle, by nie przekładać lodów z wafelka do pojemnika. Ufałam tej firmie, a teraz będę się bała brać ich lody, bo nie wiadomo, co z nimi robili.

Zauważyłam tez inną rzecz - większość lodów jest/ powinna być bezglutenowa. Ale np. ostatnio w Grycanie mieli lody Oreo, z kawałkami ciasteczek. Załóżmy, że ktoś wcześniej je zamawiał. Tą samą łyżką, którą miał nałożone lody glutenowe nakładane są później lody teoretycznie bezglutenowe. A jednak gluten na pewno się na nich znajdzie, bo łyżka płukana jest w pojemniku z wodą. Nie jest to kranik i bieżąca woda, ale stojąca w pojemniku.
ODPOWIEDZ