LODY - wolno spożywać???

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

GosiaM pisze:Firma Nestle przysłała mi wykaz wszystkich swoich produktów, jakby ktoś chciał to mogę wysłać.
Proszę zamieść listę w nowym wątku, żeby wszyscy mogli z niej skorzystać :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

firma nestle owszem jest ok i raczej wiedzą co to celiakia ale pomimo tego pogłębiają mit - napisali o dzieciach na celiakii - a przecież już dawno wiadomo , że to nie choroba wieku dziecięcego...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Sprawdzałam w Produktach - Nestle, dokładnie taką samą listę zamieściła Salcia. Zapraszam wszystkich zainteresowanych tam.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Zobaczcie jakie trendy bezglutenowe mają Włochy, tylko pozazdrościć..
http://www.lody.com.pl/news/news.asp?ID=135
A tu lody sojowe: http://www.mec3.it/default.asp?id=1887 Polscy producenci lodów, prosimy o lody sojowe!!
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

W Sienie, nie ma lodów bg, za to we Florencji udało mi się takowe, ale tylko owocowe, znaleźć. Zawsze coś :)

[ Dodano: Wto 25 Wrz, 2007 10:54 ]
A co do lodów Koral, to ja im nie ufam. Czuję się po nich wręcz FATALNIE :(

//moderowane przez Rafal_tata: literówki
Ostatnio zmieniony wt 25 wrz, 2007 17:02 przez huilisti, łącznie zmieniany 1 raz.
mamusia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 30 sty, 2009 20:14
Lokalizacja: małopolska

Post autor: mamusia2 »

Mam pytanie - czy lody gałkowane można jeść? oczywiście w swoim wafelku albo kubeczku. Synulek bardzo takie lubi.... :(
Ostatnio zmieniony pn 09 lut, 2009 17:50 przez mamusia2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

mamusia2 pisze:czy lody gałkowane można jeść?
Pytanie nie do końca dobrze postawione - gałkowe tak, ale zależy jakiej firmy. Grycan twierdzi, że robi bezglutenowe i można dostać w plastikowym pojemniczku ( nie trzeba nosić własnych wafelków), ale.... Zdarza się, że te lody są bardzo "efektownie" przybrane właśnie waflami i in. ciastkami, więc nakładającym trzeba patrzeć na ręce. Ale generalnie - polecam.
Ostatnio zmieniony pn 09 lut, 2009 18:44 przez kabran, łącznie zmieniany 1 raz.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
mamusia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 30 sty, 2009 20:14
Lokalizacja: małopolska

Post autor: mamusia2 »

Chodziło mi o takie lody z cukierni która sama je produkuje .Nie daleko mam taką cukiernię i są tam przepyszne lody..... ale dalej nie wiem czy synek może je jeść?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tego nikt przez internet nie jest w stanie powiedzieć... ;) Trzeba porozmawiać bezpośrednio z producentem - wytwórcą, jakich składników używa, czy nie ma niczego podejrzanego... Ale czy Twój synek nie jest aby na diecie bezmlecznej?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
mamusia2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt 30 sty, 2009 20:14
Lokalizacja: małopolska

Post autor: mamusia2 »

kabran dziękuję Ci za odpowiedź Tak - Kacperek ma taką dietę zaleconą- nie wiem dlaczego ale z tego co tutaj wyczytałam na forum to niektórym chorym na początku diety bg zalecają również dietę bezmleczną i to chyba dlatego. Pojadę do lekarza to zapytam . Mam nadzieje jednak że do lata będzie mógł już jeść produkty mleczne w tym lody choćby te Grycan
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Gdyby jednak nie mógł, to Grycan produkuje również sorbety- bezmleczne.
Obrazek
adin82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 20 kwie, 2009 22:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adin82 »

ja jak zaczynalem diete czyli jakies 15 lat temu to tez przez jakis okres mialem STOP na produkty mleczne.Tu chodzilo o przystosowanie organizmu i zupelne wyczyszczenie czyli tzw. reset.Trwalo to jakies 2 miesiace
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

W tym tygodniu pisałam do dwóch firm (Algida i Koral) co do "glutenowości" ich produktów. Dziś dostałam odpowiedź od jednej z nich tyle, że nie podpisali jaka to firma, chociaż z wcześniejszego postu widać, że to od firmy Koral. Oto co mi napisali:


Szanowna Pani!
Gluten występuje najczęściej w dodatkach stosowanych przy produkcji lodów i są to: biszkopty, wafelki, rożki waflowe, sosy owocowe, a także masa lodowa kawowa [zawierająca w swym składzie ekstrakt kawy zbożowej], dlatego też tych lodów nie należy spożywać.
Wiele osób chorych na celikię obawia się syropu skrobiowego stosowanego do produkcji lodów. Otóż w oparciu o istniejącą wiedzę i doświadczenie mogę stwierdzić, że nie zawierają one glutenu.
Pochodzi on z takich źródeł jak: ziemniak, kukurydza, albo pszenica, ale w przypadku pszenicy producent deklaruje,że jest on bezglutenowy z uwagi na to, że gluten został w procesie produkcji usunięty (potwierdzone badaniami w Zakładzie Immunologii Klinicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).
Najbezpieczniejsze dla osób chorych na celiakię są lody wodne typu: Lulek, Smykuś, Świderek, Frutti, bowiem są one produkowane na oddzielnej hali produkcyjnej (nie ma zagrożenia zabrudzenia krzyżowego).
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem
Dział Technologii:
Bogumiła Panek
Obrazek
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Jeśli ktoś mieszka w 3Mieście to polecam pyszne lody sorbetowe i na bazie mleka ryżowego bądź sojowego słodzone ksylitolem, syropem z agawy, fruktozą lub cukrem trzcinowym, do których można sobie zażyczyć wafelek bezglutenowy. Lody są sprzedawane na wagę i dowożone do domu przez właściciela lodziarni w Sopocie - przesympatycznego Giuseppe. Lodziarnia jest póki co zamknięta, możliwe, że od marca będzie otwarta. Dla zainteresowanych podaję link - http://www.gelatibeppe.pl/
Polecam zwłaszcza lody gianduia, czekoladowe, pistacjowe, truskawkowe. Nie polecam waniliowych. Z ciekawostek są też lody buraczkowe i marchewkowe.
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Dziś mój mąż przyniósł do domu lody Grycan sorbetowe mango i malinowe - wklejam skład z opakowania:
mango 49% lub maliny 45%, woda, cukier, glukoza, ziemniaczany syrop glukozowy, stabilizatory i zagęstniki (guma guar, guma ksantanowa, mączka chleba świętojańskiego), regulator kwasowości (kwas cytrynowy).
Produkt może zawierać śladowe ilości mleka, jaj, migdałów, pistacji, orzechów włoskich, laskowych i arachidowych.
ODPOWIEDZ