LODY - wolno spożywać???

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

A może jest w tym trochę asekuranctwa - słynne śladowe ilości, jak np. w czekoladach - piszą, żeby w razie czego nikt się nie czepiał, a może tylko staram się sama pocieszyć, bo nie wiem, co powiedzieć dziecku, jak np. jutro poprosi o loda :(
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Lody z Zielonej Budki o nazwie TOPIK nie mają nic takiego w składzie podejrzanego.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

jakie? SORBETY z Zielonej Budki np. chyba że oni też coś ukrywają? albo jak czasami dotychczas domowej roboty.
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Lody wodne o smaku cytrynowym w polewie czekoladowej.W składzie guma guar i mączka chleba świętojańskiego.W polewie czekoladowej też nic nie znalazłam.

[ Dodano: Pią 12 Maj, 2006 23:43 ]
A tak dodając ,napisałam do Zielonej Budki e-mail.Zobaczymy co mi odpowiedzą.Napisałam dzisiaj też do KORALA,ciekawa jestem odpowiedzi i czy w ogóle ją dostanę.Jak będzie tylko coś wiadomo zaraz napiszę .
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

A jak z tymi kręconymi lodami z maszyny?
U nas pootwierały się stoiska z takimi lodami, skusiłam się, proszę zawsze o wykręcenie do kubeczka plastikowego, pyszne, jak nie wiem, co, do tego nie czuję ohydnych konserwantów, bo są na świeżo robione, ale czy nie szkodzą?
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

W lodach Ice Mastry też nic nie ma podejrzanego (oczywiście nie we wszystkich, niektóre zawierają wafle albo biszkopty) ale cała reszta mączke chleba świętojańskiego, ale aż się boję do nich napisać :( Chcę dodać, że je jem, sporadycznie ale jem.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Mączka chleba świętojańskiego jest bezpieczna - nie ma nic wspólnego ani z mąką ani z chlebem ;-)
to taka specjalna dziwna roślina - karob http://pl.wikipedia.org/wiki/Chleb_%C5% ... a%C5%84ski
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Oto odpowiedź jaką otrzymałam od firmy KORAL:
Szanowna Pani!

Substancje, które stosujemy do zagęszczania masy lodowej nie zawierają tego białka(glutenu), tak samo jak cukry (glukoza, syrop skrobiowy - zgodnie z deklaracją producenta).
Natomiast mogą zawierać w swym składzie gluten dodatki do lodów typu: biszkopty, wafelki, rożki waflowe, sosy i żeliki owocowe, a także lody kawowe (zawierające w swym składzie kawę Inkę) i ich należy się wystrzegać.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Myślę że Algida idzie na łatwiznę. W ubiegłym roku przesyłali mi listę lodów którę zawirają gluten oraz białka mleka (umieszczałma ją na forum). A co w tym roku, nagle wszystkie zawierają gluten? Jeśli tak, to czy na opakowaniach wszystkie ich lody mają napis że mogą zawierać śladowe ilości glutenu? Jeśli nie mają, to łamią prawo, mam rację?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W nawiazaniu do Pani maila zalaczam Pani liste wszystkich produktow Nestlé dozwolonych w diecie bezglutenowej majac nadzieje ze znajdzie w niej swoje ulubione produkty.
W odpowiedzi na Pani drugie pytanie zwiazane ze skladem syropu skrobiowego oraz glukozowo-frutkozowego pragne poinformowac ze w zaleznosci od produktu uzywany jest roznego rodzaju syrop dlatego tez trudno jest mi jednoznacznie odpowiedziec na tego typu pytanie.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Agnieszka Machnik
Nestlé Serwis Konsumenta

z dołączonej listy wklejam lody:
LODY IMPULSOWE (na patyku)
Kaktus
Giga Kaktus
Jojo
Gibek
BluMagik
BluMiś
Beach Cola

Czyli kompletna nędza, bo powyższe produkty jak sprawdziłam, to nie lody tylko sorbety :-(

W ogóle cała sprawa lodów wydaje mi się podejrzana, bo dlaczego niby wszystkie od Grycana mają być dobre, a od Nestle (Schoeller) i Algidy nie ? Nie wierze, żeby aż tak się te produkty rózniły
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Witajcie dostałam odpowiedź o lodach i nie tylko od NESTLE:
Produkty dozwolone to:LODY

IMPULSOWE (na patyku)

Kaktus
Giga Kaktus
Jojo
Gibek
BluMagik
BluMiś
Beach Cola

Jest tych produktów sporo.Gdzieś będę próbować je wkleić tu na forum.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

A ja mówiąc prawdę wolę sorbety od zwykłych lodów :D Sorbety mają jedną zaletę - są zdecydowanie mniej kaloryczne - a chłodzą tak samo w upalny dzień :D
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja też lubuję się w sorbetach - popieram - bezpiecznie ale równie smacznie - ale czasami sama sobie robię zwykłe mleczno śmietanowe lodziki
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Nie lubię sorbetów - to dla mnie w zasadzie taki zamrożony sok. Prawdziwy lód musi być dla mnie porządnie śmietankowy i jem lody raczej dla smaku niż dla ochłody. Kupiłam wczoraj Grycana latte i były bardzo dobre, aczkolwiek jest we mnie talki cień niepewności czy tym producentom w ogóle można wierzyć.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Magdalaena pisze:... Kupiłam wczoraj Grycana latte i były bardzo dobre, aczkolwiek jest we mnie talki cień niepewności czy tym producentom w ogóle można wierzyć.
Jem lody tego producenta już od zeszłego roku i jeszcze nigdy nic mi nie było. Ostatnio najbardziej smakują mi straciatella :D
Obrazek
ODPOWIEDZ