Pasta do zębów

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Pasta do zębów

Post autor: Adrian »

Witajcie, jakich używacie past do zębów? Czy któraś z past do zębów zawiera gluten?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pasta do zębów

Post autor: Anula80 »

My używamy Elmex
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasta do zębów

Post autor: Adrian »

Uwaga na pasty do zębów Colgate!


"Szanowny Panie,

Dziękujemy za złożenie zapytania dotyczącego zawartości glutenu w produktach marki Colgate.

Nie dodajemy glutenu lub pochodnych od niego substancji celowo, jednak składniki które dodajemy do past oraz płukanek Colgate mogą zawierac śladowe ilości glutenu.

Dziękujemy za czas poświęcony na kontakt z nasza firmą.


Z pozdrowieniami,

Serwis Konsumencki
Colgate-Palmolive

Twój numer referencyjny: 089439988A"
szpilkaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt 12 maja, 2017 18:16

Re: Pasta do zębów

Post autor: szpilkaa »

ja uzywam SPLAT ZERO BALANCE , z uwagi nato ze mam wiele alergi i musze odstawic cala chemie puki sie nie odbuduje , ta pasta jest na 100% bezpieczna
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Pasta do zębów

Post autor: MartaKD »

Mój syn z celiakią używa elmex dla dzieci i nie wiem czy nadal używać, bo odpowiedzieli mi tak 2 dni temu:

"Szanowna Pani,

Dziękujemy za złozenie zapytania dotyczącego zawartości glutenu w produkcie elmex pasta dla dzieci.

Nie dodajemy glutenu lub pochodnych od niego substancji celowo, jednak nie możemy zagwarantować że składniki które dodajemy do naszych produktów jego nie zawierają.
Dziękujemy za poświęcony czas na kontakt z nami.


Z pozdrowieniami,

Serwis Konsumencki
Colgate-Palmolive"
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasta do zębów

Post autor: Adrian »

Pasty Signal są bezglutenowe.
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Pasta do zębów

Post autor: MartaKD »

odpowiedź odnośnie pasty do zębów (bez fluoru, naturalne) Weleda:

Szanowna Pani,

Skierowałam do marki Pani pytanie dotyczące produktów Weleda. Marka odpowiedziała, iż:
a. W przypadku kosmetyków Weleda, stosowanych zewnętrznie( produkty do pielęgnacji twarzy i ciała), są one odpowiednie dla osób z celiakią, gdyż aplikacja tych produktów nie powoduje ich kontaktu z układem trawiennym.
b. Jeśli chodzi o produkty, których aplikacja mogłaby spowodować przedostanie się produktu do układu trawiennego ( produkty do pielęgnacji ust, pasty do zębów, produkt do pielęgnacji dzieci)*, to pasty do zębów Weleda są odpowiednie dla osób cierpiących na celiakię. W tych produktach nie stosuje się surowców pochodzących ze zbóż, zawierających gluten, lub innych surowców szkodliwych dla osób z celiakią zgodnie z Regulacją Europejską Nr 1169/2011 .
*kategorie produktów są zgodne z wytycznymi Niemieckiego Stowarzyszenia Celiakii ( 2016). Produkty dla niemowląt i dzieci zostały włączone w kategorię, która może się przedostać do układu trawiennego człowieka z powodu występowania potencjalnego ryzyka takiego kontaktu poprzez połknięcie produktu przez dziecko.

Pozdrawiam
Agnieszka Staszczyk
Brand Manager Weleda
ODPOWIEDZ