Mus Kubuś

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 17 mar, 2018 16:31

Mus Kubuś

Post autor: Joanna81 »

Dzień dobry!

Dopiero zaczynam na forum.
Szukałam na forum, ale nie znalazłam informacji na temat Musu owocowego Kubusia.
Czy wiecie coś na ten temat? Czy przeoczyłam to gdzieś? Bo aż dziwne, że nikt się nad tym nie zastanawia - to popularny produkt :)

z góry dziękuję za odpowiedź,
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Mus Kubuś

Post autor: MartaKD »

Znalazłam coś takiego o kubusiach:
https://bezglutenowamama.pl/soki-i-musy ... glutenowe/

Napisałam dzisiaj mejla do producenta, czekam na odpowiedź :053:
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Mus Kubuś

Post autor: MartaKD »

A oto odpowiedź z Kubusia:

Szanowna Pani,
Dziękujemy za kontakt z nami i zainteresowanie naszymi produktami. Pragniemy przekazać, że oferowane przez nas wyroby marki Kubuś (w tym Kubuś Play, Kubuś Waterrr, Kubuś GO!, Kubuś 100%, Kubuś mus, Kubuś) należą do produktów ogólnego przeznaczenia żywieniowego, dla osób powyżej 3 roku życia. Na każdym opakowaniu naszego produktu umieszczamy zawsze niezbędne informacje dotyczące danego smaku, w tym składniki z jakich został on wyprodukowany. Zachęcamy do śledzenia tych danych, ponieważ pozwoli to uzyskać informację o ewentualnej zawartości surowców, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób wrażliwych na dany składnik.

Pragniemy zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawa żywnościowego produkty bezglutenowe to produkty nie zawierające glutenu lub zawierające gluten w ilości nie przekraczającej 20 mg/kg produktu. Wyroby te muszą być systematycznie badane na zawartość glutenu i odpowiednio oznakowane.

W naszej ofercie posiadamy linię produktów Kubuś Baby – są to wyroby dedykowane dla niemowląt i dzieci poniżej 3 roku życia. Spełniają one wymagania dotyczące produktów bezglutenowych (informacja ta podana jest na opakowaniu). Wyjątek w tej linii stanowi mus jabłkowy z kaszką 8 zbóż.

Z poważaniem,
Magdalena Nowicka-Matras
Dział Zapewnienia Jakości
ODPOWIEDZ