„Mój kolega na diecie bezglutenowej” w Mielnie

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

„Mój kolega na diecie bezglutenowej” w Mielnie

Postprzez Leeloo » Pn 17 lut, 2020 14:27

Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi w Mielnie to kolejne miejsce, w którym przeprowadzona została lekcja pt. „Mój kolega na diecie bezglutenowej”.

Tego typu działanie to jedna z bardzo wielu form pomocy, którą Stowarzyszenie oferuje swoim członkom i ich dzieciom. Dlatego tak ważne jest, aby się z nami zrzeszać i poszerzać krąg osób rozumiejących realne potrzeby osób będących na diecie bezglutenowej z powodów zdrowotnych.

3 lutego 2020 r. podczas lekcji była mowa o celiakii, glutenie, diecie i kosmkach jelitowych zgodnie z opracowanym scenariuszem lekcyjnym, w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci, z użyciem rekwizytów obrazujących te pojęcia. Przeprowadzono także kilka konkursów z nagrodami, które bardzo się dzieciom spodobały.

Najważniejsze jest jednak to, że rówieśnicy dziecka z celiakią zrozumieli, że wszyscy różnią się od siebie choćby wzrostem, kolorem włosów, oczu lub sposobem ubierania się. Teraz tylko doszła jeszcze jedna wcześniej dla nich niewidzialna różnica. Ich kolega żywi się nieco inaczej, bo to ważne dla jego zdrowia.

Otrzymana przez dzieci wiedza pomogła im oswoić nową sytuację, co z pewnością przełoży się na akceptację i zrozumienie potrzeb bezglutenowego kolegi. I o to właśnie chodziło.

Stowarzyszenie pracuje nad udostępnieniem swoim członkom scenariuszy lekcji edukacyjnych „Mój kolega na diecie bezglutenowej”, tak by każdy zainteresowany rodzic lub opiekun mógł je (w porozumieniu ze szkołą i wychowawcą) przeprowadzić w klasie swojego dziecka.

Barbara Domaracka

Oddział Koszalin

https://celiakia.pl/moj-kolega-na-dieci ... w-mielnie/
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Avatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7428
Dołączył(a): Pt 22 mar, 2013 19:33
Lokalizacja: Polska

Powrót do Spotkania, warsztaty, wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości