„Mój kolega na diecie bezglutenowej” – lekcja edukacyjna

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

„Mój kolega na diecie bezglutenowej” – lekcja edukacyjna

Postprzez Leeloo » Śr 20 lis, 2019 12:18

Mój kolega na diecie bezglutenowej” to tytuł lekcji edukacyjnej, która odbyła się 18 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Stefana Żeromskiego w Koszalinie. Lekcje na ten temat przeprowadzane są w koszalińskich szkołach jako szerszy projekt mający na celu popularyzację wiedzy na temat celiakii i wspieranie dzieci na diecie bezglutenowej w ich szkolnym środowisku.

Koleżanki i koledzy chłopca z celiakią zapoznali się z pojęciami, których na co dzień nie słyszą, takimi jak celiakia, dieta bezglutenowa, gluten, kosmki jelitowe i ppm (tejemnicze „pipiemy”:). W formie zgadywanek i quizów przyswajały nową wiedzę oraz poznawały zasady przygotowywania poczęstunku urodzinowego dla kolegi na diecie bezglutenowej. Lekcja miała za zadanie nie tylko zwiększyć świadomość dzieci na temat innego sposobu żywienia, konieczności wyeliminowania jakichś pokarmów, ale także wzbudzić empatię w stosunku do osób, które muszą odżywiać się nieco inaczej. Zajęcia tego typu mogą stanowić świetne uzupełnienie wiedzy o żywieniu człowieka w klasie III szkoły podstawowej i pomagają budować środowisko przyjazne dzieciom chorującym na celiakię.

Serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, wychowawcy oraz szkolnej pielęgniarce za wyrażenie zgody na przeprowadzenie lekcji na terenie szkoły oraz wsparcie w jej przeprowadzeniu.

Barbara Domaracka
Oddział Koszalin
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Avatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 7544
Dołączył(a): Pt 22 mar, 2013 19:33
Lokalizacja: Polska

Powrót do Spotkania, warsztaty, wyjazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość