Kolejne spotkanie celiaków - w Krakowie!

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Spotkanie bardzo udane, chociaż po raz kolejny przekonałem się, że w jednym pomieszczeniu nie ma miejsca naraz dla mnie i dla słodzonych rzeczy. Dziś kolejny raz nie wyszedłem w porę i tak się nażarłem, że wciąż mam mgiełkę przed oczami i mam ochotę wymiotować. Zresztą w torcie była kazeina pewnikiem. Chociaż w tej chwili rozpoznaję objawy od przeżarcia cukrem stołowym.

Mam tylko jedno ale (choć może się mylę, a pomieszałem przezentacje p. dr i Rafała): p. dr opowiadała najpierw, że przed dwudziestu laty uważano celiakię za chorobę diagnozowaną tylkou dzieci i ludzie w dzieciństwie niezdiagnozowani nie mogli mieć celiakii. Wiadomo co dzisiaj... A w chwilę potem p. dr powiedziała, że <u>nie istnieje</u> nabyty (wtórny) deficyt IgA. <lol>
Ostatnio zmieniony sob 14 lut, 2009 20:58 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Moje pierwsze spotkanie i szczerze bardzo mi się podobało :) Pewnie na kolejnym już nie będe mięć pewnego odruchu.. dziwne uczucie, podchodząc do stołu pełnego pyyyszneeego jedzenia moment zawachania czy ja napewno moge to wziąść skoro jest tego dużo i dla "wszystkich" :P Wykłady (prezentacje) naprawde super :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Szacujemy, że było ok. 80-100 osób, więc chyba OK :)
Super, że Agnieszce udało się doprowadzić do tego spotkania :) To jej zasługa!
Dziękujemy pani dr Przybyszewskiej za wykład, za dyskusję po spotkaniu oraz za zapisanie się do Stowarzyszenia!
Dziękujemy producentom za przybycie i przygotowanie bezglutenowych słodkości :)
Ja osobiście dziękuję Grażynce, która przyjechała na spotkanie i ogarnęła wszystko na miejscu: przygotowania, stolik stowarzyszenia oraz producentów :) Bez jej pomocy byłoby ciężko!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Żałuję, że nie mogłam pojechać....

Największe brawa należą się Agnieszce, która była inicjatorką wszelkich działań <brawo> Rafał i Grażyna to już "starzy stowarzyszeniowi wyjadacze", fundament, na którym zawsze można polegać :D , to dzięki takim osobom i ich zaangażowaniu to Stowarzyszenie ma szansę się rozwijać.

Bardzo się cieszę, że zapisało się tak wiele nowych osób, jak tylko dotrą do mnie deklaracje powitam je oficjalnie w Stowarzyszeniu.

Dziękujemy firmom Glutenex, Balviten, Schaer i Bezgluten za zapewnienie smakołyków, a także wielu wolontariuszom, którzy pomogli organizatorom oraz oczywiście Pani Doktor. Jest już spora grupa lekarzy, którzy bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą na naszych spotkaniach i są bardzo chętni do współpracy, chwała im za to.

Słowem - bardzo udane spotkanie - pierwsze, ale na pewno nie ostatnie w Krakowie. Wkrótce na stronie umieścimy zdjęcia i krótkie relacje z obu ostatnich spotkań - z Krakowa i z Wrocławia.
Ostatnio zmieniony pn 16 lut, 2009 13:35 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
aksza81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 16:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aksza81 »

Właśnie wcięłam pyszną bułeczkę która była w paczkach rozdawanych na spotkaniu :-)
Bardzo mi się podobały wykłady - zwłaszcza pani dr. ponieważ jestem na diecie 'od zawsze' i jakoś przez długi czas nie interesowałam się nowościami w temacie. Takie przypomnienie wszystkiego od początku bardzo mi się przydało. No i dowiedziałam się że w wielu rzeczach które uważałam za bezpieczne jest ukryty gluten np w niektórych lekach. Zdziwiło mnie też bardzo że do produktów takich może należeć olej kujawski który Agnieszka wymieniła w swojej prezentacji - tylko nie mam zielonego poęcia dlaczego - może wy wiecie?

Dziękuję organizatorom za przygotowanie spotkania- jeśli będą następne bardzo chętnie się pojawię.

P.S. Powtarzam pytanie kolegi o pączki - czy wiecie gdzie można je kupić?
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

pączki w kazdym sklepie ze zdrowa zywnoscia mozna dostac , jednak nalezy je zamowic :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

aksza81 pisze:No i dowiedziałam się że w wielu rzeczach które uważałam za bezpieczne jest ukryty gluten np w niektórych lekach. Zdziwiło mnie też bardzo że do produktów takich może należeć olej kujawski który Agnieszka wymieniła w swojej prezentacji - tylko nie mam zielonego poęcia dlaczego - może wy wiecie?
Chodzi o nowy olej z domieszką oleju z pszenicy, dokładnie nie pamiętam jak to jest napisane. Ale przeraziło mnie to...
Obrazek
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Co do oleju to kupuje tylko słonecznikowy "Bartek" ale dlatego bo słyszałam że zwykły z rzepaku może zawierać gluten.. tylko nie pamiętam dlaczego może zawierać. Pączki najpewniej pochodzą z firmy Balviten, już zamówiłam przez sklep internetowy ;)


Moderatorka: bardzo proszę o zakończenie dyskusji nie na temat.
Ostatnio zmieniony pn 16 lut, 2009 21:08 przez renatka84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wkrótce na naszej stronie poczytacie relacje z obu ostatnich spotkań - we Wrocławiu i w Krakowie, ze zdjęciami.

Trójmiasto - do dzieła! Północ Polski jakoś mniej się udziela... Czy jest ktoś chętny do zorganizowania spotkania ? Pomożemy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Jeżeli chodzi o Trójmiasto to bardzo jestem chętna. W sprawach organizacyjnych nie mam zbytnio umiejętności, ale zawsze mogę w miarę moich możliwości pomóc :)
Obrazek
AgnieszkaB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 18 gru, 2007 15:22
Lokalizacja: Kraków

Pączki bezglutenowe

Post autor: AgnieszkaB »

zyjacynaziemi pisze:
Rafal_tata pisze:Nooo... chyba parę nowych informacji o chorobie i diecie też zdobyłeś :)
Fakt, nie wiedziałem wcześniej o postaci "niemej" celiakii.

A ktoś wie, czy te pączki są do dostania gdzieś w Krakowie? :)
Pączki bezglutenowe są w sklepie VERT przy ul. Miłkowskiego 23 (róg Kobierzyńskiej).
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

21 marca - Kraków

Post autor: Małgorzata »

21 marca w godzinach 16.00 - 18.00 w budynku Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa przy ul. Kopernika 25 odbędzie się spotkanie osób, które dołączyły do naszego Stowarzyszenia, bądź planują się zapisać. Podczas spotkania: "krakowskie celiaków rozmowy" przy kawie i czymś słodkim :D * , jak również omówienie pomysłów i planów na najbliższy czas, m.in. temat bezglutenowej komunii w Krakowie oraz organizacja kolejnych spotkań ze specjalistami.. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

* dla titranta może coś nie na słodko ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

14 lutego wypadło mi co innego, jednak może się teraz uda.
Ja myślałem, że następne spotkanie bezglutenowców w Krakowie będzie nieprędko, a pstryk! i w marcu!!! :oops:
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Jaki jest orientacyjny program najbliższego spotkania w Krakowie?
ODPOWIEDZ