Warsztaty dla członków Stowarzyszenia

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Warsztaty dla członków Stowarzyszenia

Post autor: Małgorzata »

Zgodnie z zapowiedziami ogłaszam zapisy na warsztaty szkoleniowe, które odbędą się 7 listopada w Warszawie. Tym razem na część praktyczną zapraszamy wyłącznie członków naszego Stowarzyszenia (kto nie należy, a chce w nich wziąć udział oczywiście może się teraz zapisać).
Liczba miejsc jest ograniczona do 50-60, dlatego prosimy o przemyślane zgłoszenia, nie zgłaszanie się "na zapas", aby nie blokować ew. miejsca innym, którzy będą chcieli wziąć udział w warsztatach (a warto! :) )
Każdy z uczestników otrzyma po zgłoszeniu do wypełnienia dzienniczek żywieniowy, dzięki analizie którego uzyska poradę specjalisty dietetyka dotyczącą swojego sposobu odżywiania na diecie bezglutenowej.

Ponadto każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z pomiaru składu ciała, całkowicie nieinwazyjną metodą BIA (pomiar masy tłuszczowej, beztłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie). Instrukcje po zarejestrowaniu się (badanie jest prościutkie i trwa ok. 3 minut).

Zarówno dzienniczek żywieniowy, jak badanie pomiaru składu ciała może także dotyczyć naszego bezglutenowe dziecka (będziemy to ustalać w zgłoszeniu).

Oprócz tego zaprezentujemy pokazy przygotowania posiłków bezglutenowych i omówimy wspólnie wartość odżywczą każdego z nich.

Wstęp oczywiście bezpłatny, ponadto zapewniamy kawę, herbatę, poczęstunek bezglutenowy oraz konsumpcję tego co sami wypieczemy oraz bardzo miłe towarzystwo :D
Będzie można też niedrogo zakupić specjalnie dla nas przygotowany obiad bezglutenowy.

Warsztaty szkoleniowe - „Praktyczne aspekty zdrowej i smacznej diety bezglutenowej”

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Dietetyki Oddział Wojewódzki w Warszawie oraz
Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Termin: 7.11. 2009 – sobota
Miejsce: Katedra Dietetyki, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW (budynek 32, aula 3 i sala 2080), ul. Nowoursynowska 159c, Warszawa - Ursynów (mapka poniżej, można także wejść od ul. Ciszewskiego lub Rosoła)
Uczestnicy warsztatów: członkowie Stowarzyszenia, podzieleni na dwie grupy:
Grupa 1 - godz. 9.00 - 15.15
Grupa 2 - godz. 11.00 - 16.45
Zapisy info@celiakia.pl lub poprzez forum na PW (Małgorzata), z podaniem imienia i nazwiska oraz określeniem Grupy 1 lub 2 (różny czas rozpoczęcia i zakończenia warsztatów, do wyboru)

Program warsztatów:

Część praktyczna dla Grupy 1 (9.00-12.00):

9.00 – 10.30: Praktyczne przygotowanie posiłków bezglutenowych z zaprezentowaniem ich wartości odżywczej, głównie bezglutenowe wypieki (czas trwania 1,5 godziny)
10.30 – 12.00: Pomiar składu ciała metodą bioimpedancji (BIA) (czas trwania 1,5 godziny)
Herbata, kawa, bezglutenowy poczęstunek


Część praktyczna dla Grupy 2 (11.00-12.30):

Pomiar składu ciała metodą bioimpedancji (BIA)( czas trwania 1,5 godziny)
Herbata, kawa, bezglutenowy poczęstunek

Część wykładowa (12.30-14.00) – otwarta dla wszystkich:

- „Praktyczne problemy związane z przestrzeganiem i zbilansowaniem diety bezglutenowej – spojrzenie dietetyka” - dr Anna Stolarczyk, Centrum Zdrowia Dziecka
- „Praktyczne problemy związane z przestrzeganiem i zbilansowaniem diety bezglutenowej – spojrzenie lekarza” - dr Grażyna Rowicka, Instytut Matki i Dziecka
- „Praktyczne problemy związane z przestrzeganiem i zbilansowaniem diety bezglutenowej – spojrzenie pacjenta” - Alicja Kamińska, Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
- Dyskusja

Obiad bezglutenowy (14.00 -14.30)

Część praktyczna dla obu Grup (14.30-15.15):

- Omówienie wartości odżywczej przykładowych jadłospisów (na podstawie otrzymanych dzienniczków bieżącego notowania spożycia), porównanie z normami żywieniowymi oraz interpretacja wyników wcześniejszych analiz składu ciała dla wszystkich uczestników warsztatów z obu Grup (czas trwania 45 minut)
- Zakończenie warsztatów dla Grupy 1 – godzina 15.15

Część praktyczna Grupa 2 (15.15-16.45):

- 15.15 – 16.45: Praktyczne przygotowanie posiłków bezglutenowych z zaprezentowaniem ich wartości odżywczej (czas trwania 1,5 godziny)
- Zakończenie warsztatów dla Grupy 2 – godzina 16.45

Serdecznie zapraszamy! :D

Mapka dojazdu (zielony prostokąt to budynek 32 SGGW):
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 03 lis, 2009 09:48 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

Chetnie wezme udzial wraz z moim synem Kuba 8 lat. Chyba juz jestem na liscie zgloszonych na warsztaty ale chcialabym miec pewnosc.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Trzeba wybrać grupę godzinową, więc proszę o formalne zgłoszenie na pw, do tej pory prowadziłam listę "rezerwacji" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Zapisy są prowadzone mailem czy tylko tu należy napisać że chce się wziąć udział?

Ciekawe ile już chętnych, bo ja chyba mogę poczekać :D
Ostatnio zmieniony śr 23 wrz, 2009 17:51 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Cytat z góry: ;)
Zapisy – info@celiakia.pl lub poprzez forum na PW (Małgorzata), z podaniem imienia i nazwiska oraz określeniem Grupy 1 lub 2 (różny czas rozpoczęcia i zakończenia warsztatów, do wyboru)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Dziękuję :oops: wczoraj ledwo widziałam na oczy :)
Obrazek
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

Małgorzata, - zgłaszam się na warsztaty, jeśli chodzi o grupę - ponieważ muszę dojechać a widzę, że od metra daleko to lepsza byłaby druga. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 24 wrz, 2009 18:14 przez chypre, łącznie zmieniany 1 raz.
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

no wiedziałam , że sobie nie poradzę z tym privem, po prostu nie widzę gdzie to jest :( idę na pocztę
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

chypre pisze:no wiedziałam , że sobie nie poradzę z tym privem, po prostu nie widzę gdzie to jest :( idę na pocztę
Drugi od lewej przycisk pod postem (tj. wypowiedzią). Z literami "pw" (wiadomość prywatna).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

W imieniu Pani dr Myszkowskiej-Ryciak bardzo proszę o nadsyłanie wypełnionych dzienniczków żywieniowych. Zlitujmy się nad Panią dr i nie przesyłajmy ich wszyscy na ostatnią chwilę, plisssss... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Ja już wysłałam w tamtym tygodniu. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Bardzo proszę osoby zapisane na warsztaty o potwierdzenia przybycia - do mnie mailem lub na pw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania warsztatów... Spotkanie było przesympatyczne. Niech żałują Ci, którzy mogli a nie byli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Ja również dołączam się do podziękowań :D dowiedziałam się wielu cennych rzeczy , rad od pani dietetyk , co jeść by uzupełnić konkretne niedobory. Zobaczyłam że upieczenie chleba wcale nie jest takie trudne :)
Bardzo się cieszę że mogłam uczestniczyć w warsztatach :D
Obrazek
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Ja też dziękuje! :)
Właśnie zabieram się za pieczenie chleba...
Dam znać czy mi wyszedł :P
Obrazek
ODPOWIEDZ