Warszaty - pieczemy chleb, wykład o zakwasie bezgl.!

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Warszaty - pieczemy chleb, wykład o zakwasie bezgl.!

Post autor: Małgorzata »

Zapraszamy 23 października 2010 na bezpłatne warsztaty szkoleniowe w Warszawie, organizowane przez nasze Stowarzyszenie oraz Katedrę Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach – pierwsza dla osób świeżo zdiagnozowanych, druga dla bardziej doświadczonych, ze względu na różne potrzeby i problemy związane ze stosowaniem diety.

Program warsztatów:

* Wspólne pieczenie bezglutenowego chleba i ciasta (oraz degustacja).
* „Co to jest zakwas? Jak zrobić zakwas bezglutenowy?” wykład pana Ireneusza Ligęzy z Bezglutenowej Piekarni KIM z Wrocławia, pierwszego producenta pieczywa bezglutenowego z naszą licencją na znak „przekreślonego kłosa”.
* Dla chętnych pomiar składu ciała całkowicie nieinwazyjną metodą bioimpedancji BIA (pomiar masy tłuszczowej, beztłuszczowej, mięśniowej oraz zawartości wody w organizmie).
* Krótkie omówienie wartości odżywczej przykładowych jadłospisów na podstawie otrzymanych na poprzednich warsztatach dzienniczków bieżącego notowania spożycia, porównanie ich z normami żywieniowymi.
* Dyskusja z dietetykami.
* Przerwa na kawę i herbatę z degustacją bezglutenowych ciast i pieczywa.

Miejsce: Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, budynek nr 32, ul. Nowoursynowska 159c, Warszawa-Ursynów, sala numer 2080, II piętro (wejście do SGGW od ul. Ciszewskiego lub Rosoła, dojazd z centrum metrem).

Godziny zajęć:

Grupa I – godz. 11.30 – warsztaty dla osób niedawno zdiagnozowanych.

Grupa II – godz. 14.00 – warsztaty dla osób, które dietę stosują już dłużej.

Zapisy (oraz wszelkie informacje) drogą mailową: p.sabak@celiakia.pl

Prosimy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i numer wybranej grupy oraz czy Pan/Pani jest członkiem Stowarzyszenia.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Pierwszeństwo mają członkowie Stowarzyszenia. Zapraszamy!

Dodatkowe informacje w godzinach pracy Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego: tel. (22) 253 04 97
Obrazek
Awatar użytkownika
Żeluś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 18 maja, 2010 08:26
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post autor: Żeluś »

W jakim czasie można się spodziewać odpowiedzi o potwierdzeniu uczestnictwa?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Bardzo dziękujemy uczestnikom za przybycie, a wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania sobotnich warsztatów za włożoną pracę :) Widząc jakie jest zainteresowanie warsztatami i innymi imprezami, które organizujemy upewniamy się, że nasz codzienny trud (praca w Stowarzyszeniu dla dobra celiaków) nie idzie na marne :)

W szczególności bardzo dziękuję Paulinie za przyjmowanie zgłoszeń i rejestrację uczestników oraz Grażynie, naszej szefowej kuchni :D, za wspaniałe wypieki. Oczywiście warsztaty nigdy by się nie odbyły, gdyby nie nasza współpraca z Katedrą Dietetyki SGGW i wielka życzliwość pani doktor Ewy Lange oraz jej studentek. Podczas spotkania była możliwość przebadania składu ciała metodą bioimpedancji. Dowiedzieliśmy się także jakie są najczęstsze błędy żywieniowe osób na diecie bezglutenowej (dzięki analizie dzienniczków żywieniowych).

Dziękujemy firmie Schar za przesłanie upominków dla uczestników oraz mąki do wypieków, a także firmie Eurosnack za pyszne bezglutenowe chrupki.

Wyjątkowe podziękowania należą się także panu Ireneuszowi Ligęzie za ciekawy wykład na temat zakwasu bezglutenowego. Myślę, że dzięki naszej dyskusji wyjaśniło się wiele kwestii związanych z zakwasem, udziałem drożdży w pieczeniu chleba itd. Każdy z uczestników mógł spróbować bezglutenowych wypieków z piekarni KIM z Wrocławia, a w szczególności chleba bezglutenowego na naturalnym zakwasie bez żadnych sztucznych dodatków i konserwantów (szczerze polecamy).

Mam nadzieję, że wszystkim uczestnikom smakowały nasze wypieki i już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty, które będziemy organizować. Wkrótce na stronie zdjęcia ze spotkania. Dziękujemy i do zobaczenia!

I przypominam, że zapraszamy wszystkich do Stowarzyszenia - z nami życie na diecie bezglutenowej jest łatwiejsze ;)
Obrazek
Krystyna:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 15 sty, 2010 15:48
Lokalizacja: Kraków / Warszawa

Post autor: Krystyna:) »

Bardzo mi przykro, że przez własną nieuwagę nie byłam wczoraj na Warsztatach.
Wszystkie dotychczasowe spotkania były dla mnie bardzo cenne jako źródło wiedzy
o chorobie, która utrudnia mi życie i z którą walczę.
Mam nadzieję, że już mi się nie przydarzy taka wpadka :) .
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

mam nadzieje. że warsztaty się udały i kilka przepisów znajdziemy na forum;-}
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

poszukuję przepisów z warszatów tych,czy ktoś coś może wie?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

Dziękujemy organizatorom za warsztaty :) bardzo się nam podobały tylko szkoda że nie byliśmy na drugiej części :(

zapraszamy do krótkiej relacji, a nawet fotorelacji z warsztatów

oby więcej takich warsztatów :)
Ostatnio zmieniony czw 04 lis, 2010 12:44 przez grawoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Byłoby miło gdyby takie warsztaty były organizowane także w innych miastach :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Byłoby miło gdyby znależli się chętni do organizacji warsztatów w innych miastach.
To naprawdę nie wymaga jakiejś specjalnej filozofii.

Trzeba znależć salę z piekarnikami (technikum gastronomiczne, wydział żywienia na wyższej uczelni itp.) i namówić właściciela, by w jakąś sobotę ją użyczył. My służymy pomocą - przepisy, produkty, kontakt z firmami, ew. jaki wykład czy pokaz przygotować, zawiadomienie wszytkich członków Stowarzyszenia z tego miasta i województwa. Ale musi być ktoś aktywny na miejscu...
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Muszę się zastanowić może bym się za to zabrała? W sumie jestem absolwentką technikum hotelarskiego. Był to zespół szkół gastronomiczno-hotelarskich więc może będą na mnie przychylniej patrzeć i udostępnią? Do tego Balviten ma siedzibę w Katowicach... Tylko w tym roku chyba się nie wyrobię bo 13 grudnia mój synuś idzie na operację do szpitala a ja będę starała się być z nim na sali matki z dzieckiem a jak nie to będę koczować na korytarzu. Raczej nie będę miała do tego głowy. Jak już to tak na styczeń - luty.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

Po wielu bojach udało się mi stworzyć pierwszy, krótki filmik z warsztatów w Warszawie.

Zapraszam do obejrzenia na naszym blogu

lub bezpośrednio na youtube
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
ODPOWIEDZ