wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Ewa48Ewa »

Trudno jest radzić, jeżeli w zamiarze jest zwiedzanie okolic, to na pewno samochodem jest dużo wygodniej, ma się wtedy pełną swobodę. Do Heviz połączenia samolotowego z Polski nie ma. Trzeba lecieć przez Berlin lub Rygę ale najczęściej są to czartery zarezerwowane przez niemieckie biura podróży. My latamy LOT-em do Budapesztu, a potem korzystamy z uprzejmości Pani Marii Puskas, która organizuje nam dojazd do Heviz (ok. 200 km). Na miejscu nie ma problemu żeby pojechać do innych miejscowości lub nad Balaton bo kursują miejscowe autobusy. Ponadto można korzystać z wycieczek, które organizują hotelowe biura podróży (niemieckie lub rosyjskie).
Ale najlepiej skontaktować się z Panią Marią, ona na pewno dobrze doradzi.
mamaAnuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 18 lut, 2015 12:25

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: mamaAnuli »

Dziękuję za odp.
A jak się z tą Panią Marią skontaktować? Na razie napisałam maila do Puskas Travel ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi - czy p. Maria to pracownik tego biura?
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Ewa48Ewa »

Pani Maria jest właścicielką tego biura. Często wyjeżdża z różnymi grupami więc może jej na miejscu nie być. Ja kontaktuję się najczęściej telefonicznie:+36 304 273 416 lub +36 125 73 529.
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: xymi »

Właśnie wróciliśmy z wczasów w Heviz. Mimo, że pogoda nam nie dopisała (aż nie do pomyślenia), to wyjazd był bardzo udany.
Przede wszystkim bez problemu mogłam zjeść posiłek poza domem bez obawy czy jest on bezpieczny dla celiaka. Potrawy były oznaczone alergenami. A pieczywo i ciasta stały w osobnym miejscu, z dala od produktów glutenowych. Przez cały tydzień czułam się dobrze, bez sensacji żołądkowo-jelitowych, więc myślę, że można zaufać temu jedzeniu :)
Byliśmy z dwójką dzieci. Zarówno w samym hotelu jak i w pobliżu znajdują się atrakcje dla dzieci. W pogodny dzień można korzystać z płytkiego basenu dla dzieci. W razie niepogody, można skorzystać z basenu wewnętrznego, który wychodzi na zewnątrz. Woda jest ciepła, więc bez obaw można z niego korzystać w chłodniejsze dni (u nas było 18C). Niedaleko hotelu znajduje się plac zabaw. W odległości 10 km oraz 30 km znajdują się dwa aquaparki. Niestety w niepogodę jest tam bardzo dużo ludzi.
Biuro podróż Puskas Travel to bardzo profesjonalna instytucja :) Przed wyjazdem byłam w ciągłym kontakcie z Panią Marią. Wymieniłyśmy kilkanaście emaili. Na miejscu Pani Maria już na nas czekała w hotelu. Przemiła, bardzo sympatyczna i pomocna osoba. W trakcie wyjazdu rozchorowała się nam młodsza córka. Pani Maria bardzo się przejęła całą sytuacja ,pomogła nam znaleźć lekarza i posłużyła za tłumacza. Natomiast mąż Pani Marii w tym czasie zaopiekował się starszą córką.
Bardzo miło będziemy wspominać ten wyjazd i na pewno kiedyś tam jeszcze wrócimy. W końcu celiakiem jest się do końca życia :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Leeloo »

Początek września to dla wielu z nas koniec letniego wypoczynku i wakacji. Jednak nie wszystkim wrzesień kojarzy się z obowiązkami szkolnymi i planowaniem zajęć dla swoich pociech. Niektórzy właśnie teraz mogą wreszcie odpocząć i cieszyć się wypoczynkiem w uroczym miejscu. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali o celu swojej podróży, Puskas Travel wspólnie z hotelem Helios proponuje promocyjny pobyt dla członków Stowarzyszenia i ich rodzin w terminach: 07.11.2015 – 14.07.2015 lub 11.11.2015 – 15.11.2015.
Hotel zaprasza nie tylko osoby na diecie bezglutenowej ale też z dodatkowymi alergiami. Zainteresowanych jesiennymi urokami miasta Hévíz zapraszamy do zapoznania się z ofertą załączoną obok. Zapytania w sprawie wypoczynku można kierować bezpośrednio do biura podróży, którego właścicielką jest Polka od ponad 30 lat mieszkająca na Węgrzech.


http://www.celiakia.pl/jesienny-wypoczynek-na-wegrzech/
Edytazlodzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 06 sty, 2016 13:12

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Edytazlodzi »

Witajcie,
planujemy z narzeczonym na koniec sierpnia lub początku wrzesnia jechac do Heviz. Chcielibyśmy wypocząć ale tez pozwiedzać - oprócz okolicy zależy nam na Budapeszcie, Wiedniu i moze nawet Bratysławie.

Czy ktoś również wybiera się w tym terminie? Moglibyśmy połączyć siły przejazdowe :)
Aldona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 sty, 2016 20:53

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Aldona »

Planuję wyjazd z koleżanką do hotelu Heviz na Węgrzech w terminie 13-20 sierpień 2016r. Jesteśmy z Trójmiasta. Czy może ktoś planuje wyjazd w tym czasie, bo chętnie zabrałybyśmy się. Oczywiście partycypując w kosztach przejazdu. Aldona
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: rafjas »

Hej Hej,

Niedawno wróciłem z Hotelu Helios Heviz. Czytając poprzednie wpisy widzę, że nic się nie zmieniło.
Jedzenie i podejście do alergenów świetne, infrastruktura hotelowa i okolica nie pozwalające na nudę i oczywiście pomocna Pani Maria z Puskas Travel (pozostałej części rodziny nie miałem okazji poznać).
Dodam, że obowiązkowym punktem pobytu powinno być dla każdego odwiedzenie pobliskiego wzgórza Egregy, słynącego z winnic.
Przejazd na wzgórze za około 15 złotych w jedną stronę kolejką spod Hotelu, powrót po dobrym winie na piechotę za darmo ;)

Dla zainteresowanych, spokojny przejazd samochodem z Krakowa, przez Zwardoń i Bratysławę, to około 7,5 godziny.

Jestem na świeżo, więc w przypadku pytań zapraszam.

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Adrian »

rafjas pisze:Hej Hej,

Niedawno wróciłem z Hotelu Helios Heviz. Czytając poprzednie wpisy widzę, że nic się nie zmieniło.
Jedzenie i podejście do alergenów świetne, infrastruktura hotelowa i okolica nie pozwalające na nudę i oczywiście pomocna Pani Maria z Puskas Travel (pozostałej części rodziny nie miałem okazji poznać).
Dodam, że obowiązkowym punktem pobytu powinno być dla każdego odwiedzenie pobliskiego wzgórza Egregy, słynącego z winnic.
Przejazd na wzgórze za około 15 złotych w jedną stronę kolejką spod Hotelu, powrót po dobrym winie na piechotę za darmo ;)

Dla zainteresowanych, spokojny przejazd samochodem z Krakowa, przez Zwardoń i Bratysławę, to około 7,5 godziny.

Jestem na świeżo, więc w przypadku pytań zapraszam.

Pozdrawiam
rafjas
Jaki koszt takiego pobytu na tydzień czasu dla jednej osoby :?: Miałeś 2 posiłki dziennie czy 3 :?:
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: rafjas »

Cześć,

Koszt za 7 noclegów to 335 euro za osobę dorosłą (w naszym przypadku dwoje dorosłych czyli 2 x 335 euro) oraz połowa stawki tj. 167,5 euro za dziecko do lat 14.
Dodatkowo płatna jest taksa klimatyczna około 7,5 zł za noc za osobę dorosłą (powyżej 18 roku życia).

W cenie są trzy posiłki:
1. Śniadanie: szwedzki stół + napoje (soki, kawa, kakao, woda)
2. Zupa + chleb bg
3. Obiadokolacja: szwedzki stół i dla chętnych dodatkowo płatne napoje (wino, piwo - nie wiem czy jest bezglutenowe).

Jedzenie jest różnorodne i po prostu świetne, chleb bezglutenowy w kilku wersjach i ciastka bezglutenowe (np. wyśmienite jeszcze ciepłe nadziewane marmoladą rożki).

Z dodatkowych kosztów powiem, że za 1,5 litra świetnego wina, z jednej z pobliskich winiarni, zapłaciłem około 13 złotych.

Pozdrawiam
Rafał
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Adrian »

Dzięki za informacje :!: :)
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: rafjas »

Cześć,

Znalazłem ciekawy artykuł o Heviz, warto przeczytać przed wyjazdem:
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1141 ... NajCzytSST

Pozdrawiam
rafjas
Obrazek
be-tinqa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 08 lis, 2017 13:34

Re:

Post autor: be-tinqa »

Grażyna pisze:
Justa86 pisze:Sprawdziłam rozkład na stronie wizzair.com i faktycznie loty są niedrogie tylko jest problem, bo nie latają w soboty...
Rzeczywiście, latają tylko w piątki. I na dodatek o 6.20 rano (z Warszawy do Budapesztu oraz z Budapesztu do Warszawy). Z Hevizu do Budapesztu jest około 2-2,5 godziny drogi. Nie wiem, czy będą chętni, aby wstać o 3 nad ranem...
Osobiście byłabym chętna. Przy okazji pozwiedzałabym sobie oba miasta i dopiero po zwiedzaniu wybrałabym się do ośrodka.
klug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 15:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: klug »

cześć

byliśmy w tym roku w lipcu w Heviz w hotelu Helios całą rodziną (2+2). Wyżywienie było różnorodne i smaczne. Sam hotel ma już czasy świetności za sobą.
Pobyt załatwialiśmy przez Puskas Travel i to był strzał w 10. W dniu przybycia czekał na nas Pan Zoltan, mąż Pani Marii. Załatwił nam wszystkie formalności w hotelu, zaprowadził nas do szefa sali restauracyjnej, żeby ten pokazał nam co możemy jeść bezpiecznie. Następnego dnia Pan Zoltan zabrał nas na wycieczkę po Heviz. Opowiedział co warto zobaczyć, gdzie pojechać. Nasza córka obchodziła podczas naszego urlopu urodziny i przed wyjazdem poprosiłem Panią Marię, czy dałaby radę zorganizować jakiś torcik bezglutenowy. Torcik okazał się spory, bo starczyło go dla 5 osób a dodatkowo dzieci dostały upominki:)
Z Panią Marią wybraliśmy się również do Budapesztu, gdzie była naszym przewodnikiem. Dzięki niej zobaczyliśmy w jeden dzień większość miejsc wartych zobaczenia, co nie było łatwe, bo byliśmy z dziećmi w wieku 6 i 9l aupał był powyżej 30st. Na koniec zjedliśmy przepyszną bezglutenową pizzę oraz wyśmienite spaghetti carbonarra.
Jeśli wybieracie się do Heviz to polecam skorzystać z usług Puskas Travel
ODPOWIEDZ