Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

zofiai
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 maja, 2016 18:36

Re: Przedstaw się :)

Post autor: zofiai »

Cześć,
Mam na imię Zosia i mam 31 lat. Jestem naukowcem (chemikiem).
Obecnie pracuję nad czujnikiem chemicznym rozpoznającym gluten w produktach spożywczych.
Chciałabym w niedalekim czasie wypuścić taki czujnik na rynek, zaczynając od Polski.
Sama nie jestem chora na celiakię i nie jestem na diecie bezglutenowej (no... może czasami bywam, jak nie mogę się zmieścić w spodnie ;) )
W tej chwili zbieram dane, robię takie małe "badania rynku", dlatego chciałabym poprosić was o wypełnienie krótkiej ankiety (8 pytań, w tym jedno otwarte, nieobowiązkowe), której wypełnienie nie powinno nikomu zająć dłużej niż 1-2 minuty: http://goo.gl/k2Edq4
Ankietę chciałabym zamknąć z końcem czerwca 2016 r.
W razie pytań, sugestii, czy chęci pogadania, zapraszam :)
konwalia55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 23 maja, 2016 09:48

Re: Przedstaw się :)

Post autor: konwalia55 »

Cześć wam, mam na imię Agnieszka, mam 28 lat.
Od trzech miesięcy jestem na diecie prawie bezglutenowej. Nie jestem chora na celiakię, ale znacznie lepiej czuję się po wprowadzeniu zmian w swoim codziennym menu. Nawet nie wiedziałam, że całkowita eliminacja glutenu jest tak trudna, przynajmniej tak mi się wydaje. Ja całkowicie nie zrezygnowałam z tego składnika, zdarza mi się go zjeść, ale już nie w takich ilościach jak kiedyś. Chętnie dowiem się jakie jeszcze zamienniki mogę stosować i jakie nowe przepisy wypróbować w rodzinnej kuchni :)
Małgosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 02 cze, 2016 11:05

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Małgosia »

Dzień Dobry,
Jestem mamą 7-latki zdiagnozowanej rok temu na celiakię. Ciężkie chwile z zaakceptowaniem choroby mamy za sobą. Ciągle uczymy bycia na diecie. Pomocą okazało się Forum ,Stowarzyszenie i Internet. Od lekarza gastroenterologa z Kliniki, gdzie była córkla żadnego wsparcia i informacji nie otrzymałyśmy. Pozdrawiam Wszystkich Agnieszka :)
bietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 cze, 2016 11:54

Re: Przedstaw się :)

Post autor: bietka »

Witajcie, mam na imię Elżbieta i od dwóch miesięcy zdiagnozowaną celiakię.Nie mogłam pogodzić się z tą diagnozą, wczoraj inny gastrolog zobaczył wyniki moich badań i potwierdził chorobę. Poddałam się, oswajam się z tematem i zaczynam od przeglądania forum. Muszę to sobie wszystko poukładać, czeka mnie rewolucja kulinarna i zastanawiam się od czego zacząć?
Pozdrawiam,Ela :)
Pola84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 02 cze, 2016 20:42

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Pola84 »

Witam
Jestem Paulina
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Witajcie, witajcie :564: :564:
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Barbara80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 13 mar, 2015 16:04

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Barbara80 »

Witam wszystkich :)
basia
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: Przedstaw się :)

Post autor: gdzie-idziesz »

Witam
Nazywam się Natalia, jestem cieliakiem od dzieciństwa. Wyleczonym celiakiem:( takie to były ciekawe czasy. Narastające dolegliwości i podejrzenie celiakii syna spowodowało iż zdiagnozowałam ponownie siebie.
Od roku jestem na diecie BG, synek sześcioletni od pół roku. Dajemy radę, głównie dzięki temu, że wiedząc już od dawna iż dieta jest mi pisana nauczyłam rodzinę żywić się produktami naturalnie bezglutenowymi.
Synek na diecie zaczął rosnąć i odżył (dosłownie), czuje się lepiej, więc nie neguje diety i bardzo się pilnuje.
Największym strażnikiem jego i mojej diety jest moja dziewięcioletnia córka, która pilnuje czystości glutenowej w domu lepiej niż nie jeden dorosły.
Ona obecnie jest w trakcie diagnostyki.
Pozdrawiam serdecznie
Vladka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 15 cze, 2016 19:21
Lokalizacja: Warszawa (Bielany)

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Vladka »

Witajcie:) jestem nowa w branży, ale chyba już ogarnięta;) Celiakia zdiagnozowana 'w gratisie' przy okazji innych tematów Pozdrawiam serdecznie, Kinga
Awatar użytkownika
helenae1
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: pn 26 sty, 2015 11:34
Lokalizacja: Bolesławiec / Wrocław

Re: Przedstaw się :)

Post autor: helenae1 »

Vladka pisze:Witajcie:) jestem nowa w branży, ale chyba już ogarnięta;) Celiakia zdiagnozowana 'w gratisie' przy okazji innych tematów Pozdrawiam serdecznie, Kinga
Witaj :-) A to tak jak wielu z nas - późno i "przy okazji" ;-)
kondzio65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 cze, 2016 15:03

Re: Przedstaw się :)

Post autor: kondzio65 »

Hej jestem Konrad, dopiero zaczynam przygodę z dietą bezglutenową ;)
Wziąłem chwilówkę na dowód na tej stronie: http://chwilowkanadowod.biz.pl
Ostatnio zmieniony wt 15 lis, 2016 13:37 przez kondzio65, łącznie zmieniany 1 raz.
k4mila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 12 maja, 2016 14:55
Lokalizacja: Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Re: Przedstaw się :)

Post autor: k4mila »

Witam wszystkich! Ostateczną diagnozę Celiakii dostałam 1 czerwca, więc dopiero raczkuję w tym temacie. Dobrze, że jest takie miejsce jak to forum :) Codziennie tu zaglądam szukając odpowiedzi na kolejne pytania. Pozdrawiam serdecznie :) Kamila
"When nothing is sure, everything is possible." Margaret Drabble
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy serdecznie g:)
lizkacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 lip, 2016 22:48
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: lizkacz »

Witam serdecznie,jestem mamą 15 latka,który od 12 lat ma cukrzycę typu 1,od 15 czerwca 2016 r zdiagnozowana celiakia,niestety syn jest na diecie bezglutenowej,bez mleka i bez laktozy i nadal są bóle brzucha i biegunki.
Obrazek
andzia12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 lip, 2016 11:59

Re: Przedstaw się :)

Post autor: andzia12 »

Hej, jestem Aneta. Niedawno zostałam zdiagnozowana i teraz nie mogę sobie poradzić z tą świadomością... Wszystkie moje ulubione dania muszą pójść w odstawkę. Chyba i tak co jakiś czas będę sobie robiła dzień z glutenem, bo jak tu się obejść bez pierożków albo pizzy? Wolę nawet nie myśleć o imprezach bez piwa. No ale jeśli mam się poczuć lepiej... Ech, sorry za jęczenie, ale naprawdę jestem w tym wszystkim nowa...
ODPOWIEDZ