Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Re: Przedstaw się :)

Postprzez Leeloo » Śr 25 sty, 2017 21:51

Czołem Dziewczyny! g:D
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez tequila » Wt 14 lut, 2017 15:24

A ja po półtora roku miałam zrobione badania i kosmki odrosły :) W każdym razie "stwierdzono brak zaniku kosmków".
Przeciwciala spadły mi z poziomu 216 na 9,06 :)
Jedyne w czym ryzykowalam od czasu wykrycia choroby, to przyprawy (Ale takie typu majeranek, a nie gotowe marynaty) i whisky (no bo jak odmówić :053: )
Powiem wam, że mi ułożyło. Gdyby sie okazało, że półtora roku odmawiania sobie wszystkiego nic nie dało, to z rozpaczy bym poszła na pizzę i pączki ;)
Ale dało. A ja żyję. Nie schudłam niestety :053:
Za to minął mi refluks, nie jestem non stop chora, minęły ciągłe bóle głowy.
Z celiakią da się żyć :)
tequila
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez ryska » Wt 21 lut, 2017 13:15

Cześć,
mam na imię Kasia, mam 31 lat. Jestem z Warszawy. Z zawodu - nauczycielka.
Zapisałam się tutaj, bo jako dziecko miałam alergię na gluten, potem byłam długo niezdiagnozowana a parę lat temu, po wielu niemiłych przejściach z lekarzami, potwierdzili u mnie nietolerancję glutenu i genetyczne skłonności do celiakii. Poza tym mam IBS (zespół jelita drażliwego).
Na diecie bezglutenowej i lekkostrawnej jestem od 2014 r. Bardzo utrudnia mi ona codzienne funkcjonowanie. Może tutaj znajdę trochę porad i pocieszenia.
Przepisy, które wypróbowałam, zamieszczam na swoim blogu - ciastkusia.tumblr.com Zapraszam ciekawskich :)
ryska
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Wt 21 lut, 2017 18:46

witamy g:)

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez mamaD » N 26 lut, 2017 23:50

Witam, mam na imię Maria jestem mamą Damiana(12 lat), u którego zdiagnozowano chorobę Duhringa... Razem z synem przeszłam na dietę bezglutenowa. Na tej diecie jesteśmy od 24.01. Szczerze mówiąc mimo iż ja nigdy nie miałam "problemów" z glutenem, to od kiedy jestem na tej diecie czuję się lepiej, mam więcej energii i schudlam 5 kg :) Mam nadzieję że dzięki Wam dowiem się więcej o samej chorobie i diecie :)
mamaD
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez uniaczek » Pn 27 lut, 2017 11:02

Witamy - to forum to encyklopedia wiedzy na interesujący Cię temat g:)
uniaczek
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez maggi77 » So 04 mar, 2017 14:22

Witam serdecznie,
mam na imię Magda,na diecie jestem już ponad 10 lat.
Pozdrawiam wszystkich :)
maggi77
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » So 04 mar, 2017 15:26

Czołem!

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez MaKa » Pt 10 mar, 2017 10:50

Cześć, jestem na diecie bg całe życie, a teraz przyszedł czas na diagnozowanie mojego 5-letniego dziecka.
MaKa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez luisamaga » Pn 13 mar, 2017 23:02

Cześć!
Mam na imię Justyna i mam 26 lat, a o tym, że choruję na celiakię dowiedziałąm się kilka dni temu. Dieta bezglutenowa nie jest mi kompletnie opcja, ale teraz po raz pierwszy podejdę do niej stosując wszystkie zasady. Mam 2letniego syna, którego też chciałabym zdiagnozować, żeby uniknął podobnych jak ja problemów zdrowotnych.
Oprócz celiakii mam również wrzodziejące zapalenie jelita grubego i reumatoidalne zapalenie stawów, także pełen komplet ;)
Ale miło mi Was poznać, niezależnie od okoliczności :)
luisamaga
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez aleksandra5533 » Cz 23 mar, 2017 23:02

Witam was jestem nowa mam na imię Aleksandra , mam nadzieje ze się czegoś nauczę bo na razie jest kiepsko.
aleksandra5533
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Mamiszonka » Śr 05 kwi, 2017 13:22

Witam! nazywam się Dorota i jestem mamą sześcioletniego Adasia, który od roku jest na diecie bezglutenowej i bez mlecznej. W kwietniu 2016 roku w testach wyszła u niego nietolerancja na mleko i nadwrażliwość na gluten. Ze szpitala zostaliśmy wypisani z zaleceniem stosowania diety eliminacyjnej. Od tego momentu w naszym życiu wiele się zmieniło, ale tylko na lepsze... :) :)
Mamiszonka
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Leeloo » Cz 06 kwi, 2017 20:09

czołem g:D

Obrazek
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator

Postprzez bulka601 » Cz 06 kwi, 2017 22:08

Witam mam na imię Ola i jestem w trakcie diagnozowania, ponieważ lekarz podejrzewa u mnie celiakię.Puki co, zalecił mi dietę bezglutenowa i jestem na niej dopiero 4 dni, i ciągle chodzę głodna, bo nie mam co jesc! bo okazuje się że wszystko zawiera gluten, zobaczymy jak to wszystko się potoczy, mam nadzieję że ta choroba jednak się nie potwierdzi bo ja zwariuje. Przewtotnie mowiac, najgorsze jest to że mi się polepszyło na tej diecie, więc jednak coś jest na rzeczy, że nie toleruje tego glutenu, zobaczymy jak to dalej się potoczy, teraz jestem na etapie lektury i czytania etykiet, pozdrawiam
bulka601
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez AdamAdam » Pt 07 kwi, 2017 21:08

Witam,

Nowy na forum, choć ze zdiagnozowaną celiakią żyjemy już od 5-lat, tzn 3 dzieci, z czego dwoje z celiakią akurat te młodsze 10 i 8 lat, przy czym ta 10-latka zetknięcie z glutenem przechodzi tragicznie - 3 godziny wymiotów, zdiagnozowana w wieku 3 lat przez gastroskopię (już nie powiem jak ochrzciliśmy nasz pierwszy przejazd II linią metra w Wawie...), w sumie jest niezłym detektorem glutenu ;). A wszystko zaczęło się niewinnie od zbyt niskiego wzrostu. Najstarsza 14 lat jakoś nie wykazała przeciwciał, szczęściara. Generalnie lubimy podróże, na razie po Polsce bo z maluchami za granicę się pchać jest bez sensu. I tak sobie radzimy ;) z chrześcijańskim pozdrowieniem

Adam
AdamAdam
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na dobry początek