Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 lut, 2009 21:17
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Olusia »

Dzień dobry
Jestem Ola i od trzech lat jestem na diecie bezglutenowej.Mam celiakię.
Moja mama Ania F. też jest na forum i należy do stowarzyszenia.
Pozdrawiam wszystkich. :)

Olusia.
Shima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 13:35
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Shima »

Witam!
Od tygodnia mam 14letnią córkę na diecie bezglutenowej(podobno na razie na pół roku), sama choruję na Crohna.
Nie mam pojęcia jak poruszać sie w bezglutenowej kuchni i bezglutenowym świecie.
Córka na diecie bezglutenowej-początki
ruda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 24 lut, 2009 20:55
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: ruda »

Witam od lipca wiem ze jestem bezglutenowcem ale w utrzymywaniu diety to nie bylam najlepsza. To forum przekonalo mnie ze mozna jesc bezglutenowo i smacznie. Ciesze sie ze jestescie. Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia :D
Anna Karolina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 21:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Anna Karolina »

Witam,
jestem mama Juja czyli Jozinka, ktory za miesiac skonczy 2 lata. Dzielny ten mlodzian nie toleruje glutenu,laktozy,soi i licho wie czego jeszcze....Jego Tata ma zdiagnozowanego Crohna , a tak normalnie- to wszyscy ( jest jeszcze gaia , ma 9 lat) jestesmy wege. Oprocz Juja, bo Juju nie moze soi...
Bywam zalamana tym,ze nie ma apetytu,ze nie moze dobic do 10 kg,ze zelazo,ze wapn, ze to ze tamto...Ale chlopak jest znakomity! :)
Polonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2008 19:51
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Polonka »

Hej
od września mam zdiagnozowaną celiakię III stopnia :zdziw: (nie wiem jaka jest skala) czy III stopień to początek, środek czy górna granica :( Od tego czasu na mojej drodze żywieniowej pojawiło się mnóstwo zakrętów i wiraży :) Fajnie że jesteście bo dzięki Wam moja droga trochę się wyprostowała:) Pozdrawiam
eli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 11:35
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: eli »

Witam! Jestem mamą 10 letniego Celiczka(2 lata na diecie).
Do "Polonka": Opowiem Ci jak mnie pani doktor wytłumaczyła co to jest III stopień na przykładzie zborza. I stopień to dorodne zborze przed żniwami, II to takie po burzy, czyli część się położyła, a III to ściernisko... pozdrawiam
maleńka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 20 lut, 2009 20:47
Lokalizacja: poznań

Post autor: maleńka »

czesc mam na inie monika,2 lata temu rozpoznano u mnie celiaki 4 stopnia.mam 3,5 letniego synka jest zdrowy.mam problem bo nie moge wytrwac na diecie .ciagle obiecuje sobie ze od jutra ale to jutro nigdy nie przychodzi....jak sobie poradzic z tym?lecze sie jeszcze na niedoczynnosc tarczycy i nerwice...prosze o pomoc i wsparcie
Zyciebezpiwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009 15:19
Lokalizacja: Z beczki PIWA

Post autor: Zyciebezpiwa »

Moniś...słuchaj kiedyś i tak nadejdzie dzień w którym i będzie trzeba zacząć... ja miałem ten sam problem, ale uwierz mi im wcześniej tym lepiej!!! Trzeba sobie uzmysłowić, że to jest jak z pieniędzmi im wcześniej tym więcej zaoszczędzisz... a z resztą trzeba sobie powiedzieć tak... jesteśmy wyjątkowi... trzeba zacząć się tym bawić to pomaga!!! Uwierz sam sprawdziłem...powodzenia...
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

Cześć!
Jestem Kasia, mam 10 lat dziś dostałam wynik biopsji i mama powiedziała mi, że dołączam do bezglutków :/ Mam też cukrzycę. Chętnie poznam kogoś w moim wieku kto ma podobne problemy. :568: Mama już znalazła u was przepis na chlebek bg. Liczę na waszą pomoc i wsparcie.
And the world will be better, if we will accept us. < 3
myszka312a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 12:56
Lokalizacja: OstrOw Mazowiecka

Post autor: myszka312a »

Witam. Mam na Imię Monika i Świadomie żyje z celiakią od 2 miesięcy. Chorobę diagnozowano u mnie od 3 lat i latałam po całej Polsce po lekarzach bo nikt nie wiedział co mi jest. Na początku nawet się ucieszyłam bo myślałam że to coś poważnego jak rak ale teraz jestem przerażona bo coraz więcej o tym czytam i nie wiem "w co ręce włożyć" . Dzięki tej stronie wiem o wiele więcej i to z konkretnego źródła :)
grzegrzolki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grzegrzolki »

Witam,
Mam na imie Beata. Moja dwuletnia coreczka, zaledwie od kilku tygodni, ma zdiagnozowana celiakie.
Dopiero ucze sie tego tematu, ale nie ukrywam, ze bardzo licze na Wasza pomoc w roznych bezglutenowych zawilosciach. Pozdrawiam wszystkich.
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Witam! Mam na imię Zosia, jestem mamą Kasi( kasia78)-celiaczka od 11 marca. Od stycznia poczytuję to forum( odebrałam wtedy pozytywne wyniki przeciwciał Iga Ema). Mimo wielkich nadziei dołączamy do "rodzinki" bezglutków. Piszę dołączamy, bo póki co to ja przygotowuję posiłki. Dziękuję Wam za skarbnicę wiedzy, jaką tu stworzyliście. Kasia jest również cukrzykiem, z chęcią nawiąże kontakt z osobami z tym podwójnym problemem.
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Hello,

Wprawdzie nie choruję na celiaklię ale jestem alergiczką. Poza uczuleniem na roztocza, pyłki drzew, traw i zbóż testy wykazały alergię na mąkę pszenną i żytnią. Od kliku dni przechodzę na dietę - nie jest lekko...Mam nadzieję, że wytrwam! Widzę już pozytywne zmiany nowego odżywiania :)
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!
:okulary:
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

I ja witam.
Mam na imię Łukasz i od roku mam zdiagnozowaną chorobę Duhringa. Od tego czasu jestem na diecie BG. Chcę pozdrowić moją kochaną żonę, która siłą rzeczy przestawiła się ze mna dietę BG i pomaga mi w wymyślaniu potraw :D. Pozdrawiam też wszystkich uczestników forum.
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Witam,
trzy dni temu okazało się , że mój 9-letni synek ma na drugie Celiaczek...
Mam nadzieję, że dzięki Wam uda mi się jakoś przejść te trudne początki, bo nie ukrywam, że na razie jestem trochę załamana.
Pozdrawiam wszystkich pogromców glutenu :)
ODPOWIEDZ