Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Tak Alvo . Podczytuję trochę i z Twoich rad też skorzystałam. Dzięki.
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Post autor: kasiqqq »

Witam, mam na imię Kasia. W grudniu zdiagnozowano u mnie Celiakię. Po 6 latach zmagania się z objawami, trafiłam do odpowiedniego specjalisty, który postawił diagnozę. Dopiero się uczę z tym żyć, mam nadzieję, że to forum ułatwi mi trochę codzienne zmagania z posiłkami. Wczoraj okazało się, że mój 10 letni brat również jest chory. Myślę, że był to impuls, który spowodował, że zalogowałam się na forum. Pozdrawiam
Obrazek
Espresso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 lis, 2012 18:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Espresso »

Witam
Mam na imię Paula i jestem na bezglutenie pół roku.
Od początku diety zniknęły problemy skórne i potworne swędzenie. A poza tym schudłam.
Wielu rzeczy nauczyłam się już, ale poszukuję czasami nowych ciekawych przepisów.
ancja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Kraków

Witam

Post autor: ancja »

Witam,

jestem studentką IV roku Technologi Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i chociaż na celiakię nie choruję to po części jestem z nią związana, w tym roku piszę pracę inżynierską na ten temat, a na zajęciach z "Opracowywania nowych artykułów żywnościowych" tworzę nowy produkt - muffiny bezglutenowe light. Z projektem tym wiąże się przeprowadzenie ankiety wśród potencjalnych konsumentów, a z racji tego, że chciałabym aby ten projekt był w miarę wiarygodny to dlatego mam prośbę do użytkowników tego forum o udział w ankiecie : http://moje-ankiety.pl/respond-33909/sec-aoxjiJvL.html
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Jakoś nie widzi mi się nadzienie twarogowe.
Na diecie od 15.03.2011
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

GUTEK pisze:Jakoś nie widzi mi się nadzienie twarogowe.
w dodatku w połączeniu ze słodzikiem i zapewne na bazie gotowych skrobiowych mieszanek mąki i mnie się jakoś nie widzi ta receptura i ankieta
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

GUTEK pisze:Jakoś nie widzi mi się nadzienie twarogowe.
Mnie też nieszczególnie.
I pytania w ankiecie kilka pytań bym zmieniła. Ale wypełniłam, żeby nie zniechęcać autorki, która zechciała zainteresować się tematem żywności bezglutenowej.
Pomysł na produkt dla cukrzyków i celiaków całkiem fajny, skoro te 2 schorzenia lubią chodzić w parze.
Ostatnio zmieniony sob 24 lis, 2012 18:08 przez ganika, łącznie zmieniany 1 raz.
ancja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ancja »

Jeli pisze:
GUTEK pisze:Jakoś nie widzi mi się nadzienie twarogowe.
w dodatku w połączeniu ze słodzikiem i zapewne na bazie gotowych skrobiowych mieszanek mąki i mnie się jakoś nie widzi ta receptura i ankieta
jeśli można wiedzieć to czemu? muffiny wyszły po upieczeniu całkowicie jadalne i smaczne
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

ancja pisze:
Jeli pisze:
GUTEK pisze:Jakoś nie widzi mi się nadzienie twarogowe.
w dodatku w połączeniu ze słodzikiem i zapewne na bazie gotowych skrobiowych mieszanek mąki i mnie się jakoś nie widzi ta receptura i ankieta
jeśli można wiedzieć to czemu? muffiny wyszły po upieczeniu całkowicie jadalne i smaczne
Ja np. chociaż lubię twaróg, to nigdy nie lubiłam żadnych drożdżówek z tego typu nadzieniem. Także to kwestia indywidualna. Poza drugie celiakia często wiąże się z nietolerancja laktozy i część osób na diecie unika produktów mlecznych.

A poza tym, w pytaniu wcześniejszym niż to o nadzienie jest możliwość wybrania smaku "słony" lub "pikantny" (lub czegoś podobnego, nie pamietam dokladnie sformulowan), a potem mozna juz tylko wybierac pomiedzy twarogiem z migdałami, twarogiem z brzoskwinią, itp. Jeśli wybrałabym na poprzednie pytanie odpowiedź - słony lub pikantny, to trudno udzielic konsekwentnej odpowiedzi w kolejnym pytaniu.

Jeśli możesz, to dodaj do ankiety możliwość wpisania własnej propozycji nadzienia, a uzyskasz być może ciekawe pomysły
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

2 x mnie cytują więc odpowiadam :)
Indeks glikemiczny i indeks żywieniowy wg obecnych opracowań nie idzie w parze z dietą bezglutenową - cukrzyk musi liczyć skrobie , cukry , tłuszcze…. , słodzik ?!!! Twoje muffinki smaczne zapewne tylko nie dla diety 2 w1 :) . 6 sztuk w jednym opakowaniu to chyba rodzinne spotkanie diabetyków- pewnie takie rodziny bywają , u mnie jest nas dwoje ;)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Jeli pisze:w połączeniu ze słodzikiem i zapewne na bazie gotowych skrobiowych mieszanek mąki i mnie się jakoś nie widzi ta receptura i ankieta
jeśli "light" ma faktycznie oznaczać słodzik, to ja też podziękuję,
no chyba, że byłby to ksylitol, stewia albo inulina.
ale zasadniczo produkty oznaczone jako "light" omijam szerokim łukiem - w 99% przypadków - im bardziej "light", tym więcej chemii.
za chemię uprzejmie dziękuję.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
a_rietta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 14:36
Lokalizacja: wieś opolska

Witam

Post autor: a_rietta »

Witam wszystkich!
Dołączyłam do forum w poszukiwaniu przepisów na słodkie wypieki - wszak idą święta. Kiedyś sama piekłam pyszny biszkopt z mąki ziemniaczanej, ale było to ponad 25 lat temu, gdy moje dziecko było małe i skazane na dietę bezglutenowo-bezmleczną. Ponieważ wyzdrowiało, przekazałam przepisy innym. I po tylu latach okazuje się że alergia wróciła!
A propos proszku do pieczenia który od czasu do czasu budzi wątpliwości - w Aldi jest proszek na skrobi kukurydzianej.
majster47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:07
Lokalizacja: śląsk

witam

Post autor: majster47 »

Cześć wszystkim :)

Nazywam się Maciek. Mam 22 lata i jestem ze Śląska. Zarejestrowałem się na tym forum, bo mam nadzieję, że znajdę tutaj dużo fajnych informacji.


Pozdrawiam serdecznie :)
visconti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 13:53
Lokalizacja: Polska/Anglia

Post autor: visconti »

Jesli wolno mi cos zasugerowac. Proponowalabym przejsc na diete. najpierw lekko podgotowane warzywa i owoce, zeby zoladek sie przyzwyczail, a potem surowe warzywa i owoce + orzechy. Wszystko musi byc organiczne. Po okolo 3 miesiacach proponuje wprowadzac inne, bezglutenowe produkty. Prawdopodobnie ma Pani zatruty organizm, ktory jak najszybciej nalezaloby oczyscic i wzmocnic.
Frezja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 14 lis, 2012 12:03
Lokalizacja: Wiśniowa Góra

Post autor: Frezja »

Witam.
Mam syna który jest na diecie bezglutenowej od lipca 2012 r. Syn ma 12 lat. Bardzo dobrze radzi sobie z tą dietą. Jednak na początku było nam bardzo ciężko. Podglądaliśmy często dyskusje na tym forum. Wszelkie przepisy i porady bardzo ułatwiły nam życie. Fajnie że jesteście :D
Mam chorego syna na celiakię
Obrazek
ODPOWIEDZ