Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

la'Mbria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 19 sie, 2014 16:20

Re: Przedstaw się :)

Post autor: la'Mbria »

hej belglutki :)
Postanowiłam się w końcu zarejestrować na forum.
Co prawda na bezglucie jestem od prawie roku, tak samo jak mój 3,5 letni syn i partner życiowy, czytam forum od jakiegoś czasu no i dziś w końcu się zarejestrowałam.
Jesteśmy na diecie z własnej (no dooobra, z mojej) inicjatywy...taka oto historia:
Nie mamy stwierdzonej ani celiakii, ani nietolerancji pszenicy czy ogólnie jakiejkolwiek alergii...ale...mój synek rok temu, mając 2,5 roczku ważył 14 kg i nie chciał ani grama przytyć, mimo tego, że jadł naprawdę dość zdrowo i w sporych ilościach, do tego narzekał na wieczne zatwardzenia przeplatające się z biegunkami.
Początkowo stawiałam na nietolerancję laktozy- zrobiłam "test" i przez miesiąc dziecko było na diecie bezmlecznej- zero rezultatów, następnie odstawiłam słodycze- zero rezultatów...potem wpadłam na pomysł z glutenem.
Synek rok temu wyglądał jak dziecię z Etiopii- chude nóżki, cienkie jak patyczki rączki...i wielki wzdęty brzuszek.
Ja miałam 20kg nadwagi, stwierdzone łysienie androgenowe i problemy z tarczycą (Hashimoto), a mojemu partnerowi zarysowywał się "mięsień piwny" mimo tego, że jest dość aktywny fizycznie jak na swój wiek.
Mieliśmy robione testy na nietolerancję glutenu- tolerujemy go podobno świetnie...tyle, że ja i tak uparłam się na próbny miesiąc eliminacji.
I tak oto jesteśmy na tym "próbnym miesiącu" juz od września zeszłego roku...hahaha...w tym czasie mój syn z 14 kg przytył na 17kg i nareszcie wygląda jak normalne dziecko w jego wieku tzn. nie ma już wzdętego brzuszka i chudych kończyn- wygląda zdrowo!
Ja zgubiłam 20kg nadwagi bez restrykcyjnej diety, a mój partner- 8kg :D Włosy przestały mi wypadać mniej więcej po 2-2,5 miesiąca od przejścia na dietę bezglutenową. A wyniki hormonów tarczycy mam w normie.
Także dochodzę do wniosku, że życie na diecie bezglutenowej jest o niebo lepsze niż jedząc chlebki, makarony i inne "pszenne" specjały.
Pozdrawiam wszystkich bezglutenowych :*
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

cześć i czołem :D
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Sheep »

Witamy na forum i trzymamy kciuki! :)
Obrazek
Matowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 29 sie, 2014 20:39

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Matowy »

Witam wszystkich serdecznie,

Nazywam się Mateusz (26 l.), mieszkam w Szczecinie. Od pierwszego roku życia zdiagnozowano u mnie celiakię, natomiast w wieku 16 lat przeprowadzono u mnie prowokację glutenem, po której zacząłem jeść produkty z glutenem. Obecnie nastąpiło pogorszenie mojego stanu zdrowia dlatego pojawiłem się na forum.
alababa321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 wrz, 2014 09:34

Re: Przedstaw się :)

Post autor: alababa321 »

Cześć jestem Alicja, pochodzę spod Warszawy, z celiakią od dziecka, czyli odkąd pamiętam. Pozdrawiam wszystkich! ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy wszystkich bardzo serdecznie :)
Globus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 05 wrz, 2014 12:15

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Globus »

Witam wszystkich serdecznie
Mam na imię Grzegorz. Celiakie mam od dziecka, choć w wieku około 10 lat lekarz stwierdził że jestem już zdrowy (?????? niewiedza na ten temat lat temu 30 była wielka). Większośc swojego dorosłego życia byłem bardzo chudy (68 kg przy 182 cm). Dopiero parę lat temu na zwykłych badaniach okresowych w pracy pani doktor nie spodobały się moje wyniki badań, choć w poprzednich latach wyniki były bardzo podobne i nikogo to nie zastanawiało a ja się na tym nie znam. Zleciła bardzo dokładne szczegółowe badania no i okazało się, że celiakia jest nadal :) (kiedyś uważano że z tego się wyrasta). Zacząłem stosować dietę i z tygodnia na tydzień mnie przybywało, w chwili obecnej 95 kg :)) i czuję się świetnie, nie mam zgagi, wzdęć, biegunek, bólów brzucha itd.
Glutenowi mówimy zdecydowane i stanowcze NIE!!! :)
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Heeej :564:
Justyna&Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz, 2014 12:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Justyna&Mariusz »

Witamy.
Piszę w imieniu żony, córki i swoim ;)
Mieszkamy w Toruniu, czwórka dzieci. Synów 3 i córka.
Od lipca oswajamy sie z celiakia która zdiagnozowano naszej córce. U pozostałych dzieci narazie nie ale synowie coś narzekają na dziwne bóle brzucha.
Córka na ścisłej diecie bezglutenowej. Niestety dalej narzeka na bóle :(
Dziś odebrałem orzeczenie komisji - odmownie.Będę się odwoływał.
Mariusz
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy serdecznie,

Justyna&Mariusz, spróbujcie wyeliminować mleko krowie i jego przetwory z diety córki. W razie pytań, zapraszam do działu Choroby, objawy, leczenie.
:)
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Czesc ;)
Halina24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 22:12
Lokalizacja: Jaslo

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Halina24 »

Witam! Halina24 w stowarzyszeniu od 4 lat a na diecie 18 :)
Bobby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 09:10

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Bobby »

Powitać, Nie mam chyba Celiaki ale chciałbym mieć :> to jak wygrać drugie życie!
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Przedstaw się :)

Post autor: uniaczek »

O co Tobie biega Bobby?
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Kotrowersyjnie....
Chcesz moja celiakie ;)? Oddam, doplace!! ;)
ODPOWIEDZ