Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Lizka witaj!
Na początek warto się jednak zainteresować diagnostyką. Jest to spowodowane różnym przebiegiem choroby autoimmunologicznej - celiakii, zwykłej nietolerancji glutenu czy też alergii. Różne są też skutki tych jednostek chorobowych. Po przejściu na dietę diagnostyka może być znacznie utrudniona, nie mówiąc o tym, że po czasie diety należy przeprowadzić prowokację (czyli powrót na dietę glutenową), aby wyniki były (w miarę) miarodajne.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ajrisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 30 paź, 2013 20:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przedstaw się :)

Post autor: ajrisz »

lizka55 - pleomorfa dobrze pisze. Załóżmy, że masz celiakię, ale z powodu diety nie będziesz w stanie zrobić wiarygodnych badań. Załóżmy, że założysz sobie, że masz "tylko nietolerancję" i co jakiś czas będziesz zjadać trochę, żeby sprawdzić czy "już nie szkodzi" albo machać ręką na śladowe ilości (bo do tego trzeba motywacji ;] ). Efekt będzie opłakany.
Prowokacja dla badań jest STRASZNA, ja wytrzymałam 2 dni, omęczyłam się a badania niemiarodajne :( Na szczęście mój lekarz ma wielkie możliwości i przebadał mi chyba wszystko (czekam na wyniki, dalej nie wiadomo czy miarodajne ;] ).
Od roku po lekarzach a diagnoza nadal in progress...
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Czesc wszystkim :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy g:)
BuniaWodiego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 21 lis, 2014 13:37

Re: Przedstaw się :)

Post autor: BuniaWodiego »

Dzień dobry wieczór
Jestem Małgosia. Jestem mama dwóch chłopców w wieku 9 i 8 lat. Starszy od października przeszedł na dietę BG po wykryciu celiakii typu III Marsh :/
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy serdecznie całą rodzinkę!! :sylwester:
Realis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 28 lis, 2014 13:32

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Realis »

Czołem !

Jestem Ola. Celiakię wykryto u mnie kilka dni temu. Mam wrażenie jednak, że po zbyt długim czasie. Odkąd pamiętam, występowały u mnie przeróżne problemy. Diagnozowali mnie przeróżni lekarze, więc w sumie to chyba cieszę się, że w końcu wiem - co mi jest.

Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Hej :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Hejka :D
Namolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 30 lis, 2014 16:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Namolka »

Cześć. Na forum dołączyłam z ciekawości. Trafiłam tu podczas szukania informacji na temat celiakii, gdy przygotowywałam o niej prezentację na zajęcia. Zainteresowała mnie ta choroba.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

siemka g:)
mayah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 30 lis, 2014 17:08

Re: Przedstaw się :)

Post autor: mayah »

Hejka ;)

"Przypadkowo" trafiłam na gastro ( z bólami żołądka) i niespodziewanie wyszło, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo celiakii.
Wyniki dostane pod choinkę, tak się jakoś czasowo złożyło. W sumie to ciesze się bo naprawdę czuję się fatalnie i może diagnoza będzie kluczowym momentem do powrotu do normalnego funkcjonowania..

Pozdrawiam cieplutko

Aga
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Cześć i czołem, Ago :mikolaj:
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: sandyy »

Heeeej :)5
himmel18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 02 gru, 2014 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedstaw się :)

Post autor: himmel18 »

Hej,

jestem tutaj nowa. Mam 21 lat i 2 lata temu stwierdzono u mnie chorobę Duhringa. Był to dla mnie koniec świata, ale z drugiej strony po prawie 2 letniej zmorze ciągłego drapania się i nieprzespanych nocy był to ratunek. W sumie nikt nigdy nie poinformował mnie, co to za choroba jest, na czym polega dieta bezglutenowa. Wszystko przeczytałam w internecie i do tej pory nie do końca wszystko wiem. Jaka jest różnica między celiaką, a chorobą Duhringa? I mam jeszcze pytanie, co do diety. Staram się jeść rzeczy, które są oznaczone kłosem, ale jest ich mało i jem wiele produktów, które w składzie nie mają niczego zabronionego, a właściwie nie jestem pewna 100 procentowo, co jest zabronione. Jem też rzeczy, które mogą zawierać śladowe ilości glutenu, bo wiem, że muszą tak pisać, a prawdopodobieństwo jest małe. Może jednak się mylę? W sumie nie mam żadnych problemów z bólami brzucha itp. Czasami może z wypróżnianiem się, ale wtedy domyślam się, co mi zaszkodziło. Jeszcze mam pytania do syropu glukozowo-fruktozowego, czy ma gluten, czy nie? Jem rzeczy z takim syropem, bo uwielbiam słodycze. Inną kwestią jest dopiero co stwierdzona nerwica lękowa ( a właściwie mam duży problem z zawrotami głowy i biorę Nexpram, lek przeciwlękowy). Wiecie coś na temat powiązania celiakii z chorobami psychicznymi? Mam wiele pytań i możliwe, że nie napisałam ich w odpowiednim wątku, ale proszę o odpowiedź. W sumie samo rozpoznanie choroby polegało na pobraniu krwi i stwierdzeniu obecności przeciwciał IgA oraz późniejszej gastroskopii ( i badania wycinka z dwunastnicy), z której wyszło, że mam chorobę trzewną Marsch.I. Co to oznacza? Byłabym bardzo wdzięczna o odpowiedzi na te pytania, od dwóch lat zastanawiam się nad nimi. A i ostatnie, które mi przyszło. Mam duży problem z przytyciem. Na początku diety schudłam, ale potem wróciłam do normalnej wagi. W ciągu tego roku schudłam 5 kg i ważę 48 kg, to za mało, bo mam 165 cm wzrostu. Ale ja jem dużo i nie mogę przytyć. Czy to może być związane z celiaką, czy raczej ze stresem?
ODPOWIEDZ