Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin.Sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 17:22
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Marcin.Sz »

Siemka! Jestem Marcin i mieszkam w Olsztynie.... Choruję od roku i jokoś na szczęście daję sobie radę.... Powodzenia!!!!!
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

no...w koncu trafiłam tu spowrotem :)
Renatka 21 lat, studentka (o ile zdam egzaminy) z Krakowa
celiakia (śmieszne ale nie jestem pewna jak to sie pisze) od urodzenia.. zdjagnozowana ok. 4 roku zycia z wprowadzeniem diety :) (normalnie jak wypowiedz z AA)


WITAM WSZYSTKICH GOOOOORĄCO !! :)
Awatar użytkownika
Karolina
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 10 mar, 2004 00:08
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Karolina »

Hm... przegapiłam ten dział, ale lepiej późno, niż wcale :wink:
Jestem 28 -latką, zdiagnozowaną we wczesnym dzieciństwie, ale podejrzewano, że to z wiekiem minie. Kiedy miałam 12 lat, zrobiono mi biopsję i od tej pory wiem, że jednak nie minie :? , ale nie załamuję się.
Miałam momenty, że podjadałam sobie niedozwolone rzeczy, ale teraz pilnuję się, jedynym grzechem jest to, że kiedy widzę na opakowaniu napis: syrop skrobiowy/glukozowy, to też to coś zjem :P
Uczę się jeszcze, ale już ostatni rok, a na forum celiakia podoba mi się to, że wszyscy są do siebie miło nastawieni i nie ma chamstwa. Wiedza posiadana przez inne osoby jest natychmiast rozpowszechniana, nikt nie drze nosa i wszyscy do siebie odnosza się życzliwie - zatem jest jedna zaleta z posiadania celiakii - łączy ludzi 8)
Pozdrawiam wszystkich celiakiowców :)
Glutenowym skrytomieszaczom mówimy NIE!
monika włodarczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 16:01
Lokalizacja: józefów

Jesteśmy nowi

Post autor: monika włodarczyk »

Witam wszystkich użytkowników a właściwie witamy ja i moich trzech synów Marcel Miłosz(na diecie od teraz) i Mieszko! Dzięki Wam nie jestem już taka zielona! Pozdrawiam Monika
marivvi
Alikoz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 02 paź, 2005 10:40
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Alikoz »

:?: Witajcie!
Od piątku "siedzę" w internecie i szukam informacji o chorobie trzewnej. No i biegam po sklepach i czytam składy produktów. Od piątku -dziś niedziela- mam w domu jak piszecie bezglutenka- mój synek Piotruś lat 10 dostał właśnie wyniki badań- zanik kosmków typ 3b wg Marsha, test Iga Ema +160. Powiedziano mi ,że to wysokie miano i kazano wprowadzić dietę. I trafiłam na Wasze forum i ciągle dowiaduję się czegoś nowego- choć na prawdę to wszystko jest dla mnie nowe i trochę mnie przeraża. Piotruś jest typowym niejadkiem, i te niewiele rzeczy, które lubił- płatki kukurydziane, Danonki, soki tymbark mam wyłączyć z diety! Proszę napiszcie czego w składzie mam unikać- wiem, że słód oznacza zawartość glutenu, ktoś pisał, że syrop glukozowy- co jeszcze, bo czytam te składy i wszystkiego się boję.!!!
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi od osób, które mają już to za sobą!!
Pozdrawiam serdecznie Ala :| [/list]
Yskelo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 27 wrz, 2005 17:07

Post autor: Yskelo »

witam

W sumie to już coś pisałem na forum a nie przedstawiłem się. Jestem Darek i pochodzę z Leszna. Co prawda ja nie mam Celiakii tylko moja żona (28lat)- stwierdzono u niej w styczniu 2004. Ona nie ma dojścia do komputera, dlatego ja przekazuje jej wszystkie ważne sprawy z forum i nowinki. Pozdrawiam wszystkich
Aguti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 09 paź, 2005 13:18
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: Aguti »

Cześć
Jestem Agnieszka ( 19). Choruję od dzieciństwa, ale diagnoze postawiono dopiero rok temu. Radzę sobie dzielnie chociaż strasznie tęsknię za ciastem truskawkowym :)

Pozdrawiam :)
Justyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 paź, 2005 10:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Justyna »

cześć mam na imię Justyna i rok temu stwierdzono u mnie celiakie. Mam 20 lat obecnie studjuję i na początku było mi bardzo ciezko ale jakoś to przetrwałam miemogę też pić mleka tylko sojowe. przyzwyczaiłam sie juz ale nadal ludzie patrza na mnie jak nie napiję sie piwa czy niejem pizzy. niektórzy wiedza moi znajomi i rozumieja ale to naprawde przykre ż niema takich restauracji dla nas.
Justyna
Awatar użytkownika
happy_lena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 20 paź, 2005 14:14
Lokalizacja: z Łodzi

o sobie...

Post autor: happy_lena »

witam wszystkich!!! jestem lena, mam 18 lat, a na celiakie choruje od 6 miesiaca zycia. to troszke dlugo, ale zdazylam sie przyzwyczaic. mam nadzieje ze spotkam tu inne osoby, z ktorymi bede mogla rozmawiac na "nasze" tematy dotyczace choroby... a moze nie tylko:)
pozdrawiam wszystkich "celiakowiczow"
buziaki
marcel234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 21:44

Post autor: marcel234 »

z
Ostatnio zmieniony pt 08 kwie, 2016 22:31 przez marcel234, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Witam!
Już od miesiąca czytam wszystko, co jest na Forum i chyba powinnam się przedstawić...
Mam na imię Katarzyna, mam 35 lat i mieszkam w Lublinie. Dzięki Wam już wiem jak przetrwać i nie stracić optymizmu, chociaż dieta bardzo mi odpowiada. Po raz pierwszy od kilku lat mogę jeść "normalny" chleb. To co, że bezglutenowy :D . Pozdrawiam wszystkich cieplutko.
Aha! Nie mam pełnej diagnozy, do wszystkiego dochodziłam sama metodą "prób i błędów", ale na samą myśl o prowokacji robi mi się słabo...
Tusiolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 paź, 2005 00:26
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Tusiolek »

Witam. Jestem tu nowa.
Mój 13 miesięczny syn Bartuch jest na diecie bezbiałkowej i bezglutenowej.
Dopiero zaczynamy i uczymy się, co nam wolno a co nie.
Tusiolek z Bartuchem
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Hej. Myszkuję tu od ok. roku, ale zapomniałem się przedstawić #-o
Mam na imię Damian. W zeszłym roku, czyli o dwadzieścia parę lat za późno, zdiagnozowano u mnie celiakię.
Pozdrawiam wszystkie bezglutki i ich rodziny :wink:
Maggie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 01 lis, 2005 14:43

Post autor: Maggie »

Wita Was 16-latka z Kielc :D

Jestem chora na celiakie od 8 lat, od czerwca - pazdziernika mialam prowokacje... Niestety wynik negatywny ... Pewnie bym tu nie zajrzała, gdyby nie fakt, ze moja mamusia nie umie upiec mi bułeczek, ktore moglabym zabierac do szkoły ;) Jej wypieki rozlatuja sie w plecaku ;) Poniewaz jestem uzalezniona od internetu postanowilam poszukac pomocy wlasnie w sieci! Fajnie, ze jest takie miejsce, ktore lączy NAS! Od razu raźniej i cieplej na sercu mi sie zrobiło :D Witam gorąco!

maggie.
Justyna J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 02 lis, 2005 17:34
Lokalizacja: Poznań

Po raz pierwszy na forum.

Post autor: Justyna J »

Witam wszystkich serdecznie! Mam 34 lata, trzy lata temu w październiku, udałam się do dermatologa z powodu okropnych wyprysków na plecach i twarzy. Lekarz pobrał wycinek chorej skóry do badania histopatologicznego. Wynik brzmiał: może odpowiadać chorobie Duhringa. Wówczas lekarz zalecił dietę bezglutenową, ale nie aż tak drastyczną i Dapson. Starałam się, ale było mi ciężko, przedawkowałam z lekami. Musiałam je odstawić. Przez jakiś czas była poprawa ( nie stosując diety), zastanawiałam się wtedy czy diagnoza była prawidłowa. Aż do teraz. Jest tragicznie. Czuję się jak trędowata. Zaczęłam buszować po internecie aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej choroby. Miejsca w których się objawia, to podobno kolana, łokcie i plecy a u mnie występuje tylko na plecach i twarzy.
Dzieki Wam dowiedziałam się o innych badaniach, które dają 100%- ową pewność. Obecnie jestem umówiona na badanie gastroenerologiczne.
Szczerze mówiąc to bardzo się boję wyniku potwierdzającego chorobę, gdyż nie stać mnie na dietę bezgłutenową oczywiście mam na mysli finanse. :(

Pozdrowionka. Justyna
ODPOWIEDZ